Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyibe "kerül", hogy állami...

Mennyibe "kerül", hogy állami oviba jár a gyereked?

Figyelt kérdés

Tudom, elvileg ingyenes, de azért így is jár vele egy csomó kiadás: étkezés, fakultatív foglalkozások, sok helyre a szülőknek kell a gyülölcsöt is bevinni stb. Így mennyit fizettek havonta az oviért?

Nem titkolom, azért kérdezem, mert a kisfiamat nem vették fel állami oviba, magánba fog idén így járni, és kíváncsi vagyok, mennyivel kerül így többe nekünk.


2013. aug. 30. 13:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a sok választ... Mi 30 ezret fogunk fizetni heti 3 napért, úgyhogy tényleg sokkal több, mint az önkormányzati. Elég mérges is vagyok, mert kinyögjük valahogy, de azért tudnánk máshova is tenni azt a pénzt, de nálunk akkora a túljelentkezés, hogy az egész városban nem vesznek fel senkit, akinek anyukája nem dolgozik. Én is gyeden vagyok a kistesóval, ezért ugrott a sima ovi.
2013. aug. 30. 15:42
 12/15 anonim ***** válasza:

Étkezés: havi 9e Ft

Tisztasági csomag: havi kb. 500 Ft

Gyümölcs: kb. heti 200 Ft

Kb. 2000 Ft lesz a rajzfelszerelés (ceruza, zsírkréta, gyurma, papír stb) ez egész évre van.

Havonta 1 kulturális programra viszik őket, ez kb. 500-1000 Ft.

Na meg vannak a különböző foglalkozások: kézműves, ének, torna, úszás, angol stb, ezek havi kb. 1000-6000 Ft-ba kerülnek.

Szóval mindennel együtt kb. 20e/hó.

Ja, én a ruhákat nem számolom, hiszen azok itthonra is kellenek, másrészről nem minden magánoviban adnak.

2013. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

én fiam eddig 2 oviba járt.

első:

kaja: 570.-/nap

havi pénz: 1.000.-

2-3 havonta zsepi, fogkrém, szalvéta, törlőkendő

1 évben 2x 3kg gyümölcs

5 alkalommal 500.- színház/kirándulás

plusz ünnepségekre süti, üdítő


2. ovi:

kaja: 300.-/nap

havi pénz: 1.000.- (ebben benne van a tisztasági csomag, nem kell vinni)

3 hetente 3 kg gyümölcs

évi 3.000.- kirándulásra, színházra

plusz ugye itt is az ünnepségekre kell vinni sütit, üdítőt.

tehát a 2. ovi fele annyi bárhogy is számolom.

viszont az első oviban megérte a plusz havi 5E, mert sokkal jobb ételt kaptak, változatos és minőségi volt, ami az új óvodában nem mondható el.

a havi díj is dupla annyi volt ugye mert emellé még tisztasági csomagot is kellett vinni, ami itt meg benne van, de a gyerekre költötték, pl. szülinapkor és névnapkor kaptak drága minőségi játékot, itt csak szülinapra kapnak egy 200.-os műanyag vackot :)

2013. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
kislányom most kezdi az óvit 5 ezer havonta az ebédje ugyhogy 3 gyerekem van így csak a felét kell fizetnem ,de havi 1200 ft csoportpénz és tisztasági együtt ,gyümölcsöt mi viszük , 1500 ft kelet beadni hogy megvegyék a csoportnak a törölközött és az ovis zsákhoz az anyagott .
2013. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi abban a meglepő vagy felháborytó, hogy ruhát, gyógyszert, ilyeneket kell venni a gyerekenek vagy sütni kell néha egy tepsi süteményt. Csak nem várható el, hogy az óvodí biztosítsa a gyerek ruházatát?! Vagy az óvónő süssön az én gyerekem szülinapjára, gyereknapra meg ilyenek. Amikor gyereket vállaltunk, tudtuk, hogy pénzbe fog kerülni, nem állam bácsi meg önkormányzat bácsi fogja finanszírozni. A nevelés/oktatás van ingyen. Nem fizetünk bért, rezsit, takarítást, karbantartást és sorolhatnám. A többi a szülőt terheli. Nem a kommunizmusban élünk, ébresztő. Anyagilag és minden téren a szülő felelőssége felnevelni a gyereket.
2013. szept. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!