Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tanácstalan vagyok, mit...

Tanácstalan vagyok, mit tegyek? Most szokunk, de.

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 évesen bölcsibe került, mert főiskolába jártam. Nagyon szerette, én is szerettem. Nyáron elballagott, a gondozónők azt mondták, ha nem dolgozom ne is vigyem. Akart menni, de nem vittem. Szerdán kezdődött a beszoktatás az óvodába, előtte hétfőn vittem bölcsibe, hogy egy kicsit visszaszokjon. És most jön a java. Az óvodai beszoktatás semmi nem volt. Szerdán reggel átkísérték őket a gondozónők, majd elmentek, mi ott maradtunk ismerkedni játszani. Igen ám, de 10 kor közölték az óvónők, hogy akkor a szülők távozzanak, a gyerekek maradnak. Mindenki nézett, de elmentünk. Persze az összes gyerek ordított. Ebéd után kellett értük menni, mondván minden rendben volt. Csütörtöktől már rendesen reggel kellett őket vinni, délre menni értük. De hol van itt a beszoktatás?? Sehol. Ha kérdeztem, hogy de most miért így, akkor az volt a válasz, hogy csak addig sírnak amíg látnak. Értem én, de ez kinek jó?! Mellesleg az óvónő már 2. nap zsarolta a fiamat, mert hamarabb mentem mint kellett volna és miután meglátott nem ült le ebédelni. Akárkivel beszéltem erről, mindenki azt mondta, ez nem így működik. Rosszul érzem magam az óvoda gondolatától és ettől a bánásmódtól. A kisfiam rettentő okos, de meglehetősen érzékeny gyerek és könnyen a szívére vesz mindent. A bölcsibe 3-4 nap alatt beszokott, egyszer nem sírt. Itt pedig minden reggel, be sem akar menni. Napközben is csak ül a sarokban, nézi a többit, az udvaron pedig az óvónő mellett. Ma, hogy mentem érte meglepődve kérdezték, hogy nem alszik ott? Mondom nem, majd csak ha én azt látom, hogy jól érzi magát és beszokott. Amíg megtehetem, hogy nem kell neki ott aludni nem is fog. Ez az óvónőnek nem tetszett, mert a többi is ott alszik már. Mit csináljak szerintetek???
2013. szept. 2. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Addig nem is fog tudni beszokni normálisan, amíg nem alszik bent, mert így kell megszoknia a rendszert. Mivel zsarolta? Nem lehet, hogy esetleg Ti vettétek ezt annak?
2013. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Így hangzott: Ne sírj, mert nem engedlek ki és itt fogsz maradni. Hagyd abba a sírást, mert nem mehetsz ki addig, ameddig sírsz. Majd miután a gyerek abbahagyta: Amíg nem törlöd meg a szemedet, itt kell maradnod, nem mehetsz sehova. Azt mondtam töröld meg a szemedet, mert nem foglak kiengedni. És a többi hasonló. Utána pedig a pofámba vigyorgott, hogy minden tökéletesen rendben volt. A bölcsiben sem aludt ott az utóbbi időben, ebéd után mindig elhoztam nem is volt ebből semmi probléma.
2013. szept. 2. 13:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Igazából én ebből csak azt látom, hogy próbálja szabályozni, ezt meg kell szoknia. Ne zsarolásnak vedd.
2013. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De ez kegyetlen zsarolás, és igen jól érzed kérdezö ez nem normális.


Mi az, hogy egy gyereket azzal zsarolnak, hogy nem engedik ki , nem engedik haza amíg meg nem törli a szemét... egy gyerek is lehet mérges és akkor sír. Ha meg nem törli meg a szemét akkor azért van a gondozónö, hogy megtörölje. Ez egyetlen egy mozdulat és nem nagy dolog, lassan majd ö akarja csinálni.


A másik, hogy hiába volt bölcsis a gyerek az oviba is kell beszoktatás. Ez lehet csak 1-2 nap, és már megy is, de csak idegenek között csak úgy otthagyni egy gyereket, olyan mintha kimegyek a játszóra és 1 óra múlva tök idegenkere otthagyom. Vagy is a gyerek senkit nem ismer nem tudja kibe kapaszkodjon, kiben bizzon.


Alvásnak meg nem kell ott lennie, söt a gyerekeknek a legnagyobb stress a közössen étkezés és alvás. Ezért nyugat európában már erösen szabályozva van, hogy ebédkor már csak max 15 gyerek étkezhet együtt, és maradhat délután, mert a gyerekek is tudnak fáradtak nyügösek lenni, és helyre van szükségük. Egy gyereknek az ovoda egy munkahely ahol helyt kell állni egész nap. 20-25 gyerekkel egy csoportban. Délre már kellöen fáradtak és kell nekik is a kikapcsolódás, törödés, szeretet, és ezt 25 másk gyerek mellett nem tudják megkapni.

2013. szept. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyilván a fiadat te ismered a legjobban, de az én tapasztalatom.

Nálunk a beszoktatás úgy ment mint az állom.(tavaly)

Úgy volt megbeszélve hogy hétfőn megyünk reggeli után, végig ott lehetek a gyerekkel és ebéd előtt eljövünk.

Kedden szintén végig bent lehettem, de már regelinél ott voltunk, ebéd elött eljöttünk.

Szerdán szintén végig ott de már reggeli ebéd.Csütörtökön már ott alvás.

Na miután már hétfőn is nagyívben tojt rám a gyerek, keddtől már amíg a csportba voltak az ablakból, ha az udvaron az utcáról lestem őt, hogy ne lásson.Nem volt semmi sírás.

Ez tartott 2 hétig, azután egy héten 4x az üvöltő gyereket hámozzák le rólam.Ami egyértelműen nekem szól.Beviszik a gyereket és mire én oda érek az ablakhoz (5 méter) már vígan játszik, rohangál itthon meg áradozik hogy milyen jó az ovi.

Egy hete minden reggel így ébed: "Nyitva van már az ovi?Mehetek?" Ma itthonról még örömtáncot járva indultunk, bent ismét sírás.

2013. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint ugye kedves 4es, ha valaki ott altatja a gyerekét, az bizony ássa el magát?! Aki dolgozik, az hogy menjen érte alvás idő előtt? Meg kell szoknia, hogy napközben hosszú távon is van anya nélkül élettér! Előttem is leírták, hogy fokozatosan menjen az ott alvás, legyen meg egy rendszer és ne az ovi után, első osztályba szokja meg, hogy anyát nélkülözni kell egy 8 órás munkaidő idejére.

Aki azt állítja, hogy stressz, meg ilyen-olyan az anya, az vegye már tudomásul, hogy a gyereknek meg kell tanulnia bizonyos szabályokat, mert viselkedni tudni kell. Hagyjuk a külföldi példákat, mert azzal senki nincs kisegítve, és nyilván az sem helyes, hogy bár az ovivban képletesen értik ezeket, csak ugye ezt a gyerek még nem érti. Szabályok, amiket megtanul, és nem kell kergetni majd egy szem, orr, vagy egyéb törlése mosás miatt. A gyerek nincs cukorból.

2013. szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én azt mondom, mindennek meg van a maga rendje, a beszoktatásnak is. De ami itt megy az minden csak nem beszoktatás. Aki egy kicsit is ragaszkodik a gyerekéhez, annak ugyanúgy szemet szúr ez a dolog, mint nekem. Volt bölcsis, oda is be kellett szokni, de szépen fokozatosan, hogy a gyerek is biztonságban érezze magát. Nem pedig 1.5 óra után otthagyod egy csapat idegennel. Még a felnőttnek sem könnyű, nemhogy egy gyereknek. Szabályokhoz meg szoktassa persze, de nem vas szigorral és nem úgy, hogy a gyerek meg sem bízik benne. Amíg nincs bizalom csak azért sem fogja megcsinálni amit kérnek tőle.
2013. szept. 2. 14:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ma kezdte az ovit,előtte félévig bölcsis volt.

Nálunk még annyi beszoktatás sem volt mint nálatok,mi 2mp-re sem mehettünk be.Az előtérbe átadtuk,és "viszlát".....az én fiamat 4-en!! vitték be,úgy orditott....én az egyik sarokba bőgtem elfordulva hogy ne lássa,ő a másikba,miközbe 4-en viszik be....a fele óvónő engem vigasztalt,a másik fele a gyereket...valami kegyetlen volt.....odatelefonáltam 1óra múlva,szerencsére már nem sirt,csak 5-10 percet.Délbe mentem érte,haza se akart már jönni.kiváncsi leszek holnap mi lesz.

Ezt csak azért irtam le,hogy lásd,máshol annyi beszoktatás sincs mint nálatok.Pedig az én fiam is bölcsis volt,és mégis milyen nehéz..... :(

2013. szept. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a bölcsis beszoktatás volt úgy, hogy első nap 1 órát voltam bent vele, majd 2-3-t, utána ott aludt, utána mentem, következő héten egész napos volt. Ovi gyorsabban ment. Mondjuk az én gyerekem nem ül be a sarokba vegetálni, ha éppen leszidják, inkább beállítják oda, ha rosszat csinál, vagy nem mehet játszani. Erre már a 2.héten volt példa, nem borultam ki így rajta, mert meg kell tanulni ezeket a dolgokat. Pedig mindenem a gyerkem, mindennél jobban szeretem, de vannak dolgok, amiket meg kell tanulnia. Hosszú távon pedig közös érdek a fegyelem.
2013. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A bölcsibe járó gyerekeket általában nem nagyon kell szoktatgatni. Mi is ma kezdtük az ovit, nulla beszoktatással. Igaz, a múlt héten be lehetett menni kukucskálni az oviba, megnézhette a csoportszobát, bemutatkozott a 2 óvónéni+dadus, aztán csókolom. Ma reggel gond nélkül szaladt befelé:)
2013. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!