Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok.9.5 hós...

Tanácstalan vagyok.9.5 hós kislányunk 1 hete átalussza az éjszakát. Reggel 8-fél 9-kor kel, mit adjak neki reggelire?

Figyelt kérdés

Eddig így nézett ki a nap:

05:00 200 ml tápszer (alvás tovább)

08:00 ébredés

10:00 sajtkrémes/vajas/májkrémes kenyér darabok, vagy tojássárgájából valami, egy kis gyümi

12:00 200 ml főzi husival

17:00 150 ml tejpép gyümivel

21:00 200 ml tápszer


Most hogy kimarad a hajnali kajcsi, így nem tudom, hogy mit adjak neki reggel. Eddig tápszert adtam, de lehet inkább mást kellene? Ti hogy csinálnátok?


2013. aug. 22. 21:44
 1/7 salvadorina ***** válasza:
Tápszert. Utána ugyanúgy adhatsz neki 10 körül kenyeret, vagy egy kis gyümit.
2013. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én tápszert adnék, és adok is a 10 hónaposomnak reggel 8kor, ébredés után.A többi étkezése is hasonló, mint nálatok, csak nem abban az időben.
2013. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én már csak azért is adnék neki tápszert, hogy meglegyen az ajánlott fél liter tejalapú tápláléka. Mondjuk, ha mellette szoptatod, akkor más kérdés.
2013. aug. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

eddig se adtál neki reggelit, legalábbis ahogy leírod, 8-kor felkelt és csak 10órait kapott.

szerintem legjobb az, ha ébredés után egyből kap tápszert, mondjuk nem kell neki 200ml, elég 150 is és utána egy fél óra múlva csipegessen azt amit eddig is, majd 10kor kapjon egy kis gyümölcsöt. ne sokat, csak amennyi jól esik neki, mert elég sűrűn van a délelőtt a kajálás így, eddig meg ugye nem evett reggel semmit.

de ha belefér az alvásba, akkor lehet eltolhatnád az ebédet 1-re, akkor kicsit később adhatnád neki a 10órait :)

2013. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot! :) Azért is gondoltam, hogy kellene a tápszer, mert elég vékonyka. 8 kg, 72 cm. Ha nem adnék neki enni egy napig szerintem nem követlené, ő ilyen. A 10 óraival mindig kínlódunk, azért is kezdtem el kenyeret adni neki meg sajtot, mert a gyümit nem ette meg. Csak csipeget belőle. A délutáni pépbe szoktam belecsempészni a gyümit! :)
2013. aug. 22. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk igy néz ki régóta már kb.

7kor tejpép (tejalap miatt)

10kor gyümi túróval vagy joghurt

12-13kor 250-300g főzelék husival legtöbbször

15-16kor kenyér valamivel vagy gyümi ha délelött jorhurtot evett volna

21kor tápszer

Uzsi és tápszer között néha eszik még ha mi is.Meg néha tejberizst,tejbegrizt,krémtúrót kap.Krémtúrót 7 hós korától,de a tejbedolgokat párszor kapott csak 10hós korától.Nekem nem fogadja el a tápszert csak vacsira már 6hós korától így nekem a reggeli a tejpép a tápszer helyett.Már vacsorára is egyre kevésbé fogadja el,jó ha a felét megeszi ahhoz képest,amennyit 7-8hósan evett.Sokszor nem is kell neki és úgy alszik.

Én a tejpépet tenném át reggelre és du valami joghurtot/kefírt adnék.Vagy ha elfogadja a tápszert,azt adná kreggel,de a du-i tejpép lehetne joghurt is néha vagy kefír,mert a pép azért eléggé édes,nem kéne csak azt ennie mindig.

2013. aug. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is szokott ilyen előfordulni, de ha 9 kor kel akkor is tápszerrel kezdünk és 1/2 11 kor , úgy mint máskor jön a tízórai, igaz kevesebbet eszik, de legalább nem csúszik el az abéd.
2013. aug. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!