Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mondtatok már csúnyát gyermeke...

Mondtatok már csúnyát gyermeketek ovis társáról? Mit tennétek hasonló esetben?

Figyelt kérdés

Kisfiam csoportot ismétel. Van 1 kislány az új csoportjában, akiről már előre lehetett tudni, hogy problémás. 3 napja járnak egy csoportba, de már volt nézeteltérésük. A kislány köpköd, csúnyán beszél, verekszik, bekakil, ..... Pont azt a kislányt szemelte ki legújabb áldozatának, akit az én kisfiam nagyon szeret. Meg akarta ütni, és mivel az óvónénik nem voltak ott, ezért a gyerekem elkapta a kezét és rákiabált. Az óvónők a kislányt leszidták és megbüntették.

Én itthon mondta ma fiamnak, hogy Ő egy nagyon buta kislány, nem kell vele foglalkozni, messzire kerülje el. A barátját meg igen, védje meg, de ne verekedjen, szóljon az óvónéninek. Egyébként ott nem volt semmi gond ebből, nem is szóltak nekem, csak a fiam mesélte itthon.

A lányok tavaly is csoporttársak voltak, és a bántalmazni akart kislány anyukája sokat panaszkodott. A kislány sokat sírt, és ne mis szereti az ovit a másik kislány miatt.


2013. szept. 5. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Hat en nem mondtam volna, hogy buta. Max azt, hogy nem olyan okos, mint a tobbi gyerek, vagy hasonló. Nem szabad negatívan nyilatkozni egy gyerekről, pláne masik gyereknek. Mit csinálsz, ha apuka oda áll éled, hogy "hé, a fiad lebutazta a lányomat es azt mondta te mondtad neki, hogy buta a gyerek"? Aztán kiderül, hogy a gyerek nem buta, csak épp enyhe autista/viselkedési zavaros/hiperaktív/akármi. Tan bocsánatot kérsz a szülőktől meg a gyerektől is?
2013. szept. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Mi lenne, ha végre valaki barátkozna is ezzel az "eleve problémás" kislánnyal? Talán nem így hívná fel magára a figyelmet, ahogy most teszi. Én arra bíztatnám, hogy mondja meg neki, hogy ez rossz érzés, és játsszanak együtt valami mást, valami jót. Talán nem is maga a borzalom az a kislány, csak el van könyvelve annak, és így nincsenek barátai. Több empátia, kevesebb ítélkezés. Szerintem szülőnek és gyereknek is jót tesz.
2013. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én személy szerint nem szeretném, ha barátkozna vele a kisfiam. Ővele is sok probléma van itthon, az oviban viszont jó gyerek, és nem szeretném, ha egy ilyen kaliberű gyerek lenne a barátja. Magától is vannak meredek húzásai, nem kell erre még tanulnia is mástól.

Tavaly biztattam ,hogy barátkozzon a problémás társával, hát jól meg is szívtuk. Olyan dolgokat tanult, amiktől legszívesebben kitéptem volna a hajamat.

Kövezzetek meg érte, de akkor is azt mondom, hogy barátkozzon a jó magaviseletű gyerekekkel.

2013. szept. 5. 09:40
 4/7 cs.dorka87 ***** válasza:
100%
Mondjuk a buta lehet hogy túlzás, de én se akarnám, hogy ilyen gyerekkel barátkozzon a gyerekem. Szerintem igazad van, és ne hagyd, hogy eltanuljon a fiad mindenféle rosszat, mert késöbb nagyon meg fogjátok szívni. Azt a kislányt pedig nem a te dilgod el
2013. szept. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 cs.dorka87 ***** válasza:
100%
(folytatom) nem a te dolgod megnevelni (és föleg nem a fiad dolga), hanem az anyjáé és az óvónöé.
2013. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én inkább úgy fogalmaznék neki,hogy ez a kislánynál egy betegség-nem tehet róla,inkább kerülje el
2013. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel problémás, és nem szimplán "rossz", így nem butáztam volna le semmiképpen sem. A kisfiammal a bölcsibe járt egy égetnivaló kisfiú, állandóan rosszaságon törte a fejét, és az én kisfiamat is vitte magával. Nem butáztam le a kisfiút, csak annyit mondtam a kisfiamnak, hogy a kis barátja néha nagyon buta dolgokat csinál, és nem szabad mindenben követni, továbbá mondtam neki, hogy ha nem tetszik neki a viselkedése, akkor ne játsszon vele (merthogy előfordult, hogy a kisfiam besokallt a barátjától). Ez jó módszernek bizonyult, sokszor mesélte a kisfiam, hogy - az egyébként nagyon okos kis barátja - aktuálisan milyen buta dolgot játszott...
2013. szept. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!