Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik a jobb a gyermeknek?

Melyik a jobb a gyermeknek?

Figyelt kérdés
Kisfiamat szokatom be az oviba.Csütörtökön és pénteken még ott voltam vele,de hétfőn már ott kell hagynom.Egy darabig még ott leszek,de aztán amikor majd nem figyel akkor eljövök.az óvónő javaslata ez.Nem lenne jobb neki,hogyha szólok neki hogy elmegyek egy kicsit és jövök nem sokára,mint az hogy eltűnök és keres?
2013. szept. 7. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is "beszoktatós" most, igaz bölcsibe, nem oviba. Nekünk úgy mondta a gondozónő, hogy szóljak neki, hogy megyek, majd jövök, integessek is, és majd menjek vissza érte (első két napban még az épületben maradtam). Nem volt semmi gond vele.
2013. szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk szolni kellett!Es szerintem igy a helyes,korrekt a gyerekkel szemben is.
2013. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is úgy korrekt, ha szólsz, hogy ebéd után, vagy uzsonna után jössz érte, addig tud játszani a többi kisgyerekkel. Nekem ez a felszívódós módszer nem szimpi, bár több hely is van, ahol így csinálják. Ha több idő kell a gyereknek beszokni, inkább rááldoznék még pár napot. Van akinél elég az 1-2 napos beszoktatási időszak, viszont vannak zárkózottabb, nehezebben oldódó gyerekek, nekik biztosan több időre van szükségük. Úgyhogy nem értem, miért ennyire kőbe vésett dolog ez a 2-3 nap.
2013. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen szolj, ugy ne hagyd ott, hogy csak eltunsz, ennel nagyobb torest nem okozhatnal neki.
2013. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bizosan jól értetted? Nem a folyosón várakozhatsz még, és ha nincs semmi baj, akkor elmész? Természetesen előtte elköszönsz a kisfiadtól.


Nehéz elhinni, hogy az óvónő azt javasolja, hogy titokban osonj ki, ez a lehető legrosszabb megoldás, szakember nem is adna ilyen tanácsot.


A gyors és határozott búcsúzás a legjobb.

2013. szept. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár nálam nem volt nehéz,lánykám 26.-a óta jár oviba és kezdetektől imádja.Az első 3 nap beszoktatásos időszak volt és kötelező volt ott lenni,de ez kb 1,5 óra volt mindig.Most hétfőtől 7.15-től vittem és aznap alvás után hoztam el fél 3 körül,a többi nap fél 4-től.

A csoportszobába bekísértem és utána elszaladt.Leléphettem volna,de korrektnek tartottam,hogy szólok,hogy a kistesóval most elmegyünk sétálni és később jövünk érte.

Azért nem azt mondtam,hogy haza,mert féltem,hogy árulásnak veszi,de 2 nap után nyugodtan mondhattam,hogy mi most hazamegyünk,legyen jókislány és uzsi után itt leszünk. Semmi gond nem volt eddig.Tudott rendesen aludni,eszik rendesen,szépen játszik,de néha nemet mond az óvónőnek.Teszteli a óvónőket :P


Lényegében tényleg korrekt szólni,hogy most mész.Én féltem,hogyha nem figyel és úgy megyek el,az becsapás,otthagyás érzését kelti benne.Elég új nekik az ovi,kell,hogy legyen valami megszokott,ami biztonságot ad nekik.

2013. szept. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az óvónő adja vissza a diplomáját.


Ha csak úgy eltűnsz, akkor a gyerek azt fogja érezni, hogy bármikor eltűnhetsz. Szorongani fog.


Én mindig mindent előre megbeszéltem a kislányommal.

Azt is, hogy mikor megyek el, s amikor elmegyek, akkor ott, a bölcsiben mit fognak csinálni addig, míg vissza nem jövök.


Megszokta, megtanulta, és nyugodtan játszott, mert tudta, hogy vissza fogok jön ni.


Ha eltűnsz, elveszíti a biztonságérzetét, és nem csak a bölcsiben, oviban, hanem máshol is sírni fog.

2013. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!