Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák, mi az a határ, mikor...

Anyukák, mi az a határ, mikor már nem viszed a gyereket oviba, mert beteg?

Figyelt kérdés

Most kezdtük az ovit, idáig úgy godoltam, hogy ha beteg bármennyire is nem viszem. Ehhez képzest, most egyszerre szoktatom be a kicsit bölcsibe, a nagyot oviba. Oviba mindenki egészségesnek néz ki, de a bölcsibe a gyerekek 80%-nak vagy az orra folyik, vagy köhög. Valószínü elkaptuk, mert mindkét fiam és én is ma már orfolyással küszködünk. Kérdeztem a bölcsibe, ott azt mondták, hogy az a határ, ha láza van a gyereknek. Ha "csak" köhög, vagy orrfolyás van, akkor legfeljebb elküldik orvoshoz a gyereket, és orvossággal ellátva mehet..

Ezen annyira ledöbbentem, máshol is így van ez?? Meg ilyen állapotban holnap vajon vihetem oviba a nagyot? Semmi más nincs, nincs láz, nem fáradékony, nem köhög, csak folyik az orra. Gondolom nem mindenki tud egy kis orrfolyás miatt rögtön otthon maradni a gyerekkel azért lehet ez így..


2013. szept. 9. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:

ha megteheted, akkor ha már köhög, ne vidd, mert úgyis rosszabb lesz.


én nem szoktam, ha köhög, és esetleg nagyon folyik az orra, akkor sem.

2013. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nálunk a gyerekorvos is azt mondja hogy nem kell rögtön otthon fogni,ha kicsit folyik az orra,és kicsit köhécsel.


az ovónőtől kérdezd meg,hogy mi legyen.mert van ahol nem zavarja őket,és van ahol meg rögtön szólnak hogy ne hozza a szülő ha egyet tüsszentett.


egyébként a bölcsibe meg pláne így van. szinte mindig volt pár gyerek aki náthás volt vagy köhögött

2013. szept. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy folyik az orra, vagy köhög, már nem is viszem.

Nagyon egyszerű az oka. Mindenféle ilyen tünetet kórokozó okoz. Vagyis fertőz. Ezáltal megfertőzi az összes többit, illetve ha más gyerekek is betegek, akkor könnyen összeszedhet a szimpla vírusos fertőzésre bakteriális fertőzést, ami után pedig jön az antibiotikum. Ha lehet, én inkább mindezt megelőzöm.

Amúgy nyilván azért van ennyi orrfolyós gyerek az oviban és a bölcsiben, mert nem mindenki teheti meg (munkahely miatt, mert félti az állását) vagy mert nem akarja megtenni, hogy egy szimpla vírusos fertőzéssel otthon maradjon a gyerek.

2013. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezen én is most gondolkoztam. Mi hétfőn kezdtünk ovit és csütörtökre már folyt az orra veszettül. Én pénteken már nem vittem. nem volt vészes a betegsége (bár tömöm immunerősítővel ez is segít biztosan) de a kicsi is megkapta tegnapra. :( Szerdára terveztem, hogy viszem de már csak reggel szívom az orrát nappal 2x-3x kifújja, ennyi. Szerintem amúgy így simán mehetett volna de még itthon vagyok 2-3 hónapig gondoltam inkább nem viszem be. Aki dolgozik az biztosan beviszi.

Ja, és a lényeg, hogy csütörtökön amikor mentem érte az oviba szóltak, hogy betaknyosodott de nem baj, már holnap úgyis péntek és legyintett az óvónéni. Szóval ennyivel bevihettem volna még csak én nem akartam...még megtehetem, nem dolgozom. Viszont betegségből vissza csak orvosi igazolással mehet, hogy egészséges és ezt elmondták, hogy mivel tudják, hogy előre szokta több orvos kiadni az egészséges igazolást így ha van ugyan igazolás de látják a gyereken, hogy piros az orra,folyik még, köhög stb...haza fogják küldeni.

2013. szept. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem én sem viszem. Amúgy 22-es csapdája. Lehet, ha mindenki rögtön az elején maradna otthon a gyerekkel, akkor nem súlyosbodna annyira a helyzet, hogy egy egész náthás szezonban oda-vissza adogatják egymásnak a gyerekek a bacit. Csak az a baj, hogy most én nem viszem, de xy úgyis viszi, és kezdődik az egész előről...
2013. szept. 9. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez így igaz! Szerintem nálunk azért is legyintett az orrfolyásra az óvónéni. Gondolta magában...lesz ez még rosszabb is! :) Csak nekünk kis tesó van, nem akarom agyon fertőzni meg úgyis itthon vagyok még bölcsi kezdésig (az is jó móka lesz:)) így inkább nem vittem be. Pihenje ki. :)
2013. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden oviba kellene egy vegyes gyengélkedő csoport. :-)
2013. szept. 9. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!