Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S Be mernétek vállalni...

S. O. S Be mernétek vállalni a második babát akinek szintén sajnos a 12. heti ultrahangon 3,3 tarkóredő értéket mértek, úgy, hogy az első gyermek beteg?

Figyelt kérdés
Első gyermek sajnos beteg, és képtelen lesz önálló életre, nagyon szerettünk volna babát hosszú évek múlva sikerült is, de a 12. heti ultrahangon sajnos nála is 3,3 lett az érték! :( Nagyon meg vagyok ijedve, az orvosom azt mondta meg kellene szakítani a terhességem. Az első gyermeknél sok fajta vizsgálaton átestünk és eredményeink utána rendben voltak! Mit csináljak rengeteget sírok miatta.

2013. szept. 7. 15:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi a probléma az első gyereknél?

Genetikai eredetű?

Keressetek fel egy tapasztalt genetikust, vele konzultáljatok, végezzetek el minden vizsgálatot, magzatvíz/korionboholy vizsgálatot is, és utána hozzatok döntést.

Ha ennél a babánál is erős a gyanú, hogy hasonló probléma van nála is, én nem vállalnám.

2013. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem merném bevállalni,de nagyon nehéz a döntés..:(

Ha a gyermek beteg lesz és súlyosan akkor az neki se és nektek sem jó. Milyen pontosan ez a betegség?

2013. szept. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Első gyermeketek Down-szindrónás és mellette súlyosan értelmi fogyatékos? Szívbeteg is?

Hát nagyon nehéz kérdés.

Nem biztos, hogy a második is ilyen súlyos lenne, de nem tudom hogy tudnál mindkettővel annyit foglalkozni, kórházazni, fejleszteni, amennyi szükséges lenne...

Anyagilag sem mindegy...

Nekem 2 autista gyanúsom van (enyhének vélik őket, értelmi probléma nélkül), de így is nagyon nehéz és kérdéses, hogy vállajunk- e majd harmadikat.

Viszont mi, ha megfoganan megtartjuk, pedig szinte biztos, hogy ő is auti lesz. (Még nem döntöttünk, hogy bevállajuk- e.)

2013. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Értelmi fogyatékosság áll fent és annak a súlyos fokozata á a gyermekemnél, nem Down és nem autizmus bár nem tudom az autizmus pontosan mit takar! :( Nekünk súlyos értelmi fogyatékosság van a papírokra írva. Orrcsont látható volt most is ultrahangon, az orvosom elkeserített, hogy ez a baba is beteg lesz. !:( Bár semmi mást nem talált csak vastag tarkóredőt.
2013. szept. 7. 15:56
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Biztosan nem tartanám meg.
2013. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Tehat akkor nem genetikai betegseg.

Akkor nem is lehet kimutatni magzatvizbol.

En felkeresnek meg egy par orvost es ha biztos,hogy o is beteg nem vallalnam.

De ezt nektek kell tudni.Ha betegen szuletne ,hogy fagjatok ellatni mind a ket gyermeket lesz e elegendo segitsegetek stb ezeket metlegelnem.

A nagy gyermeked jar oviba, iskolaba vagy egesz nap veled van.Hordjatok fejlesztesre?

2013. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Előbb el mennék genetikai vizsgálatra ettől függetlenül.
2013. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ha azt mondta a doki, hogy ő is beteg lesz én is csináltatnék egy genetikát minél hamarabb, mert ha a 16. heti vérvétel mutatja ki rendellenességet akkor már egy minimum 20 hetes magzatról beszélünk, akit én így szívem szerint nem vállalnék, tehát minél hamarabb jártok a végére annál jobb!

Sajnálom ami veletek történt! :(

2013. szept. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Lehet,h szívtelennek tűnők de én biztos,h nem vállalnám.De persze ez én vagyok!Ezt csak ti tudjátok eldönteni,anyagilag,érzelmileg fizikailag bírnátok e!
2013. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Az első babánál is magas volt a tarkóredő?
2013. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!