Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit gondoltok erröl a beszokás...

Mit gondoltok erröl a beszokásról? Mit tegyek holnap?

Figyelt kérdés

Lányom múlt kedden kezdte az óvodát vegyes csoportban pár kezdö gyerek van akik külömbözö idöben csatlakoznak a csoporthoz, így nincs nagy bögés.

Az óvoda szuper, az óvonöket imádom, megbízom bennük.

Lányom viszont az a típus aki imád játszani, de fél az idegenektöl és nehezen nyílik meg nekik, de a játék vágya mindenhol legyüri így játszóházban is hamar bemelegszik...

Kedden velem volt 1 órát amit imádott. Majd szerdán leült enni és mondta, hogy mehetek haza. 1 óra után elég jól volt. Majd jött a csütörtökön habár ott maradt sírás nélkül, de felhívtak félóra után, hogy nem csinál semmit, ül az asztalnál se az óvonö ölébe se rajzolni semmi mást nem akar csak ül az asztalnál és utánnam sirdogál. mikor megérkeztem konkrétan kifakadt és iszonyatosan sírt.

De mikor megnyugodott játszani akart.

Pénteken apa vitte akkor ott maradt, az óvonö azt mondta, hogy egyszer sirdogált de maga ment az óvonénihez és bújt oda hozzá, és ennyi elég si volt, mindent csinált.

Minden nap reggel várja az óvodát.

Ma reggel viszont még be sem mentünk már belém csimpaszkodott és mondta én is maradjak. Mikor menni akartam kegyetlenül félt és semmit nem votl hajlandó csinálni, söt riadtnak láttam és féltem, hogy ha otthagyom akkor utálni fogja az óvodát.

Aztán félóra után megnyilt és elkezdett játszani ekkor közöltem vele, hogy most már jól érzi magát én megyek söprüt venni és jövök is vissza. Ekkor közölte, hogy egyedül nem akar maradni, de ekkor már láttam hogy csak hiszti. Mondtam neki, hogy szuper mert nem kell egyedül maradnia itt az óvonéni aki oda jött, én meg elmentem. Òrdított torka szakatából, még intigettek nekem, (vagy is az óvonéni), majd elmentem. mikor vissza mentem félóra múlva boldogan gyurmázott és kérdeztem töle, hogy akkor haza mehetek-e még egy kicsit, mire mondta, hogy menjek. haza mentem óra múlva vissza és bent tevékenykedett boldogan.


òvónö szerint holnap egyböl mennem kellene. Szerintem meg meg kellene várnom míg elkezd játszani, majd megyek. majd ezt az idöt lecsökkenteni miden nap, addigra az óvonöben is megbízik teljesen.

Szerintetek?


Èn is a gyors elválás híve vagyok, mikor bárkinél ott hagytam akkor mindig úgy ment, hogy oda vittem, majd mikor játszott gyors puszi pá és ennyi. De ott sem kidobtam csak hanem akkor hagytam ott mikor már elkzedett jólérezni magát.



2013. szept. 9. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Óvodába dolgoztam több évtizedig. Hidd el, könnyebb lesz a gyereknek , ha otthagyod.Rettentő sírást képesek produkálni, de a 99 %-uk igen gyorsan abba is hagyja.
2013. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Én is azt mondom, amit az 1. írt.
2013. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Hallgass az óvónöre, neki már elég nagy tapasztalata van ilyen téren.
2013. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Gyors elválás, és boldog integetés a gyereknek :) Nálunk is ez vált be. Ne lásson rajtad semmit, az arcod se árulkodjon. Azt lássa rajtad, hogy jó helyen hagyod, és örülsz hogy ő jó kezekben lesz, és sietsz érte :) Kitartás! Mi már tul vagyunk ezen.
2013. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

szia!

sokszor előfordul hogy az első héten tök szuperül megy minden majd a második héten jön a "visszaesés", ilyenkor jönnek a nagy hisztik...stb.

Nálunk ez úgy működött, hogy megmondtam a fiamnak reggel hogy óvodába megyünk, mondtam hogy bemész szépen,mert el kell intéznem pár dolgot, és előbb végzek ha ügyes lesz, és jövök mikor mindkét mutató fent van! (volt egy hatalmas óra a csoportszobában!, és ő már ismert néhány állást) addig meg ÉREZD JÓL MAGAD! ez a mondat a mai napig megmaradt! most nagycsoportos - nálunk ez vált be

2013. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Gondolj arra, hogy azt kell megszoknia, hogy reggel bizony az a dolgok rendje, hogy elmész - és jobb ezen túlesni, mint nyújtani a dolgot. Alakíts ki egy rituálét, fix búcsúzást, aminél mindig elmondod, hogy mikor fogtok újra találkozni (pl. uzsonna után) és akkor ahhoz fog igazodni ő is.
2013. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tokre megertelek, en a keresztlanyomnal eltem at hasonlot. Baryam egyedul neveli, kicsi koraban igy sokszor en voltam vele, es a bolcsibe is en kezdtem el hordani...

Volt olyan, hogy a szivem megszakadt, ugy uvoltott utanam, de mire kijottem az epuletbol, es bekukucskaltam az sblakon, mar masik gyereknek osztotta az eszt :)

Szerintem ez a nagy uvoltes csak azert van, hogy az erezze rosszul magat, aki viszi (es galad modon otthagyja) a gyereket :)


Kitartas, leszel te meg feltekeny az ovonenire ;) en is voltam :DDD

2013. szept. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek a sírások csak és kizárólag a szülőnek szólnak.

Minden reggel -egy két kivételell - iszonyatos órdításhogy nem akar menni.Az óvónő szabályosan lehámozza rólam.

Ez addig tart míg lát engem.Kijövök sunyiba figyelem az ablakból hogy észre ne vegyen és 5 perc múlva boldogan játszik.

2013. szept. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!