Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek, ha a kiscsoporto...

Mit tennétek, ha a kiscsoportos gyereked ordit, sir, elbújik, hogy nem akar oviba menni? Önkivületi állapotban orditana és ellenállna? Mit tennél?

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Feltételezném,hogy nemcsak az egyszerű "nem akarok oviba menni" hisztiről van szó. megpróbálnám kideríteni, hogy mi történt. esetleg bántották-e, ilyesmi. ha ez zsákutca, megpróbálnék más ovit.
2013. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Kérdező,eszedbe jutott már hogy bemész az oviba és megkérded a gyereked csoport társait, és a óvónénit, mi lehet a baj? BENT HOGYAN VISELKEDIK? Talán bántják a töbiek, mert zárkózott elhúzódó,vagyis más mint az átlag.Ezt kell megtudni,és utánna tedd amit kell.
2013. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném az óvónőket, hogy bent hogy viselkedik. Ha ott semmi baj, jó kedvű, együtt müködő és játszik a társaival, akkor beszélnék vele.


Ha az oviban is ilyen, akkor beszélnék az óvónőkkel, hogy ők hogy látják, mitől lehet ez, és ha pár napon belül nem lenne változás, keresnék másik ovit, csak ez rizikós, mert lehet, ott is ilyen lesz :-(

2013. szept. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

En a fiamat nem tudtam az oviban hagyni. Vegig benn voltam vele, aztan ugy dontottem nem megy meg. (Volt probalkozas arra, hogy kis idore ott hagyom, viszont 15 perc utan kijott az ovoneni es kerte menjek be, mert a gyerek mar oklendezik.)

Valoszinu meg nem erett arra, hogy ovis legyen. Van ilyen, jovore probalkozunk megint.

Ez olyan, mint a pelusrol leszoktatas. Ha sietteted, lehet karokat okozol a gyerekben, ha viszont magatol megerik a szobatisztasagra, elhagyja a pelust.

Ha megerik az ovira nem lesznek problemak.

2013. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Az enyém ezt csinálja, 2 hete jár. Viszont ahogy kiteszem a lábam abbahagyja és jókedvű mikor megyek érte. Az óvónő is azt mondja, hogy napközben nagyon jót játszik, eszébe sem jutok és már barátja is van.

Én hagyom, hogy letépjék rólam reggelente és becipeljék, viszont 2 próbálkozás után úgy döntöttem az óvónő javaslatára, hogy még ne aludjon bent, ebéd után elhoztam. Megbeszélem vele, hogy ha nincs hiszti akkor nem kell ott aludnia és ez bevált. Talán jövő héten újra próbálkozunk az alvással.

2013. szept. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
azért rafkósak az óvónők is ebben az egész nap is sír a gyerek témában,mert a fele lódítás és neked szól,hogy ne legyél ideges a gyerek miatt.az én fiam lebuktatta az ovónőt egy párszor igy amikor kint mondta anyukának,hogy á nem is sírt mire a fiam megszólalt,dehogyisnem egész nap.kérdezd meg bent mit tegyél,de te tudod mennyire sürgős őt beszoktatnod,ha amúgy is itthon vagy akkor én hagynám egy kicsit,pár hónap múlva lehet minden másként lesz,erre is volt már sok példa.nem minden gyerek ovodaéret 3 éves korára.ha meg fontos beszoktatnod,akkor tedd lépcsőzetesen,vidd haza ebéd után pár hétig majd fokozatosan csábitsd hogy nemsokára ott fog aludni,a kedvenc mesehősös takaróban és a kis kedvencével,te meg mész érte alvás után.kérdezd meg az ovónőt ő mit tanácsol.
2013. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2 hete jár. Volt beszoktatás? vagy durr bele?

mert ha nem volt beszoktatás, akkor átvinném egy olyan oviba, ahol van.

ha volt beszoktatás, és 2 hét után se haladnánk, akkor nem vinném tovább, vagy átkérném másik csoprtba, és újra elkezdeném a beszoktatást.


szegény gyerkőc...meg Te is persze...

2013. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem tud beszokni es megoldhato, vedd ki az ovibol, mert valoszinu ovodaeretlen. Jovore erettebb lesz es nem lesz ilyen gond.
2013. szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?? Jobb már?? vagy rosszabb?? :((
2013. szept. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!