Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha nem túl beteg gyereked...

Ha nem túl beteg gyereked éjjel virgonckodni akar alvás helyett (nálunk mindig ez van), mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor megfázik, éjjel nem tud aludni, játszani akar, nevetgél, nem hagy aludni. Persze ő sem tud aludni.

Most megint folyik az orra, kicsi hőemelkedése van. Átjött hozzánk, és a szokásos nem alvás. Gyógyszert még nem kapott, a náthától ilyen. Persze én meg hulla voltam. Szóltam neki, hogy aludjon, és aludtam tovább, képtelen voltam bármire. Ő is elvolt, néha hozzám szólt, hogy játszunk?, de nem foglalkoztam vele.

Nem tudom, helyesen cselekszem-e ilyenkor.

1) Beteg, lehet, hogy a kedvében kéne járnom? De jókedvű, ő nem érzi rosszul magát szemmel láthatóan, viszont szenvedhet az éberségtől.

2) Ne fogalkozzak vele, hogy szokja meg, éjjel aludni kell...???

Ti mit tennétek? Inkább az írjon, akinek hasonlóan viselkedik a gyermeke. Az enyém 2,5 éves.



2013. szept. 14. 10:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy még nem kerültünk ilyen helyzetbe, de azért merészkedem válaszolni, hogy mi a férjemmel biztosan úgy döntöttünk volna, ahogy te is, hogy csendben maradunk, ő játszik, és ha elunja, és látja, hogy alszunk a sötétben, akkor talán csatlakozik. Szerintem betegen azért inkább alvásra van szüksége, és nem arra, hogy még a napirend is felboruljon. Nem kell emiatt a kedvében járnod, húzd magadhoz, nagyon-nagyon halkan mesélj egy rövid esti mesét a sötétben és aludjatok! Én sem keltem volna fel.
2013. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sötétben beszélgetés, mese.

Én ilyenkor végig szoktam a bacik útját járni a kis testén maszírozással, simivel, mindig vmi vidám történetet találok ki hozzájuk, pl motorral bemennek az orron, ahol a védekező katonák nem veszik észre őket, brümmög a motor, jön a kipufogógáz, ő azért köhög :), aztán jön a gyógyszer (játszásiból a száján át vmi varázslat) és ettől lerobban a motor, szaladgálnak szerelőhöz, de nem találnak és végül hazakullognak csalódottan és meg is gyógyul, vagy ilyesmi, az én lányom is 2 éves. Általában a simire így el is alszik, ha sötét van

2013. szept. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!