Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik a legjobb óvoda Cegléde...

Newine kérdése:

Melyik a legjobb óvoda Cegléden? Miért? Melyiket érdemes választani?

Figyelt kérdés

2013. szept. 24. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a ceglédi ovikat, de mi tavasszal választottunk ovit, úgyhogy leírom a tapasztalataimat, hátha tudsz belőlük hasznosítani valamit.

Én első körben megnéztem azokat az ovikat, amik hozzánk sétatávolságra esnek, mert nekem az volt a fontos, hogy valahova a közelünkbe járjon a lányunk. Az Önkormányzat honlapján fel van sorolva mind, az is, hogy hány fős óvoda (nekem az is fontos volt, hogy kis létszámú oviba jrájon), és a honlap címek is meg voltak adva.

Több ovinak a honlapját megnéztem, elolvastam a feltöltött dokumentumokat (házirend, nevelési program). Azután, amikor jött a nyílt nap, akkor a lányommal együtt mentem el megnézni az ovikat. Ott néztem, hogy milyen az épület (milyenek a nyílászárók, világosak-e a csoportszobák, milyen a berendezés, barátságos, otthonos-e az ovi hangulata). És legfőképpen az óvónőket, velük mindenképpen érdemes pár szót váltani, vagy ha nincs rá lehetőség, mert éppen a gyerekekkel foglalkoznak, akkor figyelni, hogy milyenek.


Ja igen, azt is át kell gondolnod, hogy azonos életkorú csoportba, vagy vegyes életkorú csoportba szeretnéd-e járatni.


Így 3 hét járás után az a tapasztalatom, hogy a legfontosabb az óvónő személye, az nagyon jó, ha vele tudsz azonosulni, mert a csoportot javítani, vagy az ovinak segíteni kreatívkodni, közösségi munkát végezni (ha épp szükséges), azt lehet menet közben is, tehát nem az a lényeg, hogy elit (gazdag, jól felszerelt) ovi legyen, hanem az óvónők. Általánosságban rá lehet mondani egy ovira, hogy az a legjobb, de úgy tapasztaltam, hogy még ovin belül is lehet "jobb" vagy "rosszabb" csoport az óvónéniktől függően. A mi csoportunk pezseg, jó a szülői közösség (így első látásra), az óvónők szerveznek kirándulást, jöttek szívesen családlátogatásra, hogy kötetlenül megismerjük egymást (mi őket, ők minket a gyerekkel). Odafigyeltek a beszoktatásnál, nem várják el az egyedül öltözést, mindenben segítenek a gyerekeknek, nem tesznek megjegyzést, ha épp bugyiba kakilt a lányom (ami még szokása gyakran, hiába szobatiszta már). Nagyon pozitív véleményem van róluk.

Más csoport az ovin belül nem ennyire aktív, függ attól is, hogy az óvónők mennyire szeretik még a munkájukat, fel tudnak-e töltődni, hogy nap mint nap a gyerekekkel foglalkozzanak.


Amit nálunk a legjobb ovinak mondanak, szuper csoportszobák, gyönyörű kert, évek óta "Zöld óvoda" címet viseli, 3x többen jelentkeznek minden évben, mint a férőhely száma, ott volt olyan ismerősöm, aki fordult is ki az óvodából, mert neki nem volt szimpatikus.

A mi ovink elég szegény, de a nyílászárók mind modern változatra vannak cserélve (= télen sem fáznak meg a gyerekek, mert húz be az ablakon a hideg), de az óvónők kreativitása és a szülők közreműködése, és a családias hangulat (összesen 100 gyerek jár oda) miatt imádják a gyerekek. Minden rendes és tiszta, a gyerekek jókedvűen mennek be, mi kell ennél több.


Remélem sikerül jó ovit választanod!

2013. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A Köztársaság útiba semmiképp ne vidd!! Saját tapasztalat. De únokahúgom a Kópé Kuckó-ba jár, nagyon rendesek, és aranyosak az óvónők, igaz fizetős, de megvan a színvonala! Ha nem akarsz fizetőset akkor a Pesti útit ajánlom!
2014. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!