Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy indul a reggeletek ovis...

Hogy indul a reggeletek ovis korú gyerkőccel? Megy a harc, vagy minden zökkenőmentes?

Figyelt kérdés

Nálunk állandó a harc a 4 éves fiammal (2. éve ovis). Amint felébred, közli, hogy ő bizony ma nem megy oviba, mert nincs kedve, ő még alszik és azzal a lendülettel visszabújik az ágyba, magára húzza a takarót és "alszik". Nagy nehezen sikerül leráncigálnom róla a pizsamát és ráerőszakolni az ovis ruhát, beparancsolom a fürdőbe fogat mosni, mosakodni, mindez eltart jó fél órát is. Amíg nézi a mesét és megissza a kakaóját, addig én is összekapom magam (gyors öltözés, alap smink, fogmosás, fésülködés) Minderre kb. 2 percem van, mert már az ajtóban áll, hogy mikor indulunk, már megint rám kell várni...

Hasonló vicces reggeli sztoritok van?


2013. okt. 8. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiunk nemreg kezdte az ovit, szeptemberben. Nallunk csak Apa viheti oviba - akkor hatalmas siras van amikor koran el kell mennie dolgozni es egy orokkevalosag elkeszulni...ma sietnie kellett....ugyhogy egyutt fogatmostak, csak apa oltoztethet...nagy nehezen feloltoztettuk...es kaja nelkul elment oviba. - Nallunk a szulok viszik a napi betevot. Majd en viszem utana...
2013. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is szintúgy indul mint nálatok. A fiam is 4 éves. 6.45-kor keltem, és rendre elkésünk az óvodából (8óra) ami az utcánk végén van. :)
2013. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
A lányom 4 éves lesz nemsokára, szintén második éve ovis. Ő felébred szépen hamar könnyen, nem nyűgös, nem fáradt, nem hisztizik. Csak az a fránya öltözködés. Nem tudom honnan jött ez neki, de ha nem azt a ruhát akarom ráadni, amiben ő éppen menni szeretne, akkor elkezd nyafogni és kezdődik a huzavona. Az a baj, hogy mikor meleg volt még, ő rittig a pónis hosszú, meleg felsőjét akarta felvenni, most mikor már bejött a hideg, akkor meg a hercegnős atlétát, de ne adjak rá felsőt, mert akkor nem látszik a hercegnő. És nincs is sok ilyen darabja, tehát nem nagyon tudom őket variálni. Kicsit túlzásnak tartom, hogy 3 évesen ennyire nem mindegy neki, hogy mit vesz fel, miben van az oviban. Remélem hamarosan elhagyja ezt.
2013. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Oviba szeptember óta jár a kisfiam, viszont előtte bölcsis volt másfél évig. A reggeleket én úgy indítom, hogy először én kelek, felöltözök, sminkelek, fésülködök, előveszem a kisfiam ruháit, aztán megyek be ébreszteni a reggeli tejével. Kicsit hagyom lustizni, aztán olvasunk egy rövid mesét (mesenézés nincs, mert abból csak a vita van, jön a könyörgés, hogy csak még egyet, és erre semmi szükség reggelente). Olvasás után öltözés, eszik pár falatot, és indulunk. Vannak reggelek, amikor közli, hogy nem akar oviba menni, ezt néhány határozott mondattal leszerelem, és nincs vita.

Ami szerintem fontos, hogy legyen reggelre egy időbeosztás, ami szerint haladtok nagyjából (mi is elcsúszunk időnként), mert ha az nincs, akkor csúnyán el lehet csúszni időben.

2013. okt. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Reggel felkel,pisilés,utána egy kis harc hogy felöltözünk mert inkább bohockodna az ágyon de megbeszélem vele hogy öltözés után'bohockodhat ,ő öltözik egyedül ,kis vita a fésülködésnél de ezt gyorsan lerendezem vele .
2013. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6:50-kor csörög az ébresztő, én felkelek, kávét csinálok és próbálok magamhoz térni. Apa negyed-8-kor felkel, mesét kapcsol a gyerkőcnek, zuhany, fogmosás. Gyerek közben félig alszik félig mesét néz. Fél 8 után pár perccel botorkál ki a szobából és látszik a fején, hogy még mindig nem tudja merre van az előre:)) Félkómában öltözik-öltöztetem, aztán mire az Apja felöltözik, nagyjából Ő is magához tér. Vitamin egy kis tea, 8-kor indulnak, az ovi az utca végén. Már várja a reggeli bent. Mire Apa visszaér, addigra én is menetkészre vágom magam.
2013. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!