Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek mennyire mesélnek az...

Nektek mennyire mesélnek az óvónénik arról, hogy milyen volt a gyerek napja, miket csinált?

Figyelt kérdés
Nálam a bölcsiben sokat meséltek, de most az oviban szinte semmit.
2013. okt. 14. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez az általános tapasztalat, de az elején sokat kérdeztünk, és "megtanulták" hogy melyik szülő igényel részletesebb beszámolót.
2013. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá idejük. 2-3 mondat jut hazamenetelkor,azok is általánosságok. hiszen jön a többi szülő is. Van fogadóórájuk, de ezt nálunk pl. előre kell egyeztetni. Egyébként sokat tudhatsz meg a gyerektől is, ha mellékesen!! - pl. valami közös elfoglatságotok közben kérdezgeted.- így már konkrét kérdéseket is fel tudsz tenni az óvónőnek.
2013. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk az elején elmondták,hogy nincs idő rá,hogy napi szinten "meséljenek". Eleinte,míg be nem szokott a kisfiam,akkor azért mindig elmondták,hogy mi volt,most már van,hogy csak köszönünk,esetleg egy valamire rákérdezek. Nagyon jó lenne tudni,hogy egész nap mit csinál,mire hogyan reagál,de valahol azt s e lenne jó látni,hogy az óvónő trécsel,és nem a gyerekekre figyel.

2013. okt. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én úúúgy szeretném, de nem teszik. mondjuk értem, de jó lenne heti 1x-2x pár jó szó :)

annak szólnak akinél gond van. ha nem szólnak, akkor minden oké. ezt beszéltük meg mikor kezdtük. azóta többször láttam már/hallottam már, hogy tényleg beszélgetnek szülőkkel, hogy ha valami nem oké, hozzám még nem jöttek oda.

ez csak azért furcsa, mert ha én rákérdezek, mikor látom, hogy van fél perce, akkor az a válasz, hogy háát igen roszacska a gyerekem, de nagyon aranyos és tündéri, nincs gond, csak próbálgatja a határokat.

amit persze tudok, mert a gyerekem is mondja, na meg ismerem is...

szóval érted :D

2013. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenkinek mondanak pár mondatot, de nem sokat mert nincs rá idő. Azt, hogy ebédelt-e minden nap elmondják.

De ha elesett és beütötte magát csak akkor ha látványos a seb. Ha ruha alatt van és csak otthon veszed észre azt nem :(

2013. okt. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát szerintem azért 1-2 mondatot minden gyerekről lehetne mesélni. És máris jobban érezné magát a szülő. Mert ez a "Jó napot / Viszontlátásra" nagyon kiábrándító.
2013. okt. 14. 15:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk van normális beszélgetés, legalább 5 perc- de ha belekezdünk valamibe, akkor akár több is.

Ha nagyon érdekel valami vagy fontos kérdésem, mondandóm van, akkor előbb megyünk reggel egy negyed órával, 1/2 8kor még az elsők lehetünk és akkor akár negyedórát is simán tudunk beszélgetni.

Illetve nap közben is fel tudom őket hívni és megkérdezni, ami érdekel. Mivel a csoportban mindig legalább ketten vannak, erre is marad idő.

Nem érgen indult az év, ezért azt tervezem, hogy december vége flé bejelentkezem egy fogadóórára és akkor tényleg részletesen át tudjuk beszélni a kisfiammal kapcsolatos dolgokat leülve, nyugodt körülmények között.

Nekem van erre igényem, de van olyan szülő, aki csak köszön és már megy is.

Nem vagyunk egyformák, az óvónők is bizonyára tudják, hogy ki az akinek elég köszönni és ki az, akivel jobban meg kell vitatni a történéseket.

Esetleg jelezd, hogy neked napi szinte szükséged lenne 5 percre reggel vagy délután- meg tudják-e oldani.

Szép napot.

2013. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mese az nem 1-2 mondat (szerintem). Mesét ne várj, nincs rá idő. Ha minden szülő várna, az óvónő nem tudna a gyerekekre figyelni. A részletes beszámolóra vannak a fogadóórák. Amúgy 1-2 mondatot "kicsikarhatsz" belőlük. Ők maguktól valószínűleg nem mondanak semmit, de ha rákérdezel, hogy játszott-e, evett-e a gyerek, akkor ezekre nyilván fognak válaszolni, de rá kell kérdezni. 5 éves kislány anyukája.
2013. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!