Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen iskolába menjek ha...

Milyen iskolába menjek ha óvónő szeretnék lenni? A többi lent

Figyelt kérdés
pontosabban milyen szakra mert nem tudom,olyan anyukák válaszát szívesen fogadom aki leírja mit várna e egy óvónőtől(pl tudjon énekelni,főzni,egészségügyibe járt...)de mindenki válaszát előre köszönöm
2013. okt. 14. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Az óvónő az óvónő, milyen szakok vannak azon belül? Én gyógypedagógus vagyok ott vannak szakok attól függően, hogy milyen sérülésű gyermekekkel szeretnék dolgozni, de arról nem tudok, hogy óvónői képzésen belül mik vannak.
2013. okt. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
84%

Eltén, és Apor Vilmos főiskolán van ovónő/gyermekgondozó képzés. Elte színvonalas, Aporon meg alacsony a ponthatár az államilag támogatott képzésre.

Felvételi van, énekelni, felolvasni kell, és testnevelés felvételi is van.

Ezeket mind csak hallomásból, nézz utána!

2013. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Óvónő csak akkor lehetsz, ha óvodapedagógus szakon végzel.

Más lehetőség nincs.


Alap, hogy tudj énekelni, van alkalmassági a felvételi előtt, aki nagyon alkalmatlan, az kibukik.

2013. okt. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

csajok, nem a fősulit kérdezni, már tett fel kérdést.

még csak a középiskola jön neki, de már leírtuk, elég sok választ kaptál, ÉRETTSÉGI KELL!!! ami sima gimnázium, ne menj szakra, azzal csak éveket vesztesz mert utána el kell menned még gimnáziumba, hogy legyen érettségid és felvételizhess óvónőnek.


egyébként az anyukák azt szeretik ha az óvónő ért a gyerekekhez, tök mindegy, hogy tud-e főzni, ott se lehetősége, se ideje nincs egy óvónőnek főzni, a gyerekeket meg nem érdeklik a receptek.

egészségügyi az jó, de fősulin lesz órád, nem is kevés, szóval az is időhúzás. énekórád szintén lesz...

menj gimibe!

2013. okt. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha ez a helyzet akkor elsősorban igen érettségit kell szerezni anélkül nincs főiskola se egyetem. Én is gimnáziumot javaslom, de igazából mindegy csak szerezz érettségit elsősorban. Ha Budapesti vagy és akkor ajánlom a [link] sulit. Itt érettségit is kapsz és oktatnak pedagógiai, gyermek gondozói tárgyakat is.
2013. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy milyen középiskolába mész, érettségit adjon az a lényeg. Utána mehetsz pl. a Hajdúböszörményi főiskolára, óvónőképző szakra. Én ott végeztem tavaly, jó kis suli.
2013. okt. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. nov. 8. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!