Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nevelési tanácsadóban a...

A nevelési tanácsadóban a szülő, vagy az óvónő véleményére adnak inkább? Ha a szülő szeretné iskolába vinni a nyári születésű 6 évesét, de az oviban azt mondják, hogy nem alkalmas rá, mert önállótlan (pl. nem pakol el maga után)?

Figyelt kérdés

És otthon: ő mossa a pucolt krumplit, a szeletelővel vágja a megpucolt tojást, teljesen önállóan kipakol a mosógépből, kitereget (nyilván nem tökéletes), csipeszel, vállfára rakja a ruhákat és összepárosítja a zoknikat. Ja és nem kötelező, de sír, ha ezeket megcsináljuk helyette. Egyedül öltözik, mos fogat és mosakszik. Az óvónő ezen meg volt döbbenve.

Szellemileg, fizikailag, szociálisan alkalmas, imádja a feladatozást, képes sokáig egyvalamire koncentrálni, megvan a feladattudata, a kézügyessége nem túl jó (de a ceruzát helyesen fogja), és kicsit ügyetlen, de ezt lehet fejleszteni. Már szeptemberben elkönyvelte az óvónő, hogy iskolaéretlen.


2013. okt. 4. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

A nevelési tanácsadóban egyikük véleményére se adnak, hanem az ottani foglalkozások alkalmával alakítanak ki egy képet maguknak, ami alapján el tudják dönteni, hogy iskolaérett-e a kislányod.

Vidd el, bár szerintem ha közösségbe nem olyan feladattudatos mint otthon, akkor ráérne még az iskolával. Nem marad le semmiről. Az óvónők már sok mindent megtapasztaltak, nagy rutinjuk van ennek eldöntésében. Szerintem ne utasítsd el teljesen azt amit mondanak, persze fogadd fenntartással, és menj a nevelésibe, ha úgy érzed szükséges.

2013. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

50-50%


és majd ott dől el h javasolják e vagy sem


de sokkal több tényező van ami miatt nem iskolaérett a gyerek

am nem olyan nagy baj h nem akkor megy suliba csak 1 évvel később

2013. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem az az új törvény, hogy MINDEN gyereknek, aki szeptember 1.-ig betölti a 6. életévét kötelező az iskola (kivéve extrém esetekben)? Vagy még nem lépett hatályba?
2013. okt. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Én is úgy tudom, hogy 2014-től ez lesz! hogy a betöltött 6 évesnek mennie kell, - hiszen kelleni fog a betöltött 3 éveseknek a hely az oviban! - úgy ki fogják penderíteni az összes 6 évest hogy csak nézhetnek a szülők! és szerintem kevés lesz az extrém eset! hogy maradhat, mivel nem fognak tudni bővíteni addig!
2013. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

ez nem úgy van, hogy a szülő meg az óvónő megvitatja...

az iskola kötelező 6 éves kortól, a nevelési tanácsadó meg megvizsgálja a gyereket, csinál vele teszteket és ha nem talál semmi kizáró okot, akkor mennie kell a gyereknek

2013. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk mikor probléma volt, el sem olvasta az óvodai szakvéleményt a nevtanos nő, azt mondta, saját véleményt akar kialakítani. Én bent lehettem a vizsgálaton, gyógypedagógus és pszichológus mondta egybehangzóan, hogy nincs baj a gyerekkel, az óvodában meg szerintük baj van vele, nem tud viselkedni.
2013. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

A nevelési tanácsadó önállóan dönt.


Nekünk épp most volt erről szülői, az óvodavezető behozta a törvényt, hogy az óvoda a szülő és az óvónők együttes döntése alapján visszatarthatja a gyereket és nem kell 6 évesen iskolába mennie.


Miért erőlteted? Hadd legyen még egy évig gyerek, járhat még iskolába eleget. Pedagógusok sem ajánlják, ott nemcsak napi 45 percet kell odafigyelnie, egy helyben ülni, stb. Hanem sokszor 45 percet és minden nap.


Várd meg hogy dönt a nevelési tanácsadó, de én inkább örülnék a helyedben, hogy még maradhat oviban. Szerintem az óvónők sem véletlenül nyilvánították iskolaéretlennek, nagyon sok szempontot figyelembe kell venniük, ez amiket leírtál kb. a 10-ed része az iskolaérettségnek, olvass utána egy kicsit!

2013. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam. Minden kritériumnak megfelel, az iskolaérettségi teszteket is egész jól megcsinálja, ahhoz képest, hogy 5 éves múlt.

"Hadd maradjon még gyerek még egy évig": káros is lehet, ha egy i.érett gyereket visszatartanak, ezt saját magam tapasztaltam. Az én gyerekem 4 évesen került közösségbe, és azóta az ég világon semmit nem fejlődött (ezt az óvónő is beismerte, de sajnos még tudatában sem volt ennek! Ennyit az oviról.) Ja, és a nagycsopis, nem évvesztes gyerekekből senkit sem akar suliba engedni!!! Ez nem furi?

2013. okt. 4. 13:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Muszáj lepontozni a válaszolóimat? Senki nem írt olyat, amiért le kéne pontozni.
2013. okt. 4. 13:40
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Mit jelent ez a megjegyzésed: „Az én gyerekem 4 évesen került közösségbe, és azóta az ég világon semmit nem fejlődött…”? Mit jelent az, hogy „nem fejlődött”? Miben kellett volna fejlődnie?


A saját és az ismerőseim tapasztalatai alapján azt mondom én is, hogy nem kelll erőltetni az iskolakezdést. Hidd el, akkor is lehet „topmenedzser” majd a gyerekből, ha egy évvel többet játszik, szociálisan fejlődik, edződik az odafigyelésben.


Úgy érzem a leírásodból, hogy azt hiszed, az óvónő rosszat akar a gyereknek, azért nem küldené suliba. De miért tenné ezt? Milyen előnye származna ebből?

Teljesen másképp működik egy gyerek kétszemélyes helyzetekben, mint közösségben. Nem lehet, hogy az óvónő azt látja, a közösségben való létet jó lenne még szoknia?

2013. okt. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!