Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Februári gyermekedet betöltött...

Februári gyermekedet betöltött 6. életévvel vagy betöltött 7. életévvel vitted iskolába? Helyesnek bizonyult a döntésed?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ma elvileg 6 évesen kötelező menni, de az óvónő javaslata alapján az óvodavezető visszatarthatja a gyereket, így gyakorlatilag nálunk, szülőknél marad a döntés továbbra is. Nekem legalábbis így magyarázták a szülői értekezleten.

2013. okt. 15. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

aki az adott tanévben töltötte régebben a 7-t az ment iskolába,ugye akkor junius volt a határidő,most aki augusztusban tölti a 7-t az is mehet.

szoval most hamarabb kerülhetnek a gyerekek iskolába.

én a 7. t töltöttem az első osztályban,és én is februári vagyok.

2013. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem, most az az iskolaköteles, aki az előző tanévben töltötte a hatot, kivéve, ha nem iskolaérett, de a kérdés nem ez volt
2013. okt. 15. 13:33
 3/12 anonim ***** válasza:

az az iskolaköteles aki aug.31ig betölti a 6-t.

kérdésedre válaszoltam,csak nem a gyerekem volt a példa.semmi hátrányom nem származott belöle.

2013. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem februári a fiam, de mi még most kezdtük az ovit, 3,5évesen. Pont azért várta vele eddig, mert itt nincs mini csoport, és nem lett volna elég érett ahhoz, h már 4,5évesen őt nagycsoportosként kezeljék (homogén csoport van). Így most 6,5éves lesz, amikor kezdheti a sulit. Hogy kezdeni is fogja e? Az majd akkorra fog látszani, h mennyire lesz érett. Szerintem ezt te is, és az ovónők is látják a gyerkőcödön. Én novemberben töltöttem a 7et, úgy mentem iskolába. Sok osztálytársam félévvel is fiatalabb volt nálam, mégis jobb tanulók voltak, mint én.

Szerintem ez a kérdés tejles mértékben egyéni érettség kérdése.

2013. okt. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi a februári fiúnkat betöltött 6. évében vittük suliba. Én megbántam, mert mindenki idősebb volt nála az osztályban, az az 1 év mínusz nagyon sokat számított, érezhető volt a lemaradása évekig tanulásban, viselkedésben. Pedig okos gyerek, de mindig csúszásban volt mindenben a többiekhez képest.

Ugyanezt hallom másoktól is. A kicsit mindenképp megpróbálom oviban tartani, ameddig tudom.

2013. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor érdemes ahhoz is viszonyítani, hogy a koroszályában jellemzően mennyi idősen (6. vagy 7. szülinap után) mennek elsőbe a gyerekekek?

Nem tudom, mennyire lesz érett addigra, mert most még 5 éves sincs, de nekem kicist fura, hogy még első osztályban betöltené a 8. évét, ha ráhúznánk egy évet az ovira. Ugyanakkor alapbeállítottságból amellett vagyok, hogy jobb később, mint előbb.

2013. okt. 17. 14:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Engem hat évesen engedtek, elvileg iskolaérett voltam, kiderült hogy mégse, szóval borzalmasan csúnyán írok...azóta tudom, hogy a finommotorikus képességeim nem voltak megfelelő szinten

Az öcsém hét évesen ment már a tapasztalat miatt, nagyon jól járt vele...senkit nem engednék hat évesen, és ez a legnagyobb ökörség a világon, hogy ezután nem a szülő dönti el, hogy mikor menjen a gyerek..

2013. nov. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is. Én is erre a véleményre hajlok, bár nem minden szülőre bíznám rá szívesen a döntést... Sokan azért akarják benyomni a gyereket iskolába 6 évesen, mert kudarcnak érzik, ha maradniuk kéne még egy évet az oviban. Meg olyan is van, aki csak azért nem küldi hat évesen, mert a kistesó is ovis, és hogy ne kelljen még két helyre hordani őket.


Azért szerintem az is sokat számít, hogy az osztályban mi az átlagéletkor, meg legkisebbnek vagy legnagyobbnak lenni se egy álom.

2013. nov. 4. 09:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az óvodában senki nem maradhatott óvónői véleményre, se óvodavazetői véleményre. Mindenkinek mennie kellett a nevelési tanácsadóba aki iskoláskorú és nem vinnék iskolába. (Akkor is, ha az óvónők szerint sem érett...)


Nálunk ma döntöttek úgy a nevelési tanácsadóban, hogy mennie kell. Az óvónők szerint is iskolaérett, nagyon ügyes, okos, lelkes, érdeklődő. Én még tartottam volna vissza, mert túlérzékeny, hisztis, sírós, szorongó. Ovi előtt gyakran sír, öklendezik, a hasát fájlalja, még az ágytisztaság sem tökéletes nála. Aztán mégis mennie kell... Március második felében tölti a 6-ot.

A mostani csoportjából 9 gyerek iskolaköteles, mind mentek a nevelési tanácsadóba, de végül csak 2-en mennek nevtanos döntéssel iskolába, a többi mind maradhat 1 évet.


Voltunk iskolai nyíltnapon, nagyon pici gyerekek voltak, meg néhány nagyobbacska. Az ovinkban tavaly nagyon sok gyerek maradt + 1 évig ovis. Most a sok 7-8 évessel mehet egyszerre a kis érzékeny lányom. Remélem, azért sok 6-7 év közötti gyerek is lesz.

2014. márc. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az öcsém januárban töltötte a hetet, és aztán kezdte a sulit.

Egyáltalán nem volt elhibázott döntés, sőt! Ő nagyon okos volt, számolt, olvasott is már mert ugye én már iskolába jártam, érdekelte az ilyesmi is, de nagyon érzékeny volt, nagyon anyás, félénk. Kellett még neki az az egy év, hogy lelkileg is megérjen rá.

Én márciusban töltöttem a hatot, és úgy mentem suliba, kiderült hogy a kézcsontom nem elég fejlett, ezért a mai napig csúnyán írok, és nem tudtak lenevelni arról, hogy rosszul fogom a ceruzát/tollat. Ezért is volt az, hogy a tesómmal anya már kivárta a hét évet.

Több pszichológus, és gyerekekkel foglalkozó szakember mondja, hogy a hat éves kor nem túl ideális az iskolakezdésre a mi alsós rendszerünkben. (ELTE óvóképzőjén tanulok most, és tényleg elég egybehangzó ez a vélemény). Persze vannak olyan gyerekek, akik így is nagyon ügyesek hat évesen is a suliban, de nekik is lehet, hogy még könnyebb lett volna, ha "rákészülnek" még egy évet.

2014. márc. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!