Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák, ti mit várnátok ha...

Anyukák, ti mit várnátok ha elmesélitek az óvónőnek előző rossz tapasztalataitokat amik értek titeket (főleg a gyermekedet) egy másik oviban megelőzően?

Figyelt kérdés

Még nem fejteném ki bővebben hogy én mit várok/vártam/várnék milyen hozzáállást milyen pár mondatot, csak kíváncsi lennék egyenlőre hogy más hogy gondolkozik erről. A helyzet a következő: a lányom 4 éves, most jöttünk el tavasz folyamán az eddig oviból (1 évet járt ide) és iratkoztunk át egy másikba . Nem CSAK amiatt hogy nem érezte jól magát de nyilván ez nyomott a latban egyébként költöztünk is de ha imádá a régi ovit akkor inkább kelnék mindennap fél órával hamarabb csak oda járhasson de nem ez a helyzet).

Októberben kezdte az ovit (előtte nagyon várta) családlátogatás nem volt előtte. Októbertől mindennap (május elejéig járt) ordít(ott) sír(t) minden reggel (kedvesen határozottan elköszöntem tőle sose erősítettem benne hogy rossz helyre küldöm vagy ilyesmi).Én úgy gondoltam több hó elteltével hogy ez nem oké így és az óvónőkkel szerettem volna beszélni, de nem jártam sikerrel, leráztak pár mondattal elintéztek, fogadóórát hetek alatt sikerült egyeztetni több szájhúzogatás közepette, beszéltem a vezetővel is (más gondunk is volt, nem láttam hogy bármit is tanulnának egész nap sose semmi alkotás nem volt kitéve nem mesélt senki semmit, a gyerekem pedig egy szót se volt hajlandó szólni az ovi témáról, bepisilős lett). Szerepjátékaiból viszont kiderült egy pár hónap alatt hogy a dadus néni hogy beszél vele meg megütötte mert bepisilt (a 1.5 éve szobatiszta lányom egyébként újra bepisilős lett). Tehát döntöttem és váltottunk. Új ovi új óvónénik, családlátogatás. Szóba került hogy miért is jöttünk el vagy hogy a lányom hogy érezte magát az előző oviban.

Én nem dramatizálva csak reálisan(!) elmondtam és erre jött a reakció. Nem írom még le, majd csak később. Köszönöm aki végigolvasta és reagál rá.



#óvodaváltás #beszoktatás probléma
2013. jún. 17. 12:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt várnám, hogy megerősítsenek, hogy náluk ilyen nem fordulhat elő.

Nem is tudom mit tennék azzal a dadussal aki megüti a gyerekemet, de még ha csúnyán beszél vele, az is kiakasztana.

Nyilván pszichés oka van annak is, hogy bepisilős lett, ha eddig szobatiszta volt.

Én minimum azt várnám, hogy megnyugtassanak, hogy ők normálisan bánnak a gyerekekkel, ez a minimum.

2013. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
-1 db minimum (első vagyok) :)
2013. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Én nem várnék semmit sem. Nem szokásom korábbi kapcsolatokra, munkahelyre, tapasztalatokra panaszkodni. Ha megkérdeznék miért jöttünk el, annyit mondanék, hogy ez közelebb van és kényelmesebb mindenkinek. Ha valakit szidsz, csak a sztori egyik oldalát hallja a hallgató. Ez pedig olyan kényes helyzetbe hozza, hogy szinte "választania kell" közted és az ismeretlen személy között. Pszichológiailag sarokba szorítottad. Akárhogy is reagált, kár volt így kihozni belőle. Szerintem érdemes mindig tiszta lappal indulni, és úgy megismerni egymást. Nem közös szidásba keveredni és másokat szapulni úgy, hogy az illető ott sem volt, amikor ezek történtek. SZóval én nem várnék semmit. De a kérdésedből kiindulva a másik nevelőnek adott igazat, te meg kiakadtál rajta.
2013. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Azt mondtam volna h jól döntöttek és h biztatnám anyukát h megnyugodjon h most igazán jól döntöttek és vigyázni fognak kellőképpen a gyerekére. Főleg azok után h egy óvónő képes volt azért megütni MÁS gyerekét mert bepisilt. Még a sajátomat sem. Biztos h megértenélek és támogatnálak titeket h minden rendben lesz. Feltéve ha valóban jó az új ovi amit választottatok!
2013. jún. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Én úgy éreztem muszáj jeleznem hogy nem a legjobb élmények érték eddig a lányomat!! Épp ezért hogy itt ez ne fordulhasson elő. Nem "szapultam" még azt gondolom hogy a történetek súlyából 50% al visszavettem. Kötelességemnek éreztem vázolni hogy érezte ott magát hiszen ezt kérdezték tőlem az óvónők hogy HOGY ÉREZTE magát akkor nem akartam hazudni hogy tök jól köszi.

Várok még válaszokat.

2013. jún. 17. 12:57
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hogy " a másik fél ott sem volt" miért ezeket mivel lehetne ésszerűen megmagyarázni (ha tételezzük fel ott lettek volna az óvónők hogy megvédhessék magukat). Hogy igen, nem válaszoltunk anyukának, igen, nem értünk rá egy fogadóórára sem és igen kicsit rásóztunk mert hát bepisilt a büdös kölke.... vagy nem értem, ezek nem az ÉRZÉSEINK voltak, hanem puszta tények. Nem mondtam semmi olyasmit hogy ilyen olyan amolyan gázak voltak vagy de szörnyű volt és egyébként a verekedős sztorit se meséltem el...csak arra szorítkoztam amit kérdeztek, hogy hogy érezte magát a lányom milyenek az emlékei vagy élményei .
2013. jún. 17. 13:00
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Nem várnék semmit, és az új óvónőknek is csak minimálisan mondtam volna el, hogy gondunk volt az előző oviban. Egyrészt, mert várhatóan védeni fogja a mundér becsületét, másrészt pedig azért, mert nem jó, ha emiatt a gyerekedet esetleg már kezdéskor problémásnak könyvelik el.


Amit még hozzáfűznék, az egyik lányom csoportjában is volt olyan gyerek, aki hónapokig sírt, pedig szuperek az óvónők. De ő nehezebben szokott be. Újra bepisilés szintén gyakori az ovikezdőknél, nem utal még csak arra sem, hogy rossz lenne a gyereknek, egyszerűen így is kijöhet a stressz. Megütötte... nem tudom ez mennyire hiteles egy kicsi gyerektől, főleg, hogy szerepjátékból következtettél erre. Én ilyen esetben biztos kikérdeztem volna a szülőket, esetleg más gyerekeket is, hogy mennyire lehet valós, mert a gyerekek hajlamosak a túlzásokra. Az én gyerekem is, volt hogy azt mondta az óvónő nem engedte be kakálni, ezért lett baleset. Aztán elszégyellte magát, és beismerte pár perc múlva, hogy nem is így volt, a játék hevében nem akart bemenni, és tartogatta, ezért lett a beleset. Még jó, hogy nem szaladtam be felelősségre vonni az óvónőt :) Pedig még az életbe nem hazudott a lányom még, most sem értem az okát igazán.

2013. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem pusztán a szerepjátékból következtettem, hanem onnan kezdett gyanús lenni a dolog, onnan kezdtem utána járni (mivel hogy mondani nem mondott semmit). De mindegy hagyjuk is akkor, lehet hogy csak szerintem gond ez valójában el kellett volna nézzem még évekig hogy bepisil, ordít és megütik az amúgy addig kiegyensúlyozott beszédes gyerekem...És hogy semmiről nem hajlandók beszélni. Biztos ez nálatok is így van az oviban hogy az óvónők ilyenek...(nem hinném...)
2013. jún. 17. 14:17
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja és nem csak az én gyerekem sír hónapok óta hanem mások is, és nem csak én hozom el onnan...úgyhogy szerintem nem erre kéne most kihegyezni a kérdésemet hogy jó VOLT e az az ovi (nem is ez volt a kérdés).
2013. jún. 17. 14:18
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez megint egy olyan sztori amibe nem látunk bele rendesen és ha nem azt írjuk amit a kedves kérdező ír hülyék vagyunk.

Hidd el biztos igazad van. De ne légy felháborodva azért mert vannak ellenvélemények is. Te kérdezted ők csak válaszolnak. Nem tudhatják a teljes sztorit. Próbálnak kedvesen és normálisan tanácsot adni.

Am meg ami elmúlt elmúlt nem kell háborgatni. Ne várj semmit most ezért h extra törődést fog kapni a gyereked mert a másik helyen rossz volt. Valóban a végén tényleg elkönyvelik problémásnak és az csak nektek rossz. Hagyd a fenébe. Tényleg szörnyű lehetett az előző ahogy írod. Inkább zárd le és örülj h megszabadultál tőlük.

Alapból én se mondtam volna el h mi volt a régi helyen. Annyit említettem volna h valóban költözés miatt váltottunk. És még annyit h voltak problémák a régi helyen de ebbe nem szeretnék belemenni mert már eljöttünk onnan. És akkor nincs az sem h panaszkodom de tudják h értelmesen tudom kezelni a problémákat. Nem fogják azt gondolni h minden idegennek elsőre panaszkodom. Nem tudom h reagálhattak de már kíváncsivá tettél. Gondolom nem volt a legjobb mivel kiírtad. :)

És nyugi ne hergeld még most is magad. Tök felesleges. Ha jó az új hely foglalkozz csak ezzel. :)

2013. jún. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!