Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hétfőn családlátogatás....

Hétfőn családlátogatás. Lehet, hülyén hangzik, de minek? Nagycsoportos a lányom, tavaly nem voltak, látszik rajtunk, hogy nem mélyszegénységben élünk (átlagosak vagyunk), nincs "veszélyben" a gyerek.

Figyelt kérdés
A lányom előtt meg mit lehet megbeszélni??? Semmilyen óvodai problémát nem vagyok hajlandó előtte megbeszélni, azt sem, hogy miben kell fejlődnie (ezt egyébként is fogadóórán letudtuk), mert nem akarom ezzel rombolni az amúgy is kevés önbizalmát. Megnézik a szobáját, hogy mennyi és milyen játéka van? Hogy hogyan viselkedik otthon?
2013. okt. 17. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a melysezegenysegben elő, vagy problémás gyerekeknél van család látogatás. Arra kíváncsiak egyebkent, hogy hogyan viselkedik a gyerek hazai környezetben.m
2013. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagycsoportban már ez mire jó???Ezt ovikezdéskor meg első osztályban illik, hisz akkor beszélgetünk a gyerekről az új nevelőkkel.
2013. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy le kell papírozzon valamit, és elfelejtette és most kompenzál :) nem biztos, hogy rólatok van szó, talán az ő dolgai hiányosak és most pótolja, mert "le kell adni" vagy bármi, nem tudhatjuk. Logikát én sem látok benne. Nem most kell megismerni egy családot, amikor már lassan elmennek, hanem amikor jönnek.
2013. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennyiből nehéz megítélni, hogy mi a céljuk ezzel a látogatással. Nálunk augusztusban mindenkihez elmentek az óvónők, vegyes csoport, nemcsak az újakhoz.

Milyen viszonyban vagy az óvónőkkel? Én rákérdeznék, hogy miért van most családlátogatás. A mi csoportunknál csupán az ismerkedés volt a cél, hogy képet kapjanak a családról. Nagyon jót beszélgettünk, majdnem 2 órát voltak itt. De nálunk szuper óvónénik vannak, tehát bizalommal lehet fordulni hozzájuk, biztos elmondanák az okát is, ha ilyen szokatlan körülmények között jönnének, mint nálatok.

2013. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A viszonyunk teljesen semleges, a gyerekkel sincsenek gondok. Tavaly is akartak jönni, de a két nappal előtte bejelentett időpont nekünk nem volt jó, mondtam, hogy bármikor jöhetnek, de azt mondták, hogy akkor már nem jönnek. Erre ma "letámadott" az egyik, hogy hétfőn jönnek.

El nem tudom képzelni, hogy miről akarnak beszélgetni.

2013. okt. 17. 13:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Az is lehet h másik gyerekkel van gond, ami kihatással lehet a többire és ezt finoman közlik így a többi szülővel, nem akarják h folyosói pletyka legyen belőle v esetleg olyan hallja akire nem tartozik. Vagy lehet a főnök agymenése/felsőbb utasítás, h minden gyereknél kell családlátogatás.
2013. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"esetleg olyan hallja akire nem tartozik"

Hááát, ez pont a gyerekre nem tartozik, aki mindent hallana...

Egyébként többek között ezért is voltam fogadóórán, mert pont nekem van bajom az egyik gyerekkel, úgyhogy ez már le van tárgyalva. Elméletileg.

De hát csak van annyi eszük, hogy ilyet nem akarnak megbeszélni egy gyerek előtt?

2013. okt. 17. 14:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónőknek kötelező a gyermek óvodás évei alatt 1szer családlátogatásra menniük mindenkihez. Ha van gond, ha nincs. Nálatok nincs gond, de menniük kell. Nem volt fontos, úgyhogy most mennek, most érnek rá. Nem kell belemagyarázni semmit, egyszerűen le kell dokumentálniuk, hogy voltak.
2013. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért, mert közeledik az iskola :)

És az iskolaérettség felméréséhez szeretnék látni, hogy otthon hogy viselkedik, vagy ilyesmi

2013. nov. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!