Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek szóljak az óvódave...

Szerintetek szóljak az óvódavezetőnek?

Figyelt kérdés
A lányom nagycsoportos. A múlt hèten új óvónöt kaptak, mert az elõzõ elment szülèsi szabadságra (nagyon szerettèk a gyerekek). Az új óvónõ nem túl kedves, ezt làttam egèsz hèten, de nem akartam az elsõ hètben szólni. Mikor mentem a lànyomèrt mondta a lànyom hogy ma fotózàs volt. Megkèrdeztem az óvónõt mièrt nem szólt õ azt mondta: mièrt nem kèrdeztem mikor lesz fotózàs ès ne avatkozzak bele ô az óvónõ nekem 24 èvesen 3 gyermekem van meg hogy nem is jàrtam fôsulira stb. (18 èvesen szültem a lànyom, szeptemberben pedig ikerlànyoknak adtam èletet). Ma dèlután mondta a lányom, hogy az óvónõ mondta neki aki holnap délig nem fizeti be az úszàst nem jàrhat úszàsra. Év elejèn semmilyen úszàsról nem volt szó. A lányom dèlutànonként alszik 1x fel kell inni ès alszik tovább. Az ùj óvónó nem engedte inni ezèrt csodálkozott mièrt ivott meg a lányom 2 pohàr vizet uzsonnàra (ezt minden nap elmondta).
2013. nov. 17. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen, én szólnék.

Hihetetlen, hogy ebben a munkanélküli világban pont az olyanoknak jut munka, akik nem az adott posztra valók :(.

2013. nov. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az óvonőnek megmondhatod nyugodtan, - hogy ha nem tudtál a fotózásró! - hogy hibát követett el! hiszen a gyerekről készült bármilyen fotóról , felvételről a szülőnek tudnia kell! és hozzájárulását kell adnia! ezért van hogy mielőtt fotóznak a szülőket kérdezik és aláíratják velük hogy hány képet szeretnének..stb.. esetleg akarnak -e testvér fotót!

Szóval jó ha befogja a kicsi száját! Bocsi nekünk is ovi gondok vannak és most ez jobban kijön belőlem, miután átrágtam magam jópár törvényen!!! mert nálunk sajnos tényleg nagyon gázos dolgok vannak!

Ha az óvoda vezető normális akkor feltétlenül vele beszélj erről!

2013. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólnék az óvodavezetőnek! Te is tedd ezt, valószínűleg még próbaidőn van.
2013. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


nekem is ovis a kisfiam (bár még csak most kezdte)- átérzem a problémádat Kérdező.

A fokozatosság elvét betartva én azért első körben pl. ma délután megkérdezném az óvónőt, hogy mikor lenne alkalmas neki 15-20 percre, hogy négyszemközt, nyugodt körülnények között tudjunk beszélni.

Úgy gondolom, hogy érdemes ezt az esélyt magadnak is megadni, hogy elmondd az érzéseidet, megpróbáljátok tisztázni a körülményeket. Erkölcsileg is jó tud lenni, hogy a másik fél viselkedésétől függetlenül te megtiszteled őt azzal, hogy nem rögtön a "háta mögött" a vezetőhöz rohansz (hiszen nincs szó életveszélyről vagy súlyos gondatlanságról, ami ezt felülírhatná), hanem megadod az esélyt arra, hogy rendezzétek a helyzetet.


Remélhetőleg tud mondani belátható időn belül (ezen a héten) időpontot- akár úgy is, hogy te kicsit korábban mész reggel vagy délután a kislányodért.

Én nagyon határozottan de tárgyilagosan, nem érzelmektől túlfűtötten elmondanám, hogy úgy érzem valamiért megakad köztünk a kommunikáció és mondja meg legyen kedves, hogy hogyan tudnék én ezért tenni valamit.

(hidd el, lehet ezt olyan stílusban és hangsúllyal elmondani, hogy nem támadásnak éli meg- és ha azt válaszolja nagy valószínűséggel, hogy semmit nen tudsz tenni, akkor mondhatod azt, hogy téged borzasztóan zavar, hogy pl. nagyobb kiadással járó döntésre 1 napod van vagy a családotok számára fontos fotózásról nem szerzel időben tudomást.


Javasolhatod, hogy írja ki a faliújságra vagy a csoportszoba ajtajára vagy kis cetlire a szekrényetekre- ez nem nagy fáradtság.


Ha ez nem jön be, akkor még mindig mehetsz a feletteséhez- veszteni nem veszthetesz ezzel a megbeszéléssel semmit, legfeljebb tényleg tudtok beszélni és megérteni egymás álláspontját.


Az ivással kapcsolatban: az óvónő új. Jelezted neki ezt a délutáni ivás dolgot? Biztos vagy abban, hogy ezut az infót az elődje átadta neki? Akármennyire is nem szimpatikus- azért ezt (ha nem mondta neki senki) nem kötelessége senkinek tudni, én sem tudnám az első héten, hónapban stb.... esetleg azt a kért 15-20 percet használhatod arra is, hogy elmondod a fontos infókat a kislányodról inkább még egyszer, hogy számodra is fontos dolgok ne sikkadjanak el.


Mielőtt rátámadsz, járd körül nyugodtan a dolgot.

Csak nyugodtan, szép napot és majd írd meg, mi történt.

2013. nov. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ha nekem ilyet beszólogatna az mellett, hogy nem is tájékoztat semmiről, ami neki kötelessége és nem joga, akkor egy nagy frászt beszélgetnék vele, meg lennék türelmes, megértő, stb.

Azonnal mennék az óvódavezetőhöz.

Tisztára elöntötte a sz@r az agyam.

2013. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 4. hosszú válaszoló vagyok- aki a megbeszélést javasolta első körben.

Azóta gondolkodtam ezen- és méginkább azon vagyok, hogy érdemes legalább egyszer higgadtan beszélni az óvónővel. Van egy érvem erre: előre láthatóan még legalább egy évig "élvezitek" egymás társaságát és az iskolára való felkészítésben is nagyon kellene, hogy jól tudjatok együttműködni, megbeszélni a problémákat.


Bár alapvetően tőlem távol áll a "berohanok-leugatom" stílus- és nem is tartom elegánsnak- mert nem oldja meg nagy valószínűség szerint a problmát, de esetleg még nagyobb ellenérzést kelt a pedagógusban ellened (ha eddig nem volt...) és sajnos emberek vagyunk- esetleg a gyermeked látná kárát.

Gondolj azért ebbe is bele, szusszanj rá egyet és nyugodtan dönts.

Szép napot.

2013. nov. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!