Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szóljak a kiscsoportos fiamra,...

Szóljak a kiscsoportos fiamra, hogy az óvodában ne sziával, hanem csókolommal köszönjön a felnőtteknek, óvónőknek?

Figyelt kérdés
Szóval kisfiam mindenkinek sziát köszön. De mondta,hogy oviban azt tanulják,hogy csókolomot kell köszönni. Akkor mondjam neki,hogy mostantól ha bemegyünk oviba,csókolomot köszönjön? NE sziát?
2013. okt. 11. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Igen, szerintem most már kezdheti tanulni az illem szabályokat. Én úgy vagyok vele, hogy amikor elkezd közösségbe járni akkor a köszönések elsajátítása is hozzátartozik a szocializációjához. Nem kell kőkeményen beléverrni, de érdemes felhívni a figyelmét, hogy így szoktuk, így illik. És nem csak az óviban, de a boltban vagy ha idegennel találkozik.
2013. okt. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

persze, mondjad neki, esetleg te is köszönj úgy, ha látja, akkor biztos könnyebben fog rá ragadni :)


mi nem használjuk a csókolom szót, szerintem az annyira csúnya, mi jónapottal, jó reggelettel és viszont látással köszönünk az oviban, most már előttem mondja a fiam :)

2013. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, mondhatod neki, de tapasztalat, hogy nem olyan könnyű ráállni. Az én lányom 5 éves és nehezen köszön, ha köszön, akkor sziával köszön. Mondhatok én neki bármit, nem akar csókolommal, jónapot kívánokkal köszönni. Ilyenkor amúgy mit lehet tenni? Mondjuk én amellett, hogy mondogatom neki mit illik, szerintem sok mindent nem tudok csinálni. Vagy igen?
2013. okt. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Először is örülj, hogy köszön. Nem kell túl nagy feneket keríteni a dolognak. Nálunk időnként a szájába kell adni a gyereknek a köszönést - annyi, hogy ha felnőttnek kell köszönni, akkor a csókolomot adom a szájába. Amúgy egyetértek vele, bizonyos korra meg kell tanulnia a csókolomozást, sőt!! a tetszikezést.
2013. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!