Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek a fiammal, az...

Mit tegyek a fiammal, az óvodában nem fogad szót, verekszik, állandóan panasz van rá?

Figyelt kérdés

Járt bölcsibe 2 éves korától semmi gond nem volt. 3 évesen elkezdte az ovit. Itt se volt gond,de pár hónapja mondogatja,hogy a másik oviba akar menni. 2 csoport van,nincs kis,középső és nagy,mint normális esetben. Tavaly a nagyobbakhoz került,akik idén már iskolások. Idén pedig ide jönnek a kicsik,amint betöltik a 3 évet. Azóta nem szeret ide járni.

Itthon se mindig fogad szót,de kezelni tudjuk.


2013. dec. 2. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit mondanak az óvónők, miért verekszik? Lehet, hogy megvédi magát. Ha kérdezed, mit mond? Engem is érdekel a kérdés, az enyém 3 éves, és nálunk a testvérféltékenység hozta ezt ki belőle, ne jár közösségbe, de félek, ha fog, mi lesz. Néha kicsit agresszív itthon, de mindig megvan az oka, hogy miért. Fáradtság, kialvatlanság, túlpörgés, figyelemfelhívás, ilyesmik szoktak lenni.
2013. dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt mondják minden előzmény nélkül verekszik vagy csap oda. A legjobb barátját is megharapta.

Nem igazán akar válaszolni,hogy miért teszi. Ha úgy kérdezem ezért vagy azért tetted e,akkor megszokta mondani. Elég önfejű tud lenni, ha nem úgy van valami ahogy ő szeretné bevágja a durcit jobb esetben, vagy földhöz vág valamit(erről már majdnem leszokott).

A bölcsiben volt egy kisfiú( Misike),aki mindenkit terrorizált, durva harapásnyomok voltak a gyerekeken. A gondozónő kisfia is oda járt és ő is kapott. Misike anyukája jót nevetett rajta és le volt tudva. Már mindenki mondta a gyerekeknek,hogy védjék meg magukat,üssék ha harapni akar. Tavasszal 3 hetet nem volt Misike és utána megszeppenve jött bölcsibe,minden gyerektől visszakapta,amit addig adott. A bölcsi vége felé Misike és a kisfiam játszottak és előzmény nélkül a szemem láttára fejbe verte Misikét egy kisautóval.

Arra gondoltam lehet a bölcsis élményére visszavezetni a mostani viselkedését.

Mindig azt mondom neki,hogy nem szabad verekedni,de ha bántanak védd meg magad.

2013. dec. 2. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem a kisfiam kb 2 éves koráig egyáltalán ne ütött senkire, még vissza sem (nem járt bölcsibe, csak játszócsoportba, ott volt, hogy megütötték, megharapták, akkor sem). Aztán az uncsitesók (lányok, ők közösségbe járnak) hétvégente játék közben megütötték. Eleinte utána szerdáig verekedett, utána már elfelejtette. Majd -miután sokszor találkozott a lányokkal- állandósult az ütögetés, verekedés. Annak ellenére, hogy itthon nem ütünk egymásra, sem rá, sem a nagytesóra. Elkezdett ő is ütögetni, durváskodni. Nyáron megszületett a kistesó, és az olyat hozott ki belőle, hogy majdnem elájultam, akkorát ütött rá a pici baba fejére. Annyira kiakadtam, mindig elmagyaráztuk, hogy nem szabad, de élvezte, hogy provokál, és vele foglalkozunk. Olyan durva lett, hogy berohant a játszótérre, és szétvert mindenkit, aki ott volt. Kikészültem, hogy atyaég, aztán ahogy jött ez az egész, úgy el is múlt. Ma már 4 hós a kicsi, és csak puszilgatja, simogatja. A téren sem üt senkire, ha az uncsitesók ráütnek azért megvédi magát. Ő is nagyon konok, akaratos, dacos, de most úgy látom, talán túljutottunk rajta. Otthon is durva, rátok is üt, játszón? Mert ha nem, akkor az oviban kell lennie valakinek, aki ezt kihozza belőle.
2013. dec. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Itthon nem mer verekedni már,leszoktattuk róla. Anyukámnál viszont durván játszik. Most hétvégén a párjának a szája csattant szét és a nagynéném szeme kékült be. Az egy külön téma, hogy anyukámmal lakik 25 éve a nagymamám 76éves mozgássérült testvére. Ő imádja a gyereket és nem engedi fegyelmezni. Velem is ugyanígy viselkedett gyerekkoromban,bár én "jó" gyerek voltam. A fejét ütötte egy kulcscsomóval ,rászóltunk,de a nagynéném mondta hogy hagyjuk majd ő szépen megbeszéli vele.Persze továbbra is verte a gyerek. Nem érti meg, hogy ez már durva ,nem elég szépen beszélni. Arra kezd rájönni,hogy vele bármit megtehet amit mással nem.

Az oviban nem tudom mi hozza ki belőle,mert tegnap is 2 mondatban meghazudtolta magát a fiam. Játszóra nem járunk, kis faluban lakunk.

2013. dec. 3. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!