Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Másfél év körüli kistesóval...

Másfél év körüli kistesóval hogyan oldjátok meg a nagyért az "ovijáratokat"?

Figyelt kérdés
Bevallom nekem nehéz. A kicsi épp a szaladgálós korszakát éli, fut a folyosón, be akar menni a csoportszobába, kipakolná a gyerekek szekrényéből a holmikat. Persze nem engedem, figyelek rá, de közben öltözni is kellene a nagynak, apróságokban még neki is segíteni kellene. Az óvónénikkel is jó lenne pár szót váltani néha, de ha kinyílik a csoportszoba ajtaja, a kicsi már rohan is befelé:-)) Ráadásul babakocsit is viszünk mert kb 20 perc séta, hosszú lenne még gyalog. Beülni persze sokszor nem akar, jönni már fáradt, közben a nagy is hazafelé már "kiszabadul", elevenebb, hááát leizzadok néha. :-) Ti hogy csináljátok?
2013. dec. 3. 13:30
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Nincs mese,be kell ültetni a babakocsiba.Lányom sem akar mindig beülni,de ha menni kell valahova akkor nem totojázok.Csak addig van hiszti amíg nem ül bent.Ahogy bekötöm elhallgat. Mondjuk nekünk nem kell már menni a nagyokért,de anno mikor egyik fiammal a másikért kellett menni ugyanígy csináltam.
2013. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb babakocsi van nálunk, az ovijárathoz ezt használjuk, nem a nagyot:


[link]


Ezzel könnyű az ovi szűk folyosóján közlekedni, nem veszem ki a babakocsiból az oviban. Ahogy odaérünk, gyorsan összeszedem a nagy ruháit, cipőjét, és amikor kiadja őt az óvónő, akkor gyorsan öltözünk, és már jövünk is el az oviból.


Az óvónőkkel fogadóórán szoktam beszélni, akkor nyugodtabb. Nálunk egyébként nincs is beszélgetés reggel és délután, mert a gyerekekkel vannak elfoglalva. Ha valami olyan mondanivalójuk van, akkor azt pár szóban szokták gyorsan előadni.

2013. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugyanígy ne aggódj.

Nálunk annyival spékelném meg, hogy másfél a kicsi és van egy 4 meg egy 6 éves az oviban.

Megérkezünk, a nagyok kijönnek a csoportszobából, "nekem esnek", majd elkezdik mondani-mondani, hogy mi történt aznap, és megyünk öltözni. Egészen pár héttel ezelőttig a pici mindig jött utánam (persze egyedül, ja, babakocsi? Bevinni sem szabad, és lépcső van, oda felvinni meg végképp nem, tehát kiszedem a törpét ez nem is kérdés, de meg sem maradna az álló kocsiban) De most múlt héten már "önállósodott", beront a csoportszobába (pedig vegyes a csoport, vannak közel 7 éves nagy fiúk is, ez sem izgatja), és felteper a galériára. (Egy személyes széles lépcső visz fel egy játszó galériára).

Szerencsére az óvónők csak mosolyognak, tetszik nekik a lányom.

Amikor mindenkit felöltöztettem (vagy felöltöztek, ez kedv függő náluk, hogy mire képesek éppen), akkor bemegyek, az óvónéni szokta lehozni és odaadja nekem, aztán hazavergődünk. :)

Igazi erőpróba nekem, de ez van. Mi vállaltunk ennyit, már csak pár év és a nagyok legalább önállóak lesznek...

2013. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

JA, az lemaradt, hogy reggel a férjem viszi a nagyokat.

3-as

2013. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj, kedves hármas, nagyon jót mosolyogtam... Aztán eszembe jutott, hogy mindjárt indulhatok és élőben át is élhetem ma is. :-)))
2013. dec. 3. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna a kérdést, csak még nincs 16 hónapos a lányom. Még menni sem tudott, de már a bölcsi csoportszobát kétszer megjárta (a gondozónénik vitték be), nem zavarta őt a sok gyerek. Az oviba is bement először, azóta résen vagyok, mert nem tudom utána kihozni a szobából ordítás nélkül... az sem érdekli, hogy a sok lány ott ajnározza, simogatja...

Nem szeretem, ha bemegy, mert egyrészt cipőben van (jó, hogy nem sokat használja, de kinti cipőben nem lehet bemenni), másrészt meg akkor a gyerekek vele foglalkoznak, annyira nem jó a bacik miatt, és az ovónéninek sem adnék plusz munkát.

Szóval nálunk az öltözőbe nem tudom a kocsit betolni, mert akkor nem férnénk el, így a kocsi a folyosón marad, és a lányomat kiveszem. Ebben az overálos időben le szoktam vetkőztetni, mert van, hogy még javában uzsonnáznak, ne melegedjen addig. Addig a folyosón sétálunk, rohanok utána, de most kukucskált a konyha ablakán, mert felmászott az öltöző padra, és onnan belátott... ilyenek... Aztán megpróbálunk a legrövidebb időt az öltözőben tölteni, mert ugyanaz, amit írsz, hogy a fiamnak kéne segíteni, mert a szájába repül a sült galamb, mire leveszi a cipőjét... mert azt nézi, hogy a huga mit szerencsétlenkedik a szekrényre mászással meg a más ruháinak kipakolásával stb....

Ma újítottam, és amíg uzsizott a fiam (ekkor nem szeretek bent lenni az öltözőben, mert akkor a gyerekek is a lányomra figyelnek, nem esznek rendesen, beszélgetnek... ne mi legyünk, aki okot ad rá - mindig nyitva van a szobaajtó) addig gyorsan megnéztem a cuccait, összeszedtem a kintit, és kimentünk a folyosóra öltözni: nagyobb is a hely, meg nem kell a lányom után rohangászni a csoportszoba felé. (csak az ovi másik vége felé, mikor megindul..) Szóval nem egyszerű, de én nem tudom benthagyni a kocsiban, mert amúgy is utálja a nagy hacukában a kocsiban témát, meg ha bemegyek az öltőzőbe nem lát onnan lentről és ordít.. arra meg összeugrik az ovi, úh. inkább nem. Így macerás, de én is levetkőzöm, mert irtó meleg van bent az oviban, nemhogy még ő is belesülne, míg végzünk.

Beszélgetni ovónénivel csak akkor szoktam, ha pont ott sertepertél az öltöző közelében, ha bent el van foglalva a gyerekekkel nem hívom oda, csak köszönünk. Ha persze fontos valamit kérdeznék ami nem ér rá megtalálom az alkalmat.

Nekünk is 20 perc sétára van az ovi.

Bocs, hogy hosszú lett....

2013. dec. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Két ovis, egy pici.

Bezárom a babakocsiba, ha visít, ha nem, nem érdekel. Ne mászkáljon a folyosón, ne pakolja a cuccokat. Próbálok minél előbb kijutni, sietve öltöztetem a nagyokat (akik még szintén picik). Az óvónőkkel kizárólag akkor beszélek, ha mindhárom gyerek nyugalomban van, vagy ha feltétlen muszáj.

2013. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én óvónő vagyok, és míg beszélek a szülővel, nyugodtan megengedem a picinek,hogy bejöjjön a csoportszobába. A gyerekek is szeretik a kisebbeket, vigyáznak rá, sokszor játszanak is vele.

A folyosó már nehezebb ügy, szerintem is a babakocsi a legjobb megoldás, ha a nagyobb még nem tud egyedül öltözni és a kisebbet nem tudod a karodban tartani arra az 5 percre.

2013. dec. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!