Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az oviban hogy tudnak elaltatn...

Az oviban hogy tudnak elaltatni olyan sok gyereket egyszerre, amikor nekem itthon nem megy az egy szem gyerekem elaltatása? Hiába fekszem le vele, mindig kitalál valamit, hogy miért keljen fel.

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Az oviban nem altatnak, hanem mindenki szépen lefekszik, olvasnak egy mesét és alvás van, legalábbis nálunk így van , de gondoom máshol is. Egyébkánt mennyi idős a gyereked?
2014. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Nem minden gyerek alszik azért az oviban sem. Amelyik gyerek nem igényli, az nem fog ott sem aludni.

Csak az óvónők azok óvónők, ők nem szülők, így nekik egyik gyerek olyan, mint a másik, ott szabályok vannak, amiket betartatnak. És ott elmondják az ilyen gyerekeknek is, hogy jó, ha nem vagy álmos, nem kell aludni, de feküdj le, pihenj és ne zavard a többieket.

De azért az óvodában a sok foglalkozás azért lefárasztja őket, így azok is jobban elfáradnak, akik amúgy tele vannak energiával. Ilyen az én fiam is. Ő egyébként nem bent alvós, de ha nincs óvodában, szinte nem is alszik, vagy csak később alszik el délután, amikor viszont óvodában van, akkor nem kell úgymond könyörögni, hogy aludjon, hanem magától a délután korábbi részében lefekszik és elalszik.

Meg amúgy is az óvoda más. Ott van egy kialakult rendszer, ami az összes gyerekre nézve máshogyan hat, mint ami otthon van.

Az oviban nem adnak azokra a dolgokra, hogy most ilyen vagy olyan ürüggyel felkel a gyerek. Ott közlik, hogy csendes pihenő van és kész.

2014. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3 éves a kisfiam. most is másfél órát altattam mire elaludt. de ha meg nem alszik akkor nagyon nyűgös estére és rossz kedve van!
2014. jan. 2. 15:04
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Te az egy szem gyermeked tutujgatod, az óvónők meg nem. Elvárják a csendet, akár alszik, akár nem. Amelyik gyerek igényli, az a csendes fekvésbe belealszik, amelyik nem, az is legalább pihent. Otthon más a helyzet, közel állsz hozzá, vissza mer neked szólni, nincsenek társak, akikre tekintettel legyen, stb.stb.
2014. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es igazad van!!!
2014. jan. 2. 15:07
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Na meg a csordaszellem :)
2014. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Oviban nem mernek a gyerekek úgy viselkedni az óvónőkkel,mint otthon a szüleikkel :) Ott ha azt mondja az óvónő,hogy mindenki feküdjön le,akkor le is fekszenek, nem "mernek" úgy viselkedni,mint otthon. Ne engedj neki, mondd,hogy most már alvás van,nem mentek sehová,nincs játszás,csukja be a szemét és aludjon. Ne szólj hozzá te se, ne válaszolj ha kérdez.
2014. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Én soha nem aludtam oviban (eleve 1 éves koromtól nem aludtam nappal és simán birtam estig igy Édesanyám nem is szenvedett egy idö után altatással) kész kinszenvedés volt az oviban, de sajnos csöndben kellett lenni, de nem mindig jött össze:) Volt hogy kint voltunk (volt még 1-2 gyerek aki szintén nem aludt) az öltözö részben amig a többiek alutak:)
2014. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Igsza van a 7-es valaszolonak, kovetkezetesnek kellene lenni.

Ha elotte pisilt, evett-ivott, csak mindenfelet kitalal, hogy felkelhessen, azt ne engedd.

Volt egy szulonk, akinek a gyereke este nem akart aludni, a szuloket sem hagyta nyugodni, hogy meg ker egy pohar vizet, masszirozzak meg a labat, most ezert akar felkelni, most az nem jo.... ha a szulo ebbe belemegy es hagyja, a gyetek soha nem fog elnyugodni.

Az ovodaban is lefekszik mindenki es a mese utan pihenes, alvas. Altalaban az is el szokott aludni, aki amugy otthon nem, mert azert mafel orat nezelodni tok csondben almosito.

2014. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyira szeretem, amikor a sok okostojás 0-ra pontoz egy választ, amikor az nem a saját szájíze szerint való.

Holott teljesen igaz, korrekt és valós, amiket ír az ember.

Ez ám az igazi szegénységi bizonyítvány.

2014. jan. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!