Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan reagálnátok az ilyen...

Hogyan reagálnátok az ilyen óvónő válaszára?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5 éves nagy-középső csoportba jár. Sok fiú van, akik kezdenek "harlami" körülményeket teremteni. Például olyan beszélgetésekkel indítanak reggel, hogy: -Milyen játékot hoztál? -Semmilyet. -Akkor menjél a boltba, hozzál valamit, vagy megverünk. Ugyan játékot tilos bevinni, de persze vannak szülők, akik ezt nem tartják be. Ezután a beszélgetés után jött úgy haza a gyerek, hogy a hátán volt egy nagy zöld folt, a szeménél egy kis monokli, és az orrnyergén egy kékes véraláfutás. Egyelőre azt tanítottam neki, hogy kerüld a konfliktust, de ha kell védd meg magad! Azt még nem mondtam neki, hogy üss vissza! Más szülő már igen. Az óvónőknek másnap szóltunk gyerekneveket nem említve. Az egyik megígérte, hogy igyekezni fog, csak nagyon nehéz a gyerekekkel, segítőkész volt. A csoportvezető óvónő délután tagadta, hogy a csoportban bárki is verekedne, a gyereket kiállította, és kérte, hogy mutassa meg, kik bántották. Annyit kérdezte a gyereket, hogy az már tökre meg volt kavarodva, szerintem félemlítve is... Neveket azért nem mondtunk, mert már mindegyik gyerek előbb üt, aztán tépi ki a másik kezéből a játékot. Az óvónők nem tudják, és szerintem igazán nem is akarják megakadályozni ezeket a helyzeteket. Szülők magunk között mindig egyetértünk az ovis helyzetről, de nem gondolom, hogy kiállnának mellettem... Bár az ő gyerekük is járhatott volna így. Az enyém sem szent, ő is verekszik, rosszalkodik néha. Őt is rántja magával az erőszak, látom az itthoni viselkedésén. Ma az óvónő a fiunkat arról kérdezgette, hogy kire haragszanak a szülei? Nekünk pedig pszichológust ajánlott a fiunkhoz. Ismerem az óvodavezetőt, minden esetben az óvónőt védi. Kisváros, ha másik csoportba íratnám, mindenki tudna róla, minimum csodabogárnak tartanák. Segítsetek!!!
2014. jan. 10. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Én nem látom át a történetet. Megverték a fiadat az óvodában, másnap az óvónő nem segített megoldani a helyzetet, hanem pszichológust ajánlott a gyereknek. Mihez kérsz segítséget?
2014. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A helyzet megoldására. Hogy ne verjék meg egymást, az óvónő meg ne tagadjon le mindent, plusz ne titulálja hülyének, túlérzékenynek, hazugnak e gyerekemet, ha csak öt éves is. Vagy ez a dolog így normális???
2014. jan. 10. 23:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem másik csoportba írhatnám, hanem másik óvodába ( ha van másik a városban). Es nem érdekelne senki véleménye. Itt alapvetően az ovonokkel van a gond es úgy ahogy van az egész ovodaval, hogy hagyjak idáig fajulni, egyáltalán hol vannak az ovonok, amikor egy verekedés kirobban??? Es ha valami súlyosabb történik a fiaddal, ne adj Isten elesik, betörik a feje egy ilyen verekedés alkalmával, akkor is mossák kezeiket, de te azért vidd el pszihologushoz, mert ő tehet róla.

Egyszerűen nem terek magamhoz hogy ilyen is van, a mi ovinkban csírájában fojtjak el a legkisebb konfliktust is, mindenre figyelnek az ovonok, elég szomorú hogy nem mindenhol így van. Lesz@rnam ki mit gondol, vinnem át másik oviba, mielőtt átvenné ezt az agresszív stílust, mert azt fogja hinni, hogy ez a normális viselkedés.

2014. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen egy óvoda van, csak több telephelyen. De ugyanaz a főnök. Ez egy 30 éve dolgozó óvónő, tutira megvédené, nem tudom engedné-e a csoportváltást. Bár én semmi rosszat nem akartam neki, kirugatni végképp nem, csak azt akartam, hogy nézzenek rá jobban a gyerekemre.
2014. jan. 10. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ez igaz, akkor itt alapvető bajok vannak a csoportban.

Először is, következetesség: ha nem lehet játékot behozni, és ezt elmondták szülőin is, meg benne van a házirendben, akkor senki nem hozhat be semmit.

Továbbá ilyen beszólásokat azért az óvónőknek meg kéne hallaniuk és elejét venniük, mármint hogy egymást zsarolják, terrorizálják az ekkora gyerekek.... mi lesz később???

Olyat meg nem csinálunk, hogy kiállítjuk, hogy akkor most mondd el, kik bántottak. Azért azt is látni kéne, ha verekedés van.... vagy addig mit csináltak??

Szerintem ezeket jelezd a vezető óvónő felé mindenképpen.

2014. jan. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem márpedig meg kéne próbálnod szövetkezni a többi szülővel! Ha nem megy, vidd a gyerekedet bárhová, de itt ne hagyd!
2014. jan. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!