Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tegnap azzal fogadott az...

Tegnap azzal fogadott az óvónő, hogy jól vagyunk-e, van-e valami baj otthon, mert a gyerek idézem "erősen fejezi ki az érzelmeit" és hisztis is volt?

Figyelt kérdés
Soha nem volt egy "cserép virág" a fiam. Hozzáteszem, hogy otthon nincs semmi! Sokat foglalkozunk vele, nem veszekszünk stb. Ha egy gyerek bután viselkedik akkor automatikusan arra kell gondolni, hogy otthon van valami baj? A lányom kiscsoportos. Mérges lettem azért is, hogy más szülő előtt kérdezte ezt meg. Nekem fura az is, hogy rögtön ezzel jönnek, meg az is, hogy nem négyszemközt kérdezi. Ha lett volna is közölni valóm tuti nem mások előtt mondom el neki!
2013. dec. 11. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kötelessège megkérdezni örülj neki hogy egyetem foglalkozik a gyereke mondjuk abban igazad van hogy külön kellett volna megkérdezni téged nem más anyukák előttt.
2013. dec. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Hát, van egy cuki óvónénid. Vigasztaljon a tudat, hogy nem vagy egyedül.

Nekünk is ilyen az egyik. Nemrég megkérdezte az egyik anyukát, hogy van-e vmilyen anyagi problémájuk, hogy nem fizetett be 2 havi csoportpénzt. (kemény 1200.-) A többi szülő előtt. Ez is szép volt. Ráadásul anyagilag egy tök átlagos családról van szó, csak éppen 4 tervezett gyerek van, és a 4 gyerekeseknél szerinte adódik, hogy tuti, hogy nem tudja kifizetni.

Vannak ilyen "tapintatos" óvónénik.

Saját példa: tegnap volt a karácsonyi ráhangolódás című foglalkozás az oviban. Nem tudtunk menni, mert én fodrászhoz mentem, nem értem volna vissza a gyerekért, így vittem magammal, stb. A gyerek előtt mondta, hogy jaj, anyuka úgy sajnálom, szegény gyerek lemarad róla, pedig olyan jó. Én meg vigasztaltam csóri gyereket. Mellékesen: 10 napja be volt írva az üzenőfüzetbe, hogy aznap nem viszem. Másik: ma visszahallottam, hogy sajnos vannak olyan szülök, akik azért nem hozták a gyereket erre a foglalkozásra, mert fodrászhoz mentek.

Vannak ilyen kedves, empatikus óvónénik, ne foglalkozz vele!

2013. dec. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem mentél máskor fodrászhoz?
2013. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Mert egyéb ügyeket is bezsúfoltam arra a napra, amit nem tehettem máskorra. A lányom meg a fodrászt jegyezte meg, mert őt nem érdekli, hogy nekem bankba és orvoshoz kell menni.

Akkor a történetemből lejött, hogy szaranya vagyok, látom a pontozásból. A karácsonyi ráhangolódás pedig annyi, hogy bemennek a szülők a pici csoportszobába, és óriási tülekedések közepette vágsz, ragasztasz, rajzolsz. A fél csoport nem volt ott egyébként. Nehogy azt higgyétek, hogy én vmi fantasztikus dologtól fosztottam meg a gyerekem. (mellékesen pillanatok alatt megvigasztalódott azzal, hogy csillámtetkót csináltam neki) Na, mindegy.

2013. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
az tényleg nem szép az ovonőtől,hogy mások előtt kérdezi, viszont nagyon jó,hogy ennyire figyelnek a gyerekekre, vannak ovik ahol fel sem tűnik nekik ,ha nagy gondok vannak otthon,pedig ezeket tanulják,hogy mire utalhat a gyermek viselkedésének megváltozása!
2013. dec. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Örülj neki, hogy csak ez egyik óvónő ilyen, nekünk kettő okoskodik plusz a dadus.
2013. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

kettes válaszolótól kérdezném,hogy miért természetes,hogy egy négy gyerekes nem tudja kifiztni a csoportpénzt?

akkor ne tervezzen négy gyereket,ha havi 600 ft nem jut csoportpénzre.később az iskolában sokkal többet kell majd fizetnie

azokból a dolgokból,amiket a csoportpénzen vesznek,az ő gyereke is részesül.akkor oldja meg,vagy ne vállaljon négy gyereket

a kérdésre válaszolva,nem más szülő előtt kellett volna kérdezni,de én örültem volna,hogy figyel a gyerekre,észreveszi,hogy máshogy viselkedik

2013. dec. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!