Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális, ha egy óvónő reggel...

Normális, ha egy óvónő reggel annyira "el van foglalva", hogy nem köszön?

Figyelt kérdés

4 éves kislányom óvónőjén nem tudok kiigazodni. A gyerekek szeretik, nagy hangú, talpraesett nő, aki tavaly egyedül vitte egész évben a kiscsoportot. Viszont feltűnt, és nagyon zavar, hogy ha pl. reggel bemegyünk, ül az asztalnál, ír valamit; kislányom is, én is hangosan köszönünk, ő viszont fel se néz! Válaszra se méltat, és ami jobban fáj, hogy a gyereket se. lánykám arcán meg látom a csodálkozást. Nem hiszem el, hogy van olyan fontos papírmunka, ami miatt egy óvónő ne üdvözölje a belépő gyereket, vagy ne nyugtázza, hogy ki hozta őt oviba, stb. Ma megfigyeltem, egy másik anyukának se köszönt. Mondjam meg neki, hogy ez egy alapvető dolog lenne, példamutatás a gyerekek előtt? Ja, néha viszont "észrevesz", nem is értem, mitől függ ez nála.

Hogy tudnám finoman tudtára adni, hogy ez engem nagyon zavar?


2013. dec. 3. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
A lányom is 4 éves, az ő óvónénije is ír reggel, mikor bemegyünk. Ráköszönünk hangosan, meg a bentlévő gyerekeknek is köszönünk. De ő mindig felnéz és köszön. A tietek biztos ilyen reggelente. Vagy nagyon belemerül az írnivalóba. Ha nem köszön, nem köszön, az ő baja. Én ebből nem csinálnék ügyet.
2013. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
hát nyilván túl direktbe nem ,de természetesen jó-jó hangosan köszönve igen,én ezt tenném....engem is nagyon zavarna mert ez alap.egyszer-egyszer valóban előfordulhat ,hogy belemerül valamibe....ovónő válogatja,nálunk nagyon betartott dolog volt,hogy óvonéni reggel üdvözölte a gyerekeket
2013. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagy hangsúlyt fektetnek a köszönésre, ha egy gyerek nem köszön belépéskor, azt megkéri az óvónő hogy köszönjön. És természetes hogy az óvónő is köszön mindenkinek, még más csoport óvónőjei, dadusai, még a takarítónő is ha belépünk az ajtón. Szerintem is ez példamutatás, ha a gyerek most nem látja mi az illendőség, akkor nem ragad rá, később elfelejt majd köszönni.
2013. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk így zajlik a reggeli beérkezés:

mi: -jó reggelt, sziasztok!

óvónő: - jó reggelt, szia Pistike, gyerekek, megérkezett Pistike, köszönjetek neki hangosan!


aztán elköszönünk egymástól a gyerekkel.

nekem nagyon tetszik, hogy azon túl, hogy nyugtázza ott vagyunk, köszönünk, még a többi gyereknek is tanítja, hogy ha valaki érkezik, köszönni kell.

sajnálom, hogy nem ez a természetes mindenhol, de valahol ez olyan alapvető dolog, hogy szólni már kellemetlen lenne.

én azt csinálnám, hogy amíg "nem veszi át a gyereket", nem néz ránk, nem reagál valamit, addig ott állnék.

most gondolj bele, bemegy a gyerek, óvónő el van foglalva, azt se tudja érkezett valaki, gyereked meg fél perc múlva úgy dönt, ma nincs kedve bent maradni, anya után megy. ki veszi észre???


szóval én várnék, aztán ha nem tetszik neki, csak fel fog előbb utóbb nézni ;) vagy "legrosszabb" esetben leesik neki

2013. dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom, nem szerelmeslevelet írogat reggelente, hanem a munkájával kapcsolatosan pl. ki hiányzik stb. Az h néha-néha nem köszön elfogadható, nem kell emiatt rögtön leordítani a fejét. Az meg elég nevetséges lehet, ha egy ovónő Minden nap, Minden gyereknél eljátsza hogy: -Szia xy, gyerekek, megérkezett xy, köszönjetek hangosan!
2013. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. dec. 3. 19:42
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Pedagógus és és egy óvodás kislány anyukája vagyok és véleményem szerint elfogadhatatlan. ahogy előttem írták: hol marad a példamutatás? A papírmunkát nem ilyenkor kell elvégezni, és nekem is sok dolgom van reggelente, mégis kedvesen köszöntök minden gyereket és így teszik ezt kislányom óvónénijei is. Sőt, ha elpityeredne, kézben viszik be, ölbe ültetik.
2013. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

és akkor hogyan tudja, hogy ki hozta be a gyereket és melyik gyerek van ott egyáltalán???

abszolut elfogadhatatlan.

2013. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat a mi ovononk detto. De o meg akkor se koszon vissza ha elmegy mellettunk a folyoson mikor oltozunk. Szegeny gyerek meg csak koszonget...szerintem bunkosag.
2013. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok és még mindig forrongok. A 9-es hozzászólásán is. Adná vissza a diplomáját az ilyen. Ha nem köszönti a gyereket, hogy tudja úgy továbbvinni a napot, hogy a gyerek felnézzen rá, beleélje magát a feladatokba, közös játékba, stb. Nem köszön, de később lehajol szeretettel megsimogatni a buksiját vagy megtörölni az orrát? Nem tudom elképzelni.
2013. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!