Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában mennyi idő a csendes...

Óvodában mennyi idő a csendes pihenő? 2 és fél éves gyermeked otthon mennyit alszik délben? Vagy nálatok mennyi a csendes pihenő?

Figyelt kérdés
Te határozod meg, h mennyi legyen, vagy inkább rá hagyod a gyermekedre, h az ő kis szervezete mennyit kíván? Nálunk mindig alszik délben, 1 órát hagyom. Ez után fel keltem, ha nem ébred magától, mert ha tovább hagyom akkor este nagyon későn alszik el, sokszor így is. De ha véletlen valamiért nem tud elaludni délben akkor meg délután, este felé, 5-6 óra körül már nagyon nyűgös lesz és kezelhetetlen. Nálatok ez, hogy van? Hogy működik?
2014. jan. 28. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:

oviban 1-kor kezdődik és addig tart, amíg fel nem ébred a gyerek, mindenkit hagynak pihenni, ha valaki felébred, akkor csendben játszik, de hagyja a többieket aludni

itthon én is hagytam mindig aludni, volt olyan is, hogy 2,5 órát aludt, legfeljebb benéztem hozzá, hogy minden oké-e, de nem keltettem fel, mert akkor nagyon nyűgös lett volna egész délután

nálunk nem volt gond az éjszakai alvással sem utána, itthon mindig 12.30-kor tettem le aludni, közvetlenül ebéd után

2014. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Egyrészt a 2,5 éves lányom bölcsődébe jár. Övódába ilyen korban nem vesznek fel senkit sem.

Másrészt náluk fél 1-től van alvás, azaz csendes pihenő. Általában 3-ig alszanak. Amelyik gyerkőc nem hajlandó aludni, annak az ágyában kell feküdnie csendben.


Én alapból úgy állítottam be a lányom szokásait anno, hogy délben ebédeltünk és fél 1-1 környékén már délutáni alvás volt. Ez ma sincs másképp. Mióta bölcsibe jár, automatikusan megy ebéd után pisilni, majd aludni.

Ha nem is alszik, akkor is elvan csendben az ágyában.

Nem mászkál ki, nem hisztizik, nem hangoskodik.


A lányom 2,5 évesen 1× alszik napközben, a fentebb írt időpontban. Este 6-kor van a vacsora, utána fürdés és fél 8 környékén megy aludni.

Reggel 6:30-kor ébred. Megkapja a kakaót, pisil, majd öltözünk és indulunk is.

Mire ő felébred, addigra mi már készen vagyunk mindennel, pedig 6-kor ébredünk az apjával.

Előző nap este mindent összekészítünk, hogy csak be kelljen "dobálni" a táskába, szatyorba az aznapi ebédet, aktákat, stb.

2014. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Ovodaban 1-3ig van pihenes. Az alvas nem kotelezo csak az agynyugalom, ez jogos itt azert tobb gyerek van, es van aki aludni szeretne. Ne vard el, h majd felkeltik 1 ora utan. Ilyenkor kicsit atalakul az otthoni napirend is de majd beall nyugi.


Egy ovoneni

2014. jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam ugyan már 3,5 éves, de korban ő az ovis inkább, kiscsoportos.

Az oviban ebéd után alszanak kb. 12.30-tól mindenki igény szerint, de általában 3 körül már ébren van mindenki.

Az enyém az utolsó között szokott lenni.


Otthon is hasonló a rendszer hétvégén, de én hagyom aludni annyit, amennyit szeretne azzal, hogy max.16-16.30kor felkeltem, ha annyira kidőlt volna, mert akkor az esti pihenés rovására menne.


Ha a kicsid igényli délben az 1 óránál több alvást, akkor lehet, hogy hagyni kellene mondjuk még egy órát- nem kevés neki ez az egy óra?

Mikor fekszik le este?Hány órát alszik összesen egy nap?


Persze ha játékos, mosolygós, nyugodt, kiegyensúlyozott, akkor úgy jó a rendszered, ahogy van- minden gyerek más.

Azt is vedd figyelembe, hogy az oviban jobban el fog fáradni, mert többen vannak, több inger éri, úgyhogy ott akár többet is alhat, az is normális.

2014. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
A kisfiam 2 éves. 12 körül ebédelünk, fél 1-kor viszem altatni, max, 1 -re elalszik. Mostanában kb. másfél órát alszik, de amikor aludt 2-2,5-t sem ébresztettem fel. Este fél 8-8 körül alszik el és reggel 7 körül ébred. Ő még nem jár közösségbe. Nekünk az alvás mennyiséggel nem volt gond sosem. Anyukám dajka volt. Náluk fél 1-1 körül kezdtek aludni a gyerekek (pontosan már nem emlékszem) és háromnegyed 3-ig ágyban kellett maradni.
2014. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

kiscsoportban 1-től kezdődik, 3-ig kell feküdni, de ha nem ébred fel akkor nem keltik. középső csoportban már keltik 3-kor, nagycsoportban meg nem kötelező végig feküdni a 2 órát csak azt kell megvárniuk míg az alvósok elalszanak, utána halkan játszhatnak az ágyakon vagy beszélgethetnek.


nem jó ha felkelted, 1 óra kevés. enyém ennyi idősen már nem nagyon aludt de ha sikerült kidőlnie akkor 2-2,5 órát aludt, 1 óra az kevés.

mit jelent a nagyon későn alszik el este?

2014. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg hozzászólás érkezett. Mindenkinek köszönöm szépen. Nálunk már születésétől fogva problémás volt az alvás. Akár nappali akár éjszakai. Mindig nagyon keveset aludt. Mikor még szoptattam, volt, h fél óránként kelt fel éjszaka és ez hetekig tartott. Nagyon nehezen tudtuk mindig elaltatni és mindig keveset aludt. Este 7kor fürdetem, de fél 10 mire elalszik, pedig 8kor már ágyban vagyunk. Látom, h aludna, de direkt nem csukja le a szemét, mindig felfelé néz, mélyeket pislog, de nem csukja le... És mivel fél 10kor alszik el így reggel fél 8-8 körül ébred. Ha délben hagyom akár 1,5 órát is aludni akkor este negyed 11kor alszik el, ezért nem hagyom 1 óránál tovább aludni. Az apja is rossz alvó, mindig keveset alszik ő is, ez örökölhető lehetne? Most, h így írtátok, h nektek minden oké az alvásban és milyen sokat alszanak a gyermekeitek kicsit megrémültem, h az én fiam miért alszik ilyen keveset....
2014. jan. 28. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:

délután ne keltsd fel, viszont reggel igen.

keltsd 7kor, hozd előre az egész napot 1 órával, tehát előbb is tedd le kicsivel és hagyd kipihenni magát.

legyen tartalmas a napotok, sokat legyetek levegőn.

este meg próbáld ki, hogy később teszed le.

felesleges a 2 órás kínlódás, inkább fáradjon le egy órával tovább :) a fürdést hagyhatod mert lehet attól pörög fel, enyém legalábbis tök felébred tőle így korán fürdünk, aztán 7kor vacsi és utána közös játék, bújócska, táncolunk, ugrálunk, kergetőzünk, f9kor elcsendesedünk és mesét olvasok, majd 9kor kapcsoljuk le a lámpákat.

2014. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel is próbálkoztam már, h korábban keltem, de akkor meg egész nap nyűgös, de lehet, h csak az első napok lennének nehezek? Legyek kitartóbb, majd hozzászokik a korán keléshez?
2014. jan. 28. 14:39
 10/10 anonim ***** válasza:

nem tudom, szerintem az idegrendszer szempontjából jobb ha a hosszú alvást szakítja mint az eleve rövidet.

ugye nekik még az idegrendszerük alvás közben fejlődik, ráadásul az eseményeket akkor dolgozzák, tehát a gyerek alvás közben okosodik, így semmikor nem lenne szabad felkelteni. de mérlegelve, szerintem kevésbé rossz ha éjjel nem 10 órát alszik hanem csak 9et

2014. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!