Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti gyereketek is más az...

Ti gyereketek is más az oviban mint otthon? Többi lent!

Figyelt kérdés
3,5 éves a kislányom, szeptember óta ovis. Itthon akaratos, nem mindig fogad szót, önálló -egyedül öltözik, vetkőzik, előveszi magának a tányért és az evőeszközt. Az óvodában szót fogad, viszont irányítani kell hogy önálló legyen. Ott gondolom a többi gyereket figyeli, de meddig tarthat ez? Nem értem, hogy amiben itthon teljesen önálló, bent az oviban miért nem?
2014. jan. 22. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:

4,5 éves a fiam, 2. éve ovis.

Nálunk is vannak dolgok, amit pl. az oviban szó nélkül megcsinál, itthon meg könyörögni kell. Pl. a pakolás. Ha meglát, akkor elkezd összepakolni, még olyan játékokat is, amivel nem ő játszott, a székeket visszatologatja az asztalhoz (mindet). Itthon meg néha könyörögni kell, hogy legalább az autóját rakja fel a polcra (ebbe pedig mindig be volt vonva, sosem pakoltam el helyette, max. segítettem, de mindig az ő dolga volt).

Itthon önállóan öltözik (bár néha noszogatni kell), az oviban "elvárja", hogy öltöztessem (de már itt is van előrehaladás, már kezd neki "ciki" lenni, úgyhogy ott is egyre önállóbb).

2014. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva van, és már bölcsitől kezdve. Itthon mindent 20-szor kell mondani, öltözésnél a "nem tudom" kategória van, oviban mindent megcsinál, csillagokat is sokszor szokott kapni a pólójára, amiért sokat pakolászott. Én ezt annak tudom be, hogy mind nekünk szól, mint szülők, meg persze sokkal türelmetlenebb vagyok annál,hogy kivárjam, még méltóztatik felöltözni, inkább segítek neki, csak haladjunk. A bölcsiben mikor mondták, hogy önállóan öltözik... el sem hittem. El sem tudtam képzelni, hogy mennyi ideig tart 6 gyereket felöltözteni és kivinni őket (gondozónőnként 6), de mikor az év végén kaptunk ajándékba fényképeket meg videót... De amikor megyek érte az oviba, vagy viszem, nálunk is ugyanez van, szintén nekem kell öltöztetni, különben ránk sül a maradék ruha is, ami rajtunk van...

Nálatok az óvónénik panaszkodtak, vagy erre gondolsz, hogy amikor mész, akkor nem öltözik önállóan?

2014. jan. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mentek a kezek :-).


A féléves értékelésbe van írva, hogy szólni kell neki. De rákérdeztem az óvónőnél, és azt mondta, hogy azért nem öltözik, mert ha a másik gyereknek segíteni kell, az én lánykám is várja az öltöztetőt:-). De szól az óvónő neki, hogy ő tud öltözni és akkor csinálja.

2014. jan. 23. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!