Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Felveszik bölcsie a 2 éves...

Felveszik bölcsie a 2 éves gyereket ha a második tehességgel otthon vagyok? Vagy miután megszületett a 2,5 évesen lehet óvodás?

Figyelt kérdés
itt az óvodában egy kis városban azt mondták,hogy nem veszik fel a gyereket bölcsibe mert otthon vagyok és nincs munkám!azért szeretnénk ,hogy bölcsis legyen mert idegen városba költöztünk és nem ismerünk senkit itt.nincs emberek között vagy társaságaban a fiam és nagyon visszahúzódó.ezért gondoltuk gyereknek gyerek kell.de nem veszik fel.ha megszületik a másik baba akkor sem mehet 3 éves koráig mert itthon leszek?
2014. jan. 8. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez tényleg így van... még fizetős bölcsibe sem veszik fel (csak ha esetleg jó fejek és feketén beveszik a picurt). Nálunk állítólag az oviba is csak fél napra veszik fel a gyereket, ha otthon vagy egy babával... Csak ha van munkáltatóid és dolgozol, akkor mehet bölcsibe.
2014. jan. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zeu válasza:

Sajnos én is úgy hallottam, hogy nem szokták ilyenkor felvenni, de szomszédom pl 3. gyereke születése után a 2-at be tudta rakni bölcsibe, hiába van otthon munka nélkül. Protkóra gyanakszom, de mint példa létezik :D


Egyébként játszótérre le szoktad vinni? még most, hogy nem kell a kicsi miatt otthon maradnod, levihetnéd, beteszed a homokozóba, ilyen helyen könnyű ismerkedni szerintem. Persze a homokozók meg játszóterek állapota elég kérdéses, de máshogy nem tud ismerkedni.


Ezzel persze együtt jár, hogy hasonló korú gyerekes szülőket kellene megismerned neked, amire ugyanúgy jó a játszótér szerintem.

2014. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,akkor jól gondoltam!pedig csak az ő érdekeit néznénk mert 2 x bevittem bölcsibe játszani mert megkértem az óvónéniket.először félt aztán már érdeklődő volt de mondták hogy már csak akkor hozzam ha vissza megyek dolgozni.se egy játszóház se egy baba-mama klub 50 km-eres körzetben!
2014. jan. 8. 15:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha hiszitek ha nem mindent de mindent elkövettem hogy gyerekekkel ismerkedjünk de sehol senki???minden délelőtt és délután egész nyáron,ősszel és még most is minden nap útra kelünk de nem találkozunk gyerekekkel vagyis találkozunk de nem a játszótéren.vagy kevés a gyerek itt vagy rossz az időzítésünk.
2014. jan. 8. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a bölcsi dolgozó emberek gyerekének van. Keres játszóházat.
2014. jan. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
50 km-eres körzetben nincs .de köszi
2014. jan. 8. 21:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van szabad hely és szerencséd van, vagy ismerősöd, akkor felveszik. Egyébként nem. Nekem több barátnőmnek is felvették így a gyerekét. Óvodába 3 évesen felveszik, de oda is csak akkor, ha van elég férőhely. Ha túljelentkezés lesz, akkor szelektálnak, és titeket nem fognak felvenni, mivel otthon vagy a kicsivel. Ilyen alapon az is megeshet, hogy majd csak 2015 szeptemberétől veszik fel, amikortól életbe lép az óvodakötelesség. Bár el sem tudom képzelni, hogy hogyan fognak akkor szabad helyet biztosítani egy középső csoportban, amikor előző évben még fullon voltak...
2014. jan. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!