Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kotelezo a munkaltatoi igazola...

Kotelezo a munkaltatoi igazolas? Mind a ket szuloe kell?

Figyelt kérdés

A lanyom nyaron tolti a 3.eletevet. Jelenleg bolcsibe jar, en pedig a napokban szulok. Tehat szeptemberben, amikor a lanyom oviba mehetne mar, en ugye meg itthon leszek a picivel.

A vedono szerint felfogjak venni, mivel kozossegbe jart mar egy evet, plusz gyerekhiany van nalunk. Ami azert meglepo, mert eddig mindenki azzal jott az evek soran, hogy micsoda tomeg van a jelentkezesekkor.

Igaz a bolcsodei beiratkozasnal is mi voltunk az elsok reggel 9-kor.


Szoval oviba is kotelezo a munkaltatoi? Vagy eleg csak egy szuloe?


2014. jan. 28. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Az óvoda kötelező.

Szóval ha dolgozik a szülő, ha nem, akkor is vinni kell.

Csak a bölcsibe kell a munkáltatói.

2014. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugy tudom, hogy 5 eves kortol kotelezo a bolcsi. Tehat elotte elutasithatjak elvileg.
2014. jan. 28. 21:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az óvoda nem kötelező, csak 5 éves kortól, de nem kell munkáltatói. Elsősorban azokat a gyerekeket veszik fel, akinek dolgoznak a szülei, de ha marad hely, akkor a többieket is. Ha a te lányod már egy évet járt bölcsibe, nem hiszem, hogy nem veszik fel.
2014. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy igazabol ez hogyan mukodik. O nagyon szereti a bolcsit es imadja a kozosseget. Raadasul az ovit is nagyon varja, sokat beszel rola. Foleg, hogy a bolcsiben is keszitik fel ra a gyerekekeg.

Nem szeretnem, ha negativ elmeny erne, mert az nem lenne kesobb johatassal ra.

2014. jan. 28. 21:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Van hely felveszik, de ha te otthon leszel akkor a dolgozó szülők gyerekét előbb felveszik, ha kevés hely van.
2014. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szeptemberbe kezdte az ovit a kislányunk, egyikönktől kértek csak munkáltatóit.


Ha van hely, felveszik, de elsőbbséget élveznek azok a gyerekek, akiknek mind a 2 szülője dolgozik.

2014. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 évesenkezdte a lányom az ovit,nem kellett munkáltatói
2014. jan. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3 évesen kezdte a lányom az óvit és nem kértek munkáltatoit jobb lene ha a kiszemelt óvit kérdeznéd meg eröl .
2014. jan. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nálunk a kiszemelt ovi úgy működik, hogy a kerület összes oviját ők fogják össze.

Egy helyen van a jelentkezés, náluk és úgy "dobálják szét" a gyerekeket lakcím szerinti ovikba.

2014. jan. 29. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt tavaly kötelező a munkáltatói, csak ajánlott volt vinni, vagyis aki vitt az vitt, aki meg nem, az nem. Nekem pont a gyedem járt le, mikor tavaly a fiamat beírattam, vittem munkáltatóit, hogy megyek vissza dolgozni, páromtól is vittem munkáltatóit. Mégse vették fel a fiam, mivel a lányommal maradhatok még 1 évet gyesen, nem kötelező visszamenjek dolgozni, ezt mondta az óvoda vezetője. Végül azért vették fel, mert egy anyuka kivette a gyerekét és a fiamat tették be a helyére, mert elsőként mentem be fellebbezni. Egyébként körzeti ovink.
2014. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!