Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónénik, ti nem rettegtek az...

Óvónénik, ti nem rettegtek az esetleges balesetektől?

Figyelt kérdés
Óvónőnek készülök, és most lehetőségem adódott jobban belelátni az óvodai életbe. Bevallom megijedtem, hogy mennyi komoly baj történhet a gyerekekkel, amiért ugye egyszer én fogok felelni. Csak néhány példa: sétáltunk a gyerekekkel, mindenki szépen ment kézen fogva, problémásabb kisfiú minden előjel nélkül elkezdett szaladni az úttest felé. Óvóné egyből utána, de azt gondolta a kisfiú, hogy játszanak és kergetik őt, így még gyorsabban nekiindult, egy kocsi épp jött, éppen elbírták kapni. Másik példa, kint az udvaron, az egyik lelökte a másikat a mászókáról, a másik a csúszdáról lökte le a másikat, óvónéni éppen el bírta úgy kapni, hogy legyen nagyobb baj. Tehát az ehhez hasonló dolgokra gondolok, hogy annyira könnyen lehet baj, és sokszoros van egyedül egy óvónő, tehát nem tud 20-26 fele lenni. Én imádom a gyerekeket, mindig ilyen pályára készültem, de most kicsit megijedtem, mennyi baj is történhet, amiért az óvónőnek kell felelnie.
2014. jan. 30. 07:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az ovononek nem az a feladata hogy megovja a gyerekeket minden letezo bajtol, hanem az hogy tegyen meg minden tole telhetot a balesetek megakadalyozasara. Az ovono nem isten, elofordulhatnak szomoru esemenyek, de szerencsere ezek nagyon ritkak ha betartassz minden eloirast pl. felnott-gyerek arany, es ha eberen figyelsz kulonosen a kockazatosabb esemenyeknel. Akkor szerintem nem kell aggodnod. Azt hogy miert rettegsz nem egeszen ertem mert ha autoba ulsz akkor is szenvedhetsz balesetet, vagy amikor a jardan setalsz ezert most rettegni kene a setatol?
2014. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Baleset bárhol előfordulhat. Egy értelmes szülő belátja ezt. Viszont fontos, hogy mérlegeld a balesetet, és ha kell, értesíts orvost és/vagy a szülőt.

Nekem olyan balesetem volt oviban, hogy nagyon véreztem tőle és maradandó nyomot is hagyott. Anyu nagyon dühös volt az óvónőkre, mert nem értesítették őt. Anyuék vittek el orvoshoz is.

Tehát nem a baleset volt a baj, hanem hogy nem értesítették a szülőt!

2014. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!