Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TI, hogy vagytok a szüléssel,...

TI, hogy vagytok a szüléssel, nem rettegtek (fájdalom, a baba vagy akár a te halálod, kicsit rémisztő. ) Néztem videókat, a frász kivert. Ti is éreztetek hasonló képpen vagy próbáltatok nem erre gondolni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 23. 20:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a negatív kérdés miatt....:S
2012. nov. 23. 20:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Pontosan ezért nem néztem ilyen videókat várandósan. De egyébként sem, soha nem féltem.
2012. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

En magatol a szulestol nem felek, tul leszunk rajta. Nagyon ritka hogy az anyuka belehal, ettol ne felj. En jobban felek attol, hogy a babanak lesz valami baja :(.


35 hkm

2012. nov. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én megmondom őszintén, hogy annyit készültem a szülésre, hogy elolvastam egy oldalon a természetes szülésnél mit kell csinálni.

Hogyan kell fújtatni, nyomni, mire kell figyelni, stb...

Ezeknek olvastam utána és gyakoroltam itthon.


Aztán kiírt nap előtt 3 nappal leöntöttem a kezem forró olajjal és kikötöttem a baleseti intenzív osztályán. Végül 40+5 napra sürgősségi császárral jött világra a lányunk.

A császárral kapcs. nem olvastam el semmit se. Videókat sem néztem.

9 térdműtéten vagyok túl, mindegyik érzéstelenítős volt. Nem okozott semmi sem nagy meglepetést.

Igazából, amikor kora reggel toltak az uh-ból a műtőbe, nem igazán volt időm gondolkozni és parázni. Senki nem mondott semmit, csak rohangáltak körülöttem. Igazából arra gondoltam végig és mondogattam magamba, hogy csak a lányunknak ne legyen baja, csak egészséges legyen. Imádkoztam az istenhez (pedig nem vagyok nagyon vallásos) és tőle kértem "áldást" és segítséget.


Aznap este, amikor fel kellett állnom az ágyból, azt hittem, hogy helyben meghalok. Nagyon fájt, de másnap már futottam szó szerint a folyóson. A nővérkék meg is jegyezték, hogy a császárosok általában szenvedni szoktak 1 hétig. Nos, nekem kutya bajom nem volt.

2012. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad ilyesmit nézegetni!

Én mikor terhes voltam és a google-n rákerestem arra, hogy 18 hetes baba, akkor is olyan szörnyű dolgokat dobott ki, hogy az ember elsírja magát.

Próbálj meg csak a jóra gondolni. Hidd el minden rendben lesz. Szép zenéket hallgass, szép filmeket nézz. Pihenj sokat!


13 hónapos kislány anyukája

2012. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Két gyereket szültem, és egy darab videót nem néztem meg soha a szüléstől.

Persze, féltem, először azért, mert nem tudtam, mi lesz, másodjára a szülőszobán kaptam olyan pánikrohamot az oxitocin bekötése előtt, hogy azt hittem, rosszul leszek. Akkor meg amiatt, amit megint végig kell csinálnom:) de nagyon szuper szülésznőm volt, megnyugtatott pillanatok alatt:)

És emellett próbáltam nem rossz dolgokra gondolni.

2012. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon alacsony a fájdalom türésem, de semmit sem várok jobban mint a szülést mert tudom h utánna végre itt lesz velünk :) attól félek csak h a babámmal nehogy valami probléma legyen. Sokat olvasgatok de csak pozitiv cikkeket semmi negativat nem szabad nézni vagy olvasni, föleg ilyenkor nem.

25 hkm :) Gyors és fájdalom mentes szülést kivánok :)

2012. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!