Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi van akkor ha beíratom a...

Mi van akkor ha beíratom a gyereket az oviba, felveszik, és nem lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés

A lányom decemberben volt 2, de hogy 3 évesen menjen oviba, ahhoz most februárba be kell adni a papírt. Most még nem szobatiszta, de ugye 1 év alatt simán lehet az, de mi van ha mégse? Olyankor mit kell csinálni? Mivel december végén tölti a 3-at, így jövő januárba kezdené az ovit, de nem tudom hogy így be írassam-e

Remélem nem voltam túl zavaros....


2014. febr. 5. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Írasd be! Valószínűleg addigra szobatiszta lesz, de ha mégsem, megmondhatod jövő januárban, hogy nem kezd a gyerek, csak jövő hónapban. Vagy ha nem lesz ágytiszta még, akkor nem alszik ott. Az én 2,5 évesem se szobatiszta még, hallani se akar a biliről, nagyon bízom benne, hogy nyáron ez változik.
2014. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)

Mondjuk akkora hülyeségnek tartom hogy februárba be kell adni a papírt, ha felveszik akkor kell beíratni áprilisba...

2014. febr. 5. 14:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp írasd be! A gyerekek 90 százaléka szobatiszta lesz 3 éves korára, igaz, sokan közülük csak a szülinapjuk előtt egy-két hónappal. Miért pont a Te kislányod lenne kivétel? Ha pedig mégse lenne így (amire viszonylag kicsi egyébként az esély), akkor még mindig beszélhetsz az ovival. Sok helyen olyan jó fej az óvónő, hogy beveszi így is a gyereket, csak kéri, hogy ne adjatok rá pelenkát, mert tudja, hogy a csoport ilyenkor húzni szokta a gyerekeket, és így nagyon rövid idő alatt szobatiszták lesznek. Máshol nem veszik be így, de fenntartják a helyét.

De ismétlem, felesleges ezen előre izgulnod, szinte biztos, hogy szobatiszta lesz addigra.

2014. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

semmi nem történek, bemész januárban és jelzed, hogy nem szobatiszta, és otthon marad veled addig míg ki nem alakul nála.

írasd be, ha már bent van, bármikor viheted, de ha nem íratod be, hiába vinnéd, év közben nem vehetik fel

2014. febr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

En besetaltam januarban, hogy marcius 20al Fiam tolti a 3 evet, hoznam ha lehet..

Lehetett! Februarban volt a kukaca miatti beavatkozas (ez a felszedes vagy mi erzestelenites alatt) annyira fajt es megviselt hogy bepisilt bekakilt hetekig! Szoltam az oviban, hogy mi tortent es majd hozom vagy ha nincs meg a helye akkor majd csak jovo marciusban...

2014. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elkuldtem kozben...

Aprilisban kezdett igy a Fiam. Addigra tul lett a traumajan!

2014. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak szeptemberben van a szülinaja, így 2,5 évesen májusban beíarattam, bár akkor még a közelében sem volt a szobatisztaságnak.Augusztus végére se lett az, így akkor bementem az oviba és szóltam hogy ez van, mégsem tud jönni.

Azt mondta az óvónő hogy semmi baj ilyen eset mindig van, és az év folyamán bármikor szobatiszta lesz menjek be és megbeszéljük hogy mikortól vigyem.

Végűl abban az évben nem lett szobatiszta, májusban ismét beírattam, szeptemberben kezdett 4 évesen.

2014. febr. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én beíratnám a helyedben,az én lányom 2.5 éves és még nem szobatiszta,szeptemberben kezdené az ovit,így most tavasszal kell beíratnom,amit meg is teszek.

Mondjuk nálunk beveszik,ha nem szobatiszta,a szomszédunk kicsije sem volt az mikor oviba kezdett járni,aztán 2 hét alatt leszoktatták a pelusról.

2014. febr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a kedves válaszokat, holnap el is kérem a jelentkező lapot (vagy felvételi lapot, nem tudom mi a hivatalos neve) és kedden akkor be is adom :)

Nagyon szeretném ha 3 évesen oviba mehetne :)

Ha beadom a lapot mondjam hogy még nem szobatiszta? Vagy inkább ne mondjam hogy "ne rontsam" az esélyét hogy fel vegyék?!

2014. febr. 9. 15:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Felesleges mondani, nem érdekli őket. Miért is érdekelné, az még egy év! Ha megemlíted, ők is azt fogják mondani, hogy teljesen mindegy, a 2 év 2 hónaposok túlnyomó többsége pelusos még, a 3 évesek közül meg már alig valaki. Felesleges olyasmin izgulnod, ami csak jövőre lesz aktuális.
2014. febr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!