Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák, van köztetek olyan,...

Anyukák, van köztetek olyan, aki bár megtehetné, de nem jár szülőire?

Figyelt kérdés

Fiam középiskolás, ezidáig minden egyes szülői értekezleten ott voltam. Szóval nem arról van szó, hogy nem törődöm a gyerekeimmel....

Mostanság kezdem úgy gondolni, hogy bizony ez felesleges másfél óra az életemből. A nagynak digi naplója van, a neten mindent tudok követni, és nincs is vele gond a suliba. Az oviba meg minden nap bejárok, beszélek rendszeresen az óvónővel, nézem a faliújságot, a neten van az ovis csoportnak egy oldala, amit az anyukák mindent felírnak, meg tudunk beszélni mindent... Szóval napra kész vagyok mindenből.

Az elmúlt 2-3 szülőin fogalmazódott meg bennem, hogy csak itt ülök a kényelmetlen gyerek széken és hallgatom, ahogy 1-2 aktívabb vagy problémázósabb anyuka elmondja a saját gondját-baját, amit pedig fogadóórán kellene. Semmi újat nem hallunk, nem beszélünk meg. Szóval mostanában elhatároztam ilyenkor, hogy én legközelebb ezt kihagyom, és inkább ez idő alatt a gyerekkel leszek, vagy elmegyek jógára, vagy bármi, ami jól esik.

Tudom, hogy most a legtöbb anyukát megbotránkoztatom, hiszen majd minden szülő jár szülőire. Mégis, van köztetek olyan, aki nem jár? Van ebből hátránya neki vagy a gyerekeinek? Mi az oka, hogy bár megtehetné, de nem jár?

Hátha én gondolom rosszul......:)


2014. febr. 12. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Megtehetném, de nem járok. Nem azért, mert nem érdekel, hanem mert az óvónők és egy két túlbuzgó anyuka nyálaskodását nincs sem kedvem sem felesleges időm hallgatni.
2014. febr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ZsZs27 ***** válasza:
52%
Nekem pont múlt héten volt meg az első szülői értekezletem, és bennem is megfogalmazódott, hogy mi értelme. Bár az én lányaim csak bölcsisek, de gondolom az óvodában is hasonló a helyzet. Én is minden nap beszélek a gondozónőkkel, semmi újat nem tudtak mondani. Iskolában még hagyján, de tényleg bölcsiben/oviban miért? Úgyis elmondják még aznap, ha valami érdekes van. Ráadásul nálunk van üzenőfüzet is. Nem kötelező, de szerintem jó, úgyhogy csináltam nekik. Ebben meg legalább csak az én lányaimmal foglalkoznak, nem kell végighallgatnom mindenki más problémáját is. Abban még többet is "elmondanak" mint amit szülőin.
2014. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én is szoktam kihagyni egy-egy szülőit, mert nálunk is van egy két anyuka, aki fogadóórának tekinti szülőit. Tőlem meg baromira messze áll a nyalizás, sajnálom az időt amit ott töltök, ráadásul mindig négykor kezdenek, én meg alapból fél ötig dolgozom.
2014. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek:)
2014. febr. 16. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!