Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szeretném ha a most 4,5 éves...

Szeretném ha a most 4,5 éves fiam ovis csoportjába kerülhetne az öccse is, kötelezhető erre az óvoda?

Figyelt kérdés
Minden csoport vegyes csoport, körzeti oviról van szó... Ősztől ovis lesz a kisebbik fiam is és értelem szerűen szeretném ha együtt mennének, könnyebb lenne a beilleszkedés és nekem nem két helyről kéne hazahoznom őket... Tudom, hogy lesz üresedés, 3 gyerek iskolába megy ősztől, előnyben kell részesíteniük a testvéreket?
2014. febr. 27. 14:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Most is van testvérpár a csoportban...
2014. febr. 27. 14:27
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhető, de kérheted, és mivel vegyes csoportok vannak nem látom akadályát.

Egy óvónéni

2014. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nem kötelezheted rá az ovit, megkérheted az óvodavezetőt, hogy ha van rá lehetőség szeretnéd, ha egy csoportba kerülnének

egyáltalán arra sem kötelezheted, hogy felvegyék, de ilyen sincs, hogy Te határozod meg, hogy melyik csoportba kerüljön

2014. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nek kötelezheted de kérheted, és van is rá esélyed,mert vegyes csoportok vannak, nálunk is ugyanez a helyzet áll fenn, és azt mondták az ovónők,hogy ők 2 kivételével úgy látják,hogy nem jó a testvéreknek ha egy csoportba kerülnek,mert a nagyobbik nem tudja elengedni magát mindig a kicsire figyel, istápolja, a kicsi nagyon ráakaszkodik a nagyra,és higgyem el,hogy jobb ha külön vannak.. viszont beilleszkedés és beszoktatás szempontjából szerintem mindenképpen jobb ha a tesó csoportjába lehet.
2014. febr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is szerettem volna, hogy egy csoportba kerüljenek a fiaim, de sajnos nem jött össze (szintén vegyes csoport). A nagyfiam csoportjából elballagott 2 gyermek, így reménykedtem, hogy odakerül a kisebbik is. Nálunk az effajta igényeket beiratkozáskor kell közölni, aztán próbálnak ehhez igazodni. Sajnos a nagyfiam csoportja olyan nagy számmal működött, hogy ez elment 2 fő helyére senkit nem vettek fel. (így is 22-en maradtak).

Úgyhogy most két külön csoportba járnak a fiaim, és ez így elég rossz. Külön szülői, külön az ünnepségek. Persze pont a farsang ugyanazon a napon, ugyanabban az időben volt. És ilyenkor jön a nagy kérdés, kinek a farsangján legyek ott?

2014. febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

A mi családunkban van két testvérpár is, akik kerülhettek volna akár egy csoportba is az oviban, viszont egyik párnak az anyukája sem szerette volna.

A nagynak ne kelljen már folyton a tesóját istápolnia, a kicsi is gyűjtsön új barátokat.

Én is úgy gondolom, hogy pont elég az az idő, amit otthon együtt töltenek.

Ilyen esetben biztosan könnyebb lenne a kicsinek a beszokás, hogy ott van a nagy és okos tesó, de a nagynak viszont sokkal nehezebb.

A nagy egyszer már végigcsinálta a beszokás procedúráját, és most asszisztáljon a kicsinek is?


Egyébként kötelezni biztosan nem kötelezheted az ovit, max kérheted tőlük, hogy egy csoportba tegyék a gyerekeket.

2014. febr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérni lehet, de én sem tartom jó ötletnek...szörnyű tud lenni, hogy a kisebbnek nincs egy önálló lépése sem, vagy a nagy akar neki óvóbácsit/nénit játszani és nem hagyja kibontakozni a kicsit. Persze vannak pozitív oldalai is, és vannak gyerekek, akik nem ezt teszik. ÉS a szülőn is sok múlik, pl. hogy mennyire van bepánikolva attól, hogy elengedje a gyerek kezét...éppen most van egy ilyen lányom a csoportba, akit olyan szinten tönkrevágott az anyja szorongása, hogy azon imádkozom, hogy a pszichológus tudjon segíteni és az 5 éves lány még a suli előtt be tudjon illeszkedni az oviba. (Én csak ettől a tanévtől ismerem sajnos)


Szóval nyugalom és bízd a sorsra!


25N (óvónő)

2014. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!