Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan működik a beíratás?...

Hogyan működik a beíratás? Honnan tudom meg, hogy hova tartozunk és mikor kell beíratni a gyereket?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének, de fogalmam sincs, hogy a most 2 éves lányomat hova kell beíratnom óvodába és mikor..Nekem kell bemennem a környéken az összes óvodába ezt megkérdezni? Meg egyáltalán egy óvodába bármikor csak úgy bárkinek be lehet menni?

2014. márc. 24. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Azt, hogy hova tartozunk, én a környékbeli anyukáktól tudtam meg, de ha felhívod a legközelebbi óvodát, vagy bemész, ott is tuti megmondják neked. Esetleg az önkori honlapján is szét lehet nézni.


Telefonon vagy személyesen egyúttal azt is meg tudod kérdezni, mikor kell beíratkozni.

2014. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kb. mikor szoktak lenni a beíratkozások?
2014. márc. 24. 13:29
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. márc. 24. 13:30
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

április-májusban lesznek a beíratások, szóval ideje lenne megtudni, hogy melyik oviba kéne bemenned és mikor.

központosítva vannak az óvodák, általában területenként egy oviba van a beíratás, aközpontiban, és ott tudod majd a jelentkezési lapon bejelölni, hogy melyik óvodába szeretnétek jelentkezni, rangsorolni is lehet, hogy melyik a kiszemelt és melyik(ek) a vésztartalékok.


legtöbb óvodába nem lehet besétálni, így inkább hívd fel őket és telefonon megmondják melyik a központi és mikor mehetsz be

2014. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia,

Ovis beíratás ált.ban április leginkább május körül van.Az önkormányzat honlapján kiírják,ha van helyi Tv, ott is hirdetik,ha van facebook oldala az ovinak ott is kirakják.

Nálunk egy központi ovi van, annak 4 tagintézménye.A beíratás a központi oviban történik,ált.ban 2 napot jelölnek meg.Beíratásnál nem árt tudni az óvónéni nevét akihez adni szeretnéd a lányodat.Ha nincs ilyen, a körzetesbe írják be.

Be lehet menni az ovikba körülnézni,vagy szerveznek nyílt napot,vagy betelefonálsz és megkérded mikor lenne alkalmas, hogy bemenjetek körülnézni,ekkor kinézhetsz szimpatikus óvónénit,csoportot, aminek a nevét mondhatod beíratkozáskor.Legalábbis nálunk így van.

Ami előfordulhat:vannak"felkapottabb" csoportok,és ha kevés ballagójuk lesz,nem fér sok új kicsi így érdemes mostanában körülnézni és stipistopizni helyet.Az óvónéni felírja a neveteket,beíratkozáskor hivatkozhatsz erre: )

2014. márc. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nálunk kispesten május elején szokott lenni az oviba iratás ,bölcsik ajtajára is kiteszik mikor van az oviba íratás ,nálunk nincs központi ovi ,a beíratkozás hetébe nálunk ez 5 munkanapot jelent ,be mentem a kiválasztott oviba ott kitöltötem a jelentkezési lapot és vitem a szükséges papirokat , és közölték hogy 1 hónap mulva lehet megtudni felveték e lányomat vagy sem .
2014. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utána néztem a városunk honlapján. Április végén lesznek a beíratkozások a városunkban. Azt is megnéztem melyik óvodához tartozunk. Ami még nem világos, hogy ahova mi tartozunk az egy másik városrészben van.Ami itt van hozzánk közel annak is az a neve mint a körzetesnek, gondolom a tagóvodája. Viszont ez a hozzánk közel eső óvoda sajnos már nem állami hanem egyházi lett. A jelentkezési lapon vajon be lehet jelölni majd attól függetlenül, hogy az egyházé?
2014. márc. 24. 14:23
 8/15 anonim ***** válasza:

Én egyszerűbbet csináltam, szerencsére a mi körzetünkben az összes ovi honlapján fent voltak az információk, így mindegyiknél meg tudtam nézni a körzettérképet, majd kiválasztottam hogy hova tartozunk. A nyílt napok időpontja is meg volt, így tudtam mikor kell bemenni. A jelentkezési lapot is a netről nyomtattam ki, az önkormányzat oldalán le lehetett tölteni, de lehet hogy az ovi honlapján is rajta van. Így hát nem kellett semmi mást tennem csak otthon kitölteni és bevinni.

Tanácsolom neked is, hogy előtte keresd meg az óvodák honlapjait és keresd meg a szükséges információkat, mert a legtöbbnél rajta van.

2014. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Most vettem észre, hogy ez az óvodai jelentkezési időpont 2013as..pff lemaradtak egy évvel. :D A körzetes óvodánk honlapja nem tölt be. Na mindegy telefonszám van majd felhívom holnap őket.

Csak jövő szeptembertől szeretném ha járna a lányom akkor is kell már most jelentkeznünk vajon?

2014. márc. 24. 14:41
 10/15 anonim ***** válasza:
2015 szeptember? nem, akkor nem tudsz jelentkezni most, áprilisban a 2014-2015-ös tanévre lehet.
2014. márc. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!