Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beíratás?

Óvodai beíratás?

Figyelt kérdés

Kérnek-e a gyermek részéről személyi igazolványt a beíratásnál?

Mert én úgy értelmeztem,hogy kell,de most csak emiatt kell a lányomnak csináltatnom személyit?

Emiatt kérdeztem:


A jelentkezéshez szükséges okiratok:

a gyermek nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)

a gyermek felügyeleti jogát ellátó szülő nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány.


Ez van a honlapon.Nálatok ez,hogy működött?


2014. márc. 31. 12:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
35%

A személyit így is - úgy is kötelező csináltatni már újszülött kortól.

Ingyenes, semmibe nem kerül, max., az idődbe.

2014. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
31%
nem hiszem,hogy kéne a személyi,hiszen évekkel ezelőtt se kérték.Akkor még nem volt "divat"kis gyerekeknek csináltatni.Én 2éve irattam be lányomat oviba akkor nem kérték!
2014. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
15%
1-es.Miért lenne kőtelező csináltatni??
2014. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Én sem tudok róla,hogy kötelező lenne a személyi ilyen pici korban.Nekem 14 évesen volt először személyim,mert akkortól volt kötelező.

Lakcímkártyája,TB kártyája,adókártyája van mert ezek kötelezőek.

2014. márc. 31. 12:25
 5/30 anonim ***** válasza:
82%
Anyakönyvi kivonatra lesz szükséged, a gyermek egészségügyi kis könyvre, oltási könyvre, ha az külön van, igazolásra az orvostól, hogy semmilyen fertőző betegségetek nincs. Nekem ennyi kellett most beiratkozásnál.
2014. márc. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
47%

Elfogadják helyette a születési anyakönyvi kivonatot, de igaza van az elsőnek, kötelező.


A 168/1999. (XI. 24.) Kormányrendelet értelmében minden magyar állampolgár részére kötelező a személyi igazolvány, így a gyerekeknek is. Akinek még nincs, azt nem büntetik, csak felhívják a figyelmét a mulasztásra.

2014. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
79%
Volt már egy csomó ilyen kérdés, hogy kötelező e vagy sem a személyi. És sok helyen írták, hogy 2009 óta kell a gyerekeknek is személyi. Az enyémeknek van, a legkisebbnek 3 hónaposan csináltattunk, 14 éves korig ingyenes. Én elvittem a beíratásra, de sajnos nem emlékszem hogy kellett e vagy sem.
2014. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%

Én sem hiszem, hogy csak emiatt meg kellene csináltatni a személyit, bár ha terveztek külföldi kirándulást/nyaralást, akkor viszont jó, ha megcsináltatjátok most.

De miért nem hívod fel az ovit? Ők csak meg tudják mondani! :)

2014. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
55%

3 hetesen- bocsi.

Amúgy régen tényleg 14 éves korban csinálták, most már kicsiknek is kiállítják. Ha utaztok unión belül akkor is kellhet.

2014. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
21%
Nekünk nem kértek személyit, nem kötelező megcsináltatni, de 14 éves korig ingyenes.
2014. márc. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!