Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Òvodában problémák...

Òvodában problémák jönnek, most félévvel a kezdés után?

Figyelt kérdés

Lányom szeptemberben volt 3 éves akkor kezdte az ovit.

Nagyon várta, de a beszoktatásnál azt akarta maradjak én is ott, menni akart de úgy hogy maradjak. De szép lassan volt a beszoktatás, szuper ovonénik, így keveset sírt és jól beszokott. Nem is volt igazán semmi baj. Habár nem böbeszédü az oviban, de jókat játszik. 3 hete beteg lett és itthon volt 1,5 hetet. Ezek után ment megint oviba, már 1,5 hete. Ès minden nap sokat sír az oviban. Anya, apa hiányzik... Mondja. Tanácstalanok vagyunk az óvonénikkel. Itthon és az óviban is azt mondja, hogy anya, apa hiányzik neki. Játszik és csak úgy elkezd sírni. Nekem az az érzésem, hogy így akarja a gyerekek figyelmét magára felhívni. Itthon nincsen változás, minden szuper mint eddig is volt. Ovonéni szerint igazi sírás, és tényleg rosszul érzi magát.


Mit lehetne tenni?

Az elmúlt félévben minden ok volt. Menni akar reggelente most is, reggel soha nem sír.



2014. márc. 31. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ovoneni vagyok, azt szoktuk mondani, h az egesz kiscsoportos ev a beszoktatasrol szol. Sokat volt otthon a lanyod es most tulajdonkeppen ujra be kell szoktatni. Probald megbeszelni az ovonokkel, h ugy mint az elejen beszoktathasd ujra. Nalam ez szokott mukodni es ilyenkor mar kevesebb kdeig is tart.
2014. márc. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elozo vagYok


Meg az is elo szokott fordulni ha eleinte minden ok, h ilyenkor dobben ra, h neki mar mindig oviba kell jarni.

2014. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van, hogy újra be kell szoktatni... De attól még lehet és természetes is, hogy hiányoztok neki. Hiszen sokáig volt otthon veletek, most, pedig egy új helyzetbe került, ahol nem lehet veletek egész nap...

Biztos vagyok benne, hogy nem a figyelem miatt sír, ha ezt, így kimondja, hogy hiányoztok neki, hanem tényleg így érzi.. Emiatt ne aggódj, csak azt jelenti, hogy valamit jól csináltatok, ha ennyire szeret :) ...és biztos, hogy hamarosan újra bele fog rázódani.

2014. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az a szerencse, hogy azt írod, hogy szuper az óvónéni, tehát feltételezem, hogy meg is nyugtatja, esetleg ölbe is veszi...ez a megoldás..aztán szépen lassan majd visszaszokik...sok kisgyerek van így...


Ti minden nap mondjátok el, hogy ő is nagyon hiányzik nektek, de hát dolgozni muszáj, stb.,

2014. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!