Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a teendő, ha sokkal jobban...

Mi a teendő, ha sokkal jobban tetszik egy másik óvoda a kerületben, nem a "körzetes"?

Figyelt kérdés
Nekünk és a gyereknek is szimpatikusabbak a nevelők, a környezet, a szemlélet. Utca szerint nem oda tartozunk, de ugyanaz a kerület (Bp. 13.). Felveszik azért? Kérvényezni kell? Volt valaki hasonló helyzetben?
2014. ápr. 8. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:

mi úgy lakunk, hogy az utca másik fele már másik körzet, de itt van az óvoda, 5 házra. a mi kerületünkhöz tartozó óvoda meg gyalog jó 20 perc, parkoló a közelben sincs, tehát csak gyalog tudnám vinni, viszont a másik irányba van a munkahelyem, reggel 40 perc kerülő lett volna, azonkívül az óvodával egybeépítve van egy ház ami kocsma (elméletileg ugye nem is lehetne az). mikor csönd van be is hallatszik a hajdenáré.

szóval oda nagyon nem szerettem volna vinni, így be se adtam oda a jelentkezést.


szomszéd oviba beadtuk, mondták, hogy mi leszünk az utolsók akiket felvesznek a körzet miatt, ők ajánlják, hogy azért jelentkezzünk a másikba is, de ha van hely akkor természetesen felvesznek. volt hely... :)

telefonáltak pár nappal később, hogy mehetünk, elmondták mikor lesz szülői stb :)

kérdezd meg, hogy mit gondolnak, lesz-e túljelentkezés, ha nem, akkor nyugodtan jelentkezzetek, ha számítanak sok gyerekre akkor a másikba is add be, aztán szeptemberben még mindig kérvényezheted az átjelentkezést

2014. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tehát azt javaslod, hogy már a beíratás előtt jelezzük az oviban, hogy mi "körzeten kívüliek" leszünk? Most voltunk nyílt napokon, és hát a körzetes oviban az óvónők nagyon nem jöttek be, konkrétan ordibáltak a gyerekekkel, ridegek voltak,menekült tőlük a lányom. A másikban majdnem egy órát játszott bent, és ott is tízóraizott a nagyokkal. Megmondta kerek-perec, hogy ő oda akar járni. Szóval tiszta sor.

Félek, hogy ha előre szólunk,hogy mi nem oda tartozunk, akkor rögtön a lista végére kerülünk, és a "szemfülesebbek" bekerülnek. Már arra is gondoltam, hogy kérvényezek az önkormányzatnál. Nem mindegy, mert a bölcsit is jól meggondoltuk, így is igen nehéz volt a beszokás...

2014. ápr. 8. 13:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Szintén 13.ker.Én se a kőrzetesbe akarom iratni fiamat.Nekem azt mondták,hogy mindenképpen be kell oda is iratni,mert ha a másikba nem veszik fel legyen hely számára.Egyébként beiratásnál kérni kell,hogy a kiválasztott oviba mehessen a gyerkőc és meg kell indokolni.
2014. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aHermann ***** válasza:

Szia!

Kérdezd meg a kerületi óvodai központtól (óvodáktól), hogy mi a menete a beiratkozásnak. Próbáld meg a választottba is beíratni, de a körzetesbe is, hogy ne maradjatok hoppon.


Mi szintén budapestiek vagyunk, de másik kerület. Nálunk úgy működik, hogy a beiratkozás központilag történik, ahol sorrendet is meg lehet adni az ovikra (max. 3), és elmondhatja az anyuka minden kívánságát. Pl. nálunk ha máshova akarod vinni mint a körzetes, beiratkozásnál többek között megjelölöd azt is, de ez sem garancia semmire, mert elsőbbséget élvez a választott óvodába a körzetes, ha van otthon sérült gyermek, a hátrányos helyzetű. Kérdés, hogy mekkora oda a túljelentkezés, milyen egyedi prioritásotok van (a munkahely már megalapozó lehet).

2014. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

eltitkolni nem tudod, hogy körzeten kívüliek vagytok mert kérik a lakcímkártyát jelentkezésnél...

szóval nem kell elárulni, egyértelmű lesz, de korrektebb ha ezzel kezded, hogy nem ide tartoztok, de beleszeretettek ebbe az oviba :)

2014. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Irasd be CSAK ahova szeretnéd, ők úgyis tudják, hogy nem körzet. Ha véletlen mégse veszik fel, eleve a körzetesbe irányítanak át. Szerintem egyszerre két helyre ne jelentkezz, mert így komolyabban vesznek az első helyen, hogy te tényleg csak azt akarod.

Esetleg kérdezd meg az ovivezetőt, hogy mik az esélyeitek. Ha eleve nulla, akkor kár beiratkozni. De ha azt mondja, hogy persze jelentkezzetek, akkor hajrá.

2014. ápr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
előző, ha nem veszik be akkor nem irányítanak sehova ha 5 év alatti, mert nem kötelező az ovi, így fel se kell venni. inkább 2 helyre, mint sehova ne vegyél fel szerintem ;)
2014. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy melyik 2 bölcsiről van szó? Mi is a 13. kerületben lakunk, és a körzetes ovi sokkal messzebb van, mint egy másik, ami konkrétan 2 percre van. Én is azt remélem, hogy inkább a közelebbibe járhat majd, de erre nem is gondoltam, hogy nyílt nap van :)


Szóval melyik a szimpi és melyik a körzetes ovitok?

2014. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8 vagyok

bocsi, elírtam, nem bölcsi, nyilván ovira gondolta, :)

2014. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nálunk a kiválasztott oviba leadtam a jelentkezést és bár én egyett szeretem volna megjelölni de mondták hogy muszály még egyett megjelölni,ha mégsem venék föl ,itt ha nincs hely a kiválasztottban akkor automatikusan átirányitanak a körzetesbe.szintén budapest 19 ker.
2014. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!