Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire normális egy óvodában...

Mennyire normális egy óvodában (kiscsoport), hogy állandóan betegek a gyerekek?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 21:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ha most került a gyerek elöször közösségbe, akkor eléggé megszokott. Eltelik pár hónap, mire megszokja az immunrendszere a különféle kórokozókat, amik egy közösségben mindig elöfordulnak.
2014. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megszokott,nagyrészt ezért sem szeretik a munkáltatók a kisgyerekes szülőket.
2014. márc. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Szept óta jár,még az elején 1 hónapot is végig járt, aztán havonta beteg lett,majd 2 hetente,hetente,most már ott tartunk,hogy 2-3 napot tud oviban lenni és beteg lesz...Abból telnek a napjaink,hogy orrszivás,orrcsepp,gyógyszer,lázmérés stb...aztán ennek vége 2-3 napra,amig nem megy oviba és minden kezdődik előlről. Már szégyellem ,hogy állandóan az orvoshoz járunk...Igy dolgozni se tudok menni,még munkát nézni sincs időm. Arról nem beszélve,hogy egy vagyont költünk gyógyszerre. Én is jártam óvodába,de ez nem volt régen. Néha 1-1 betegség volt,de ez,hogy nem tudunk járni,mert rögtög lebetegszik?! És igen, aki jár,az mind beteg, betegen járnak,aki épp gyógyultan megy,az meg 1-2 nap és elkapja. Mintha valami beteggondozó hely lenne az óvoda! Ez szerintetek normális?
2014. márc. 24. 22:51
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémeknek 2 év kellett, hogy ne legyenek állandóan betegek, pedig mindent kipróbáltunk.

Van olyan gyerek, aki állandóan náthás és nagyon csúnyán köhög, mégsem hiányzik sosem. Na az ilyen fertőtzi szét a többit.

2014. márc. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Ismerős,nekem novemberben meg decemberben alig járt.Sosem volt beteg előtte,de tényleg soha,most meg már a kórházat is megjártuk többször is.

Nekünk a broncho vaxom nevű szer segített,ezzel 3 hónapig nem volt beteg,igaz most 3 hete full leterítette egy vírus,és nagyon megszenvedtük,de előtte 3 hónapig semmi,én is meglepődtem.Szerintem próbáljátok meg majd szeptembertől,hátha nektek is segít.Egy doboz 5000 Ft,2-őt kell beszedni,kúraszerűen (doki elmondja hogy) borsos ára van,de megéri.

2014. márc. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
39%

Nem, ilyen mértékben, amiről te írsz egyáltalán nem normális.

Persze, minden évben (főleg télen és járványos időszakban) egyszer-kétszer mindenki beteg lesz. De az, hogy ez szeptembertől márciusig minden hónapban, aztán kéthetente, most pedig már állandóan.....ez nagyon nincs rendben.

Valamit ki kell találnod!

2014. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
De sajnos teljesen normális az ilyen.
2014. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Kérdező persze mert 4 éves korodra pontosan emlékszel mennyit voltál beteg. Normális.
2014. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem én emlékszek 4 éves koromra,hanem az édesanyám! Én bölcsödébe is jártam, az óvodát végig jártam a 3 évet, csak emlékezne arra anyukám,hogy állandóan beteg lettem volna! Nem a gyermekemmel van a probléma, hanem hogy betegen jár az egész csoport! És mi is itthon elkapjuk a gyerektől,amit haza hoz oviból és nagyon durva, pedig nekem azért már erős az immunrendszerem,nem ma kezdtem a közösségbe járást!
2014. márc. 25. 13:41
 10/26 anonim ***** válasza:
Sajnos teljesen normális. Majd megerősödnek és később már több időt tudnak egyhuzamban menni az oviba. Régen is ez volt, anyu elmondása szerint én is ugyanígy voltam. Persze ezt gyereke is válogatja, van aki nem beteges vagy esetleg ha már van nagyobb testvér, akkor általában már nem annyira betegesek, ha bekerülnek a közösségbe. Igazából minden gyerek más.
2014. márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!