Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviban mennyire tolerálják a...

Oviban mennyire tolerálják a bepisiliséket a kiscsoportosoknál?

Figyelt kérdés

Kisfiam hónapok óta pelus nélkül van, de még mindig nem szól, ha pisilnie kell, nem megy el magától sem vécére. Ha én szólok, akkor elmegy pisilni, tökéletesen működik, egyedül elintézi, de ha nem szólok, hogy menjen pisilni, akkor bepisil.

Most bölcsibe jár, ott is ugyanez a helyzet, napi szinten vannak balesetek, néha 2 napig semmi, de akkor is csak azért, mert elküldjük, elküldik vécére.

Az oviban ez már nem fog működni, biztos, hogy sorozatos balesetek lesznek.Mit fognak az óvonők vajon szólni ehhez?


Egyébként ovikezdéskor már közel 4 éves lesz.



2014. ápr. 18. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Párszor még elnézik, de napi rendszerességgel nem. 27 gyerek mellett figyelgetni sem tudják, hogy mikor kellhet neki.
2014. ápr. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy neki kényelmes, ha mindig időben elküldik wc-re. Én a helyedben azt csinálnám, hogy az ovi előtti utolsó időkben (szóval most nyáron) nem küldeném ki, hanem rábíznám. Aztán az is lehet, hogy addigra ez magától megoldódik. Végül is olyan felnőtt sincs, akit időnként ki kell küldeni pisilni. :)
2014. ápr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Alkalomadtán tolerálják. Az én fiam szeptemberben kezdte, azóta átlag havonta 1 baleset volt. Van, hogy elhülyéskedik a pisilést alvás előtt, aztán becsurran, vagy annyira belemélyednek valami játékba, hogy észre sem veszik, hogy pisilniük kell. Az egy szem óvónő nem tud 30 gyerek mellett ott állni, hogy mindegyik pisilt-e!?

De az, hogy néha bepisil nem ugyanaz azzal, hogy ha nem küldik ki bepisil. Ez utóbbi nem fog működni az oviban. Ott nem fogják küldözgetni. Ha elmondod nekik hogy ez a helyzet, azt fogják mondani, hogy nem szobatiszta, és könnyen lehet, hogy fel se veszik.

2014. ápr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Óvónő függő,túl sok mindent nem tehetnek egyébként csak átöltöztetik ha baleset van,és fújolnak rá :S
2014. ápr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

egyébként az oviban csoportos pisilés van. reggeli előtt, 10órai előtt, udvar előtt, ebéd előtt és után, alvás után. ha nem iszik sokat akkor nem lesz baj.

de nyilván ez így még nem szobatisztaság, viszont már csak ez van hátra, szeptemberig meg sok idő van még

2014. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is torelárták, jött a daduska és öltöztetett, ha kellett. Én fiam már stabil volt, mikor kiscsoportos lett, de volt egy-két kicsi, akinél én is láttam a beszoktatásnál, hogy sosem szólt, csak megállt és már csurgatott is.
2014. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2,5 évesen lett stabilan szobatiszta, 3 év 2 hónaposan kezdte az ovit. Okt.elején beteg lett és onnantól rendszeresen bepisilt úgy, hogy előtte itthon sem pisilt be akkor sem ha elmentünk akár 3-4 órára sem. Az óvodavezetővel volt egy elég nagy vitám, akkor éjjel még pelusos volt és ki akarta rakni. Azóta akkor pisil be (január óta 2x volt baleset), ha nem engedik ki, mert előtte 20 perce voltak pisilni és azt hiszik, viccel. Éjszakára is szobatiszta már.


Az óvónők nem fogják tudni figyelni és azon fog múlni, hogy milyen a hozzáállásuk. A beiratkozásnál ne mondjad el, szeptember még messze van.

2014. ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha egyszer-egyszer becsúszik egy baleset azzal általában nincs probléma :)
2014. ápr. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!