Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Most akkor mikor vihetem...

Most akkor mikor vihetem óvodába a fiamat?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket hogy aki 2014 augusztus 31-ig betölti a 3 évet csak az mehet ovodàba. A fiam 2014 októberben lesz 3éves. Most akkor hogy us van ez? Vidéken lakunk.
2014. ápr. 22. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
3 éves kortól kötelező az óvoda, de a legtöbbe 2.5 éves kortól veszik be a gyereket, ha a szülő akarja és van mini csoport. Írasd be, legkésőbb októberben ha betöltötte a 3at kezdheti.
2014. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
csak 2015-től lesz 3 éves kortól kötelező, addig marad az 5 éves korhatár mint eddig.
2014. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Óvodánként eltérő. Általában vidéken beveszik hamarabb is, ha van hely.

A fiam szeptember végén töltötte a 3mat, mégis kezdhetett szeptember elején, sőt egy 2,5 éves kisfiú is akkor kezdett. Nincs mini csoportja az ovinknak, vegyes csoportok vannak.

A kiszemelt oviban érdeklődj, hogy felveszik-e, van-e hely. Írasd be, aztán úgyis értesítenek, ha felvették és hogy mikor kezdhet.

2014. ápr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi Budapestiek vagyunk,szintén vegyes csoporttal és itt is beveszik már szeptembertől azokat a gyerekeket,akik decemberig töltik a 3. évüket. Szerintem érdeklődj a területileg illetékes központi óvodában!
2014. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Érdeklődd meg, mert nálunk pl nem veszik be, csak azokat, akik betöltötték a 3-at szeptemberig. Szóval az októberi csak októberben, a decemberi csak decemberben kezdhet.
2014. ápr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az oviba ahol dolgoztam úgy volt,hogy ha volt hely,akkor folyamatosan vették be a gyerekeket.Tehát ha október 5.-én töltötte a 3.-mat akkor másnap már mehetett,ha február.2.-án akkor szintén másnap.
2014. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2015-től lesz kötelező az óvoda 3 éves kortól.

Ha szeretnéd, hogy a fiad ovis legyen ősztől, akkor most tavasszal irasd be, és elkezdhet járni már szept.1-től (2,5 évestől lehet).

Persze előbb azokat veszik fel, akik körzetesek, akik betöltötték az 5-öt, akinek a tesója is odajár, és csak utána jönnek a többiek.

Kérdezd meg a vezető óvónőt, hogy mik az esélyek, de a törvény szerint felveheti szept 1től, ha van férőhely.

2014. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kislányom ovijában csak betöltött 3 éves kortol járhat oviba a gyerek ,tehát szülö beirata a gyereket tavaszal fel is veték de járni csak a szülinapjátol járhatot ha az oktober elseje akkor oktober 1 járhat a gyerek.
2014. ápr. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Siess,mert nálunk ma és holnap van a beíratás.Nehogy lecsússz,mert akkor biztos nem veszik föl.Nálunk jó esetben 3 éves kortól veszik föl a gyereket,ha nincs otthon kistesó,de csak a szülinapjától.2015 januári gyerekeket,már nem veszik föl januártól-se.Őket bölcsibe kéne íratni.
2014. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ma írattam be a fiamat. Ő szept.14-én lesz 3 éves.Közölte az óvoda vezető,hogy első körben az augusztus 31.-ig betöltött 3 éveseket veszik fel és csak utána a többieket. Parázok is,hogy pont azon a 2 heten múlhat a dolog. Más tagoviba akarta beírni,mert nem figyelt,hogy a lányom már jár az egyik ovi kiscsoportjába,így nem szeretném 2 oviba járatni őket. Így leesett neki,hogy hozzá beszélek...

Most 1-4 hónapig izgulhatok,hogy miként lesz.Remélem tekintettel lesznek a nagyobb tesóra és hogy nincsen kisebb :)

2014. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!