Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsődébe vagy óvodába...

Bölcsődébe vagy óvodába menjen ősztől a kislányom?

Figyelt kérdés

Kislányom október végén tölti a 3. életévét. Én, és a család sem tud dönteni, hogy melyik lenne jobb közösség neki. Bölcsődébe még felvennék, mert augusztus 31-ig nem tölti be a 3. életévét és maradhatna egészen 2015 augusztus 31-ig, de ha van férőhely, akkor óvodába is felvennék idén szeptembertől.


Most volt a beiratkozás, megjelöltünk 2-2 bölcsit és ovit is, még mindig nem tudjuk melyik lenne neki a jobb.


Nagyon értelmes, okos, szépen, választékosan beszél, tud számolni, verseket mondani, mesélni. Viszont nem tud egyedül enni, pisilni, öltözni, csapot kinyitni. Ezeknek az elsajátítására és begyakorlására mind lenne egy éve az ovikezdés előtt, így önállóan, felkészülten kezdhetné az óvodát jövőre. A bölcsődei kis létszám miatt tudnának rá kellő időt fordítani a gondozónők, mindent meg tudnának neki mutatni alaposan, hogyan fogja a kanalat, hogyan vetkőzzön, öltözzön... de a bölcsiben nincsenek olyan komoly fejlesztő foglalkozások, mint az oviban.

Bölcsiben 2 hét a beszoktatás, míg oviban csak pár nap, ez lehet, hogy megviselné, a hirtelen elválás.


Ha idén menne oviba, ő lenne a legkisebb, a legkiszolgáltatottabb, de jövőre már magabiztos lenne.

Azt vettem észre a nyílt napokon, hogy hagyja magát, hogy ellökjék, bántsák a többiek, nem védi meg magát. Bölcsiben talán jobban tudnának figyelni a konfliktusokra és közbe avatkozni, mint az oviban. Talán az 1 év bölcsi megedzené az óvodakezdésre.

De ha bölcsibe menne, akkor rövid idő alatt 2 új közösséget kellene megszoknia. Épp, hogy megszokta a bölcsit, kikerül onnan és megy az új környezetbe, az oviba, új gyerekek, új felnőttek...


Mindkét közösségnek vannak előnyei és hátrányai, nem tudok dönteni, melyik lenne mégis a jobb.


Van, vagy volt valaki hasonló helyzetben?

Mi lenne a jó döntés?


2014. ápr. 23. 20:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ovi bölcsi nagy részében csak megörzés van az meg egy majdnem 4 évesnek nem elég.
2014. ápr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Óvoda. Egyrészt más is íratja ilyen idős korban a gyerekét oviba, másrészt a bölcsibe kisebbek között lenne, nem előre fejlődne. Mondom ezt bölcsődei gondozónőként. Ekkora gyermeknek már nem elég a bölcsőde.
2014. ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
ha csak ősztől kéne mennie akkor ovi. hiszen már majnem 3 lesz.nálunk is sokan megkezdték az ovit 1-2 hónappal korábban.és szépen megszokták.nyilván velük sokkal türelmesebbek voltak,stb
2014. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

egyértelműen ovi.

egyébként nem értem pontosan ezt:


" bölcsődei kis létszám miatt tudnának rá kellő időt fordítani a gondozónők, mindent meg tudnának neki mutatni alaposan, hogyan fogja a kanalat, hogyan vetkőzzön, öltözzön..."


a bölcsiben sem a gondozónő dolga megtanítani a gyereket enni, inni, öltözni, pisilni egyedül. ez a szülő dolga, neked kéne megtanítanod rá, illetve már illene azért ezekből pár dolognak mennie.

enyém volt bölcsis is, nem etették meg, nem fogták a kezét pisilés közben, annyi, hogy ott talán több időt hagytak neki, hogy bekanalazza az ebédet. de 2 évesen egyedül evett, ivott, mosta a kezét, stb. nálunk ez elvárás volt, oviban meg az, hogy próbálkozzon az öltözéssel, de 3 évesen azzal se volt sok gond, segítettek neki a cipzárral, harisnyával, póló levétellel.

szóval ezeket tanítsd meg neki most.


bölcsi gyerekmegörző, ott "szabad játék" van. ez nem elég egy 3 évesnek. enyém szülinapja után egyből kezdte az ovit, sokkal jobban élvezte, felhúzták a gyakorlottabbak, sok foglalkozás volt, rengeteget tanult.

és igen, párszor bántották, megütötték, fellökték, majd rájött, hogy meg tudja védeni magát.


csak azért ne írass bölcsibe egy 3 évest mert szerinted másnak a dolga megtanítani alap dolgokat, hidd el, ha te elvárnád tőle akkor pillanatok alatt menne neki a felsorolásból minden

2014. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, én ilyen szar szülő vagyok látod, hogy nem vagyok képes megtanítani a gyerekem egyedül enni, ez van. Egyébként láttam pár bölcsődei beszoktatást, és igenis az a feladatuk a gondozónőknek, hogy az óvodába készülő gyerekeket felkészítsék az óvodai életre, tudjanak egyedül öltözni és vetkőzni.
2014. ápr. 23. 21:40
 6/18 A kérdező kommentje:
Igenis elvárom tőle, hogy egyen egyedül, de sajnos az a helyzet, hogy ha én nem etetem, akkor nem eszik magától, még úgy sem hajlandó, ha én adom a szájába a falatokat. 2.5 évesen 10 kg, ha nem etetném még ennyi se lenne... nem minden gyerek egyforma... ő önállótlan... remélem a közösségben majd fejlődik.
2014. ápr. 23. 21:41
 7/18 A kérdező kommentje:
Otthon pedig nem tudom megtanítani hogy nyissa ki a hideg és meleg vizes csapot, mivel itthon fel sem éri, de ha rakok alá széket és feláll rá, akkor is teljesen más finommotorikus mozgást igényel a kétkaros és az egykaros csaptelep kinyitása. Óvodában kétkaros van, nekünk egykaros, akkor hogyan tanítsam meg neki itthon?
2014. ápr. 23. 21:45
 8/18 anonim ***** válasza:

:D jól van na, de azért érzed, hogy valóban itt lenne az ideje.

ha tud enni egyedül akkor meg ne írd, hogy nem tud, csak nem akar. majd látja a többieket és majd ő is eszik akkor. de ehhez tényleg nem kell bölcsi, te magad írod, hogy ügyes... próbáld meg ösztönözni valamivel. pl. ha egyedül megeszi a tejbegrízt akkor kap matricát.

2014. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Jól van kicsit felhúztam magam :D A matrica tényleg nagyon jó ötlet, annak a segítségével lett szobatiszta :) Be is szerzek egy új matricás albumot új beragasztható matricákkal, remélem megteszi a hatását :)
2014. ápr. 23. 21:50
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos oviba íratnám,szerintem teljesen felesleges gyakorlatilag 3 évesen bölcsibe íratni,4 évesen meg már igazán nem tudom mi keresnivalója lenne ott.Vissza fog esni egy csomó mindenben a sok 1-2 éves között.
2014. ápr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!