Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kinél mennyi ideig tartott...

Kinél mennyi ideig tartott míg rendesen beilleszkedett a gyerek az oviba?

Figyelt kérdés
A kislányom kb 1 hónapja kezdte az ovit, persze már volt egy kisebb szünet, két hétig beteg volt rögtön az elején, de még mindig nem nagyon barátkozik a gyerekekkel, nem mer egyedül odamenni senkihez, a gyerekek hívják játszani, akkor néha megy velük játszani, de leginkább az óvónő társaságában van. Nagyon anyás még mindig, de elég könnyen ment a beszoktatás, 3 napig ott mi is ott voltunk az oviban míg ő játszott, de aztán simán eljöhettünk, mondta, hogy elmehetünk... Most sincs ezzel baj, szeret menni szerintem, dúdorászva megy az oviba menet, az óvónő szerint nincs vele baj, minden érdekli, csak még nem mer nyitni a gyerekek felé. Itthon nagyon kis cserfes ezért rossz látni, hogy ott meg szinte meg se szólal, ha kérdezik határozott a fellépése és válaszol az óvónőnek, csak a gyerekekkel nincs el, mintha még félne tőlük.
2014. máj. 1. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

ez teljesen normális, ne is várj csodát már ebben a tanévben, majd szeptemberben!


gondolj bele, te hogy tudnál nyitni egy olyan közösségben ahol senkit nem ismersz, viszont ők már fél éve össze vannak zárva, egy összeszokott kis csapat, kialakult barátokkal?

enyém is év közben kezdte, ő hamar játszott másokkal, de láttam, hogy valahogy nem az igazi, tulajdonképpen csak odaverődött hozzájuk autót tologatni, de a szívem szakadt meg (én is az oviban dolgoztam).

aztán szeptemberben tiszta lappal indult és első nap lett kisbarátja aki azóta is a "legjobb barát", ma is találkoztunk vele, mert alig vannak meg egymás nélkül :)


de addig legalább a rendszerbe beleszokik majd :)

2014. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy más is így látja!:-) Én is ezzel nyugtatom magam, hogy majd szeptemberben mikor mindenkinek minden új lesz, majd összebarátkozik valakivel, és addigra már legalább a hely és az ovis szabályok már megszokott lesz neki.
2014. máj. 2. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Húú, ha nekünk így ment volna!

Sajnos nekem hamar vissza kellett mennem dolgozni, így 2,5 évesen kezdte a fiam az óvodát. A TELJES első évet végig sírta és betegeskedte. Volt, hogy álmában kiabált, hogy nem akarok oviba menni... Na, ezt nem kívánom senkinek. A második évre érett meg rá, hogy ovis legyen. :( Pedig volt egy barátja is, akivel összejártunk.

A unokahúgom középsőig művelte ugyanezt, nagycsoportra jött rá, hogy nem kell reggel sírni (mert ő a nagy, lehet Janizni a kicsik előtt). :)

Úgyhogy örülj, hogy így megy! :)

Majd megszokja a rendszert, kinyílik ő is. Sok mindent meg kell tanulnia, nem csoda, ha kicsit visszahúzódik. És kiben bízzon leginkább, ha nem az óvónőben?

2014. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem irigyellek! Tudom, hogy lehetne ennél rosszabb is és örülnöm kell, hogy egyáltalán "szeret" oviba járni, mert végül is minden reggel vidáman megy, csak olyan fura látni, hogy itthon virgonc, ott meg kis "anyámasszonykatonája". De igazad van, pozitívan kell hozzáállni!:-) Bízunk benne, hogy majd szeptemberben már otthonosabban mozog az oviban és jobban feltalálja magát. Mert ha jobban belegondolok, azért még így is nagyszerű, hogy így elvan egy idegen helyen, ahol nem vagyok vele, miközben az elmúlt 3 évben, amióta megszületett 0-24 órában velem voltam. Még felnőtteknek is idő kell, hogy megszokjon egy új környezetet és magára találjon. Köszönöm a tanácsod!
2014. máj. 14. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!