Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha jövőre kötelező lesz 3...

Ha jövőre kötelező lesz 3 éves kortól az ovi, de én nem szeretném vinni, akkor van erre valami lehetőség?

Figyelt kérdés
Tudom,tudom,mit jelent a kötelező,de más alternatíva nincs?
2014. máj. 21. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:
De van... Òvodavezető, védőnò majd a jegyző engedélye kell. Pontos menetet nem tudok, de érdeklődj az oviban. Ill. nézd meg pontosan a törvényt. Googliban keress rá.
2014. máj. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

családi napközi/magánovi is van még. Illetve szerintem megtheted azt, hogy beiratod, aztán meg csak ritkán viszed.


Habár a véleményünket nem kérted ki én vinném a gyereket.

2014. máj. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem bántásból kérdezem, de miért nem szeretnéd oviba járatni? 3 évesen már igencsak szüksége van a gyerek társaságra.
2014. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért mert nem tud olyan társaságban lenni,ahol mindig majdnem mindegyik gyereknek taknya-nyála egybe.Nagyon gyenge az immunrendszere,mindent benyel,így gyakorlatilag 3 napot egészséges egy hónapban ha oviba jár,a többit betegen tölti otthon.Ennek így semmi értelme.Gyerektársaságban van napi szinten (játszótér,játszóház,kisgyerekes ismerősök) érdekes ha nem jár oviba,nagyon ritkán beteg,szinte soha.
2014. máj. 21. 21:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan én sem néztem még utána, de talán a jegyzőtől meg a védőnőtől kell valami igazolás, hogy otthon is megkapja azokat a fejlesztéseket, amiket az oviban. Nem kötelezhetnek hogy óvodába hordd, mint ahogy iskolakötelezettség sincs, csak tankötelezettség (ergo, magántanuló is lehet akárkiből).

Mi pl meg sem tudnánk oldani fizikailag az oviba járást, mert 5 km-t kellene gyalogolni oda és délután vissza is, főút mellett (tanyán lakunk, kocsi csak a férjem cégese), a férjem reggel fél 7-kor elmegy, este 6 körül ér haza. Meg szerintem jobb nekik itthon, egész nap kint, mint bezárva x db egykorú gyerekkel, és napi 1-1,5 órát az udvaron (a helyi oviban délelőtt egy órányi a kintlét). Szóval nekem itthon van mindkét gyerek (2 és 4 évesek), nyár végén jön a harmadik. Ez van. Majd valahogy lesz.

2014. máj. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Utolsó válaszoló, a 4 évest már idén szeptembertől neked is be kellene íratnod a törvény szerint. Én elolvastam, elvileg idén szeptembertől minden 3. életévét augusztusig betöltő gyerek napi 4 órában óvodaköteles.

Én is azt olvastam, hogy védőnő, óvodavezető és jegyző engedélye kell.

Amúgy én sem szeretném beadni, de nincs más lehetőségem, illetve most az a röhejes, hogy úgy néz ki mégsem lesz más, még egy év itthon, az engedélyeket meg be kell szerezni gondolom...

Az én kisfiamat nem vették fel.

2014. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Utolsó vagyok, most nézem, itt azt írják csak jövőre lesz kötelező, hát ez most akkor hogy van, mert nekem az óvodába is idén szeptembertől mondták, meg a törvényben is ez van...tök jó...
2014. máj. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!