Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem fogadják el a gyerekemet...

Nem fogadják el a gyerekemet az óvónők. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Szerencsére egyelőre a kislányom ebből semmit sem vesz észre. Engem viszont nagyon bánt. Minden nap panaszkodnak, hogy hisztizik, nem hallgat rájuk. Tudom, hogy nagyon pörgős és akaratos gyerek, de itthon azért nem olyan vészes a helyzet. Költözés miatt ez már a második ovi. Nem akarok vele kitolni, hogy ismét új barátokat kelljen szerezni. Bár könnyen barátkozik, de így is nehéz volt neki elválni a régiektől. Vigyem el másik oviba? Egyre kevésbé tolerálják...:-(
2014. máj. 23. 12:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
rákérdeztél, kértél tőlük konkrét példákat a "hisztire", dacolásra? írnál pár ilyet itt is, h lássuk, miket kifogásolnak a gyerekedben?
2014. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Pl. Nem akarja a feladatokat csinálni. Ha rászólnak, akkor se mindig van hozzá kedve. Ilyenkor sír, hisztizik
2014. máj. 23. 12:38
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, de ez nem az elfogadásáról szól. A gyerekeddel problema van, ok ezt jelzik, neked meg kell oldanod. Ennyi
2014. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%
mióta jár oda. szerintem egyébként ha máshov vinnéd, ott is előjönne uez a probléma. el kellene beszélgetned vele, elég nagy már ahhoz, h meg lehessen vele beszélni. meg ahhoz is, h ne sírással, hisztivel reagáljon mindenre, amit nem akar. nem támadásból írom, de a kislányod nevelésén kellene változtatni, mert nem feltétlenül az óvónőkkel van a gond. ebből baj lehet majd az iskolában is.
2014. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Én itthon meg tudom oldani, beszélek vele és meg tudom, hogy mi a hiszti pontos oka. Nekik viszont nincs hozzá kedvük, türelmük, csak rákiabálnak és várják, hogy megoldódjon a probléma.
2014. máj. 23. 12:42
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos rákérdeznék az óvónőknél, hogy ők milyen módszerekkel próbálják a gyerekedet bevonni a közös programokba. Előfordulhat, hogy rossz eszközökhöz nyúlnak.. De ami viszont a Te részedet illeti, véleményem szerint a Te felelősséged lenne az, hogy a gyereked előtt az óvónők tekintélyét felépítsed. Magyarul hogy tudja a gyerek azt, hogy amit az óvodában rosszat tesz, te azt számon fogod rajta kérni otthon. A saját érdekében...
2014. máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Az előző óvodában szerették és tudták kezelni az ilyen helyzeteket (ahogy én is), elfogadó és képzett szakemberek voltak.
2014. máj. 23. 12:44
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

nem a kislányodat nem fogadják el, hanem a hisztijét. és ez rendben van. azért 4-5 évesen már be kéne szállnia a feladatokba, legalábbis az óvónőnek meg kell próbálnia rávenni. viszont ezért már nem kéne hisztiznie, hisz nem egy 2 éves dackorszakos.

nyilván te nem tudsz sokat tenni a távolból, de azért szólnak, hogy közöljék a tényeket és hátha te tudsz vele beszélni, mert nyilván ők nem tudják ezt kezelni.

ha elviszed, attól még hisztis marad a gyereked, nem menekülni kell, hanem a problémát megoldani :)

2014. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell tudniuk, hogy mi a "hiszti pontos oka". Nem kell a gyereknek hisztiznie, ennyi a megoldás. El kellene magyaráznod neki, hogy az oviban azt kell csinalni, amit az ovono mond, akkor is, ha nincs kedve hozza. Pont.
2014. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
73%
Megnevelnem, hogy tudjon kozossegben viselkedni.
2014. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!