Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában megrángatta egy...

Óvodában megrángatta egy idegen férfi a gyerekemet. Ilyenkor mi tehetek?

Figyelt kérdés

Az óvodában a kisfiamat folyamatosan hergeli egy másik csoporttársa. Többször meg is karmolta a fiam arcát, de múltkor az én fiam karmolta meg a másik kisfiú arcát, de nem nagyon. Erre a kisfiú apja nagyon megrángatta a fiamat, és megfenyegette, hogy eltöri a karját, ha hozzá ér. Úgy mentette ki az egyik óvónéni. Az óvoda semmit nem hajlandó tenni.

Mit lehet ilyenkor tenni?


2013. okt. 1. 14:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
26%
A kisfiadnak valahogy be kellene tanítani, hogy ezentúl nagy ívben kerülje azt a másik kisfiút. Ha az óvoda nem tesz semmit, akkor nincs mit tenni. Ha a férjed vagy te szólnátok, szerintem ti is kapnátok a pasastól.
2013. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon semmit.

Esetleg a férjed elcsíphetné, és elmagyarázhatná, hogy ha mégegyszer ilyet mond, az ő keze lesz eltörve... (Hogy rohadna meg az ilyen, aki egy kisgyereket fenyeget!)

2013. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló esetben biztos vagyok benne, hogy a férjem elbeszélgetne arról, kinek is lenne eltörve a karja, ha ez még egyszer előfordul.
2013. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok Az apukával beszélgetne el természetesen. Attól pedig nem tartanék, hogy ő "kapna" attól az idiótától.
2013. okt. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

1. kérdésem: Hol volt az óvónő, amikor az eset történt?? Apukát pedig elővenném, hogy mikor és kit merjen még egyszer rángatni... nem vagyok agresszív alkat, de a gyerekemért bárkinek nekimegyek :)


Én voltam hasonló helyzetben, ott a kedves apukának elmagyaráztam, hogy legközelebb, ha a gyerekemmel baja van, nekem szóljon, ne egy 5 évessel szemben legyen nagylegény - apuka köpni-nyelni nem tudott...

2013. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Az óvodának lenne kötelessége a gyerekekre odafigyelni és az ilyen szülőt helyre tenni.Főleg, hogy az óvoda területén történt az incidens. Nem tudsz másik óvodába átmenni?
2013. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Ez egy nagy darab, és nem valami finom intelligenciájú.

Még az óvónő is be van tojva tőle.

2013. okt. 1. 15:01
 8/35 A kérdező kommentje:
Másik óvodába nem veszik át, és a gyerekem azóta nem akar oviba menni, mert a kisfiú folyamatosan azt mondja, hogy el lesz törve a kezed.
2013. okt. 1. 15:02
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Itt kellene az óvónőnek közbelépnie és megoldani a helyzetet.

Én a helyedben megpróbálnám az önkormányzat oktatási osztályánál kérni , hogy a helyzetet elmondva, oldják meg másik óvodába való áthelyezést.

Sajnálatos helyzetbe kerültetek.

2013. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Amit a férjem tenne: ő vinné vagy menne a gyerekért, és "megbeszélné" ezt a dolgot a másik kisfiú édesapjával.


Amit én tennék: mennék az óvodavezetőhöz, hogy ő, mint az intézmény vezetője tegyen lépéseket az intézménye területén a gyerekemet ért incidenssel kapcsolatban. Ott ugyanis nem a szülőknek, hanem az óvónőknek és az óvoda vezetőjének kell rendet tartania. Ha ez nem megy, akkor az óvoda fenntartóját keresném meg, mert az nem állapot, hogy a gyereket ilyen atrocitás érje az óvodában. És mindezek után a másik gyerek még vegzálja őt.


De azt hiszem, hogy ha velünk történne ez, és az óvoda nem állna mögöttünk az első pillanattól kezdve, ergo szerintük ez megengedhető viselkedés egy felnőttől egy gyerek felé, én kivenném, és keresnék egy másik óvodát, valamint a fenntartó felé jelezném az esetet.

2013. okt. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!