Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nyíregyháziak! Waldorf oviról...

Esztu81 kérdése:

Nyíregyháziak! Waldorf oviról vélemények? Nehéz bejutni? Kb mennyibe kerül havonta?

Figyelt kérdés
Informálódnék... még van egy kis időnk, de már most úgy érzem, hogy nem akarom a "fafejű" (bocs, ha valakit ezzel megbántok), keretek közé szorított, teljesítmény és tananyag alapú hagyományos oviba, és iskolába járatni a gyerkőcömet. Tudnátok pár hasznos tanáccsal szolgálni? Túljelentkezés nagyon durva? Oviba pl, kb mennyivel korábban célszerű elkezdeni intézni, hogy nagyobb eséllyel legyen szabad helyünk?

2014. máj. 29. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire van túltelítettség,azt tudom hogy egy csoportba 15 gyerek van,és havi 20.000.Azért jól gondold meg mennyire tudsz azonosulni ezzel a pedagógiával.Nekem is szimpatikus,de van pár dolog ami miatt állami intézményt választottam.Aztán majd meglátjuk.
2014. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre szimpatikus. Nagyon. Legalábbis az alapján, amit eddig olvastam róla, de ezek mind ismertetők, propagandaanyagok voltak, szóval nyilván a jót írták. Mi volt az oka annak, hogy végül állami intézményt választottál? KÖszi, ha válaszolsz :)
2014. máj. 29. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem készítik fel őket úgy az iskolára.Waldorfos pedagógus mondta azt,hogy ha valakinek waldorf oviba jár a gyereke,érdemes utolsó évben állami intézménybe járatni.Én viszont semmi értelmét nem látom annak,hogy 2 évig egy helyre járjon,utána meg 1 évet máshova.Ráadásul sokan iratják waldorf oviba a gyereküket akik valamilyen zavarral,magatartás problémával kűzdenek.Nincs bajom velük,ne érts félre,de nem szeretném ha túlontúl problémás esetek lennének a gyerekem óvodai csoportjába.Nálunk nagy előny hogy van suli is,de azzal is szintén az a baj,hogy állítólag gyenge az oktatás ahhoz,hogy a gyerek állami intézményben is meg tudja állni a helyét.Viszont ellenpéldának meg ott van,hogy a waldorfban nem alázzák le a gyereket,hagyják kibontakozni,nem sérül az önbecsülése.Nem tudom...nem könnyű választani,mert előnye-hátránya mindkettőnek van.
2014. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen. Pont ezen gondolkodtam én is. Mert ha oviba is oda megy, akkor nyilván suliba is oda íratnám utána, hisz így van értelme. Igazából nekem pont ez a része a szimpatikus, amit írtál, hogy nem versenyeztetik egymással őket, nem alázzák,mindenkit ott fejlesztenek, ahol a legérdemesebb. Ami a problémás gyerekeket illeti, úgy érted, hogy tekintve a waldorf módszer sajátosságait, sok szülő, aki pl hiperaktivitással, vagy ilyesmivel küzd, inkább ide íratja a kicsikéjét? Erre gondoltál?
2014. máj. 29. 12:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


nekem az unokaöcséim és unokahúgom mind Waldorf ovi, suliba járnak/jártak (16, 9 és 4 évesek).

Sajnos vannak hátrányai...Bár igaz ezek a gyermekek művész szülőktől érkeznek, tehát ez is belejátszhat, hogy nagyon kreatívak, viszont olvasás, írás, matek stb terén, borzalmasak, 1 diszelxiás is. Múltkor láttam egy levelét a középső gyermeknek és azt hittem poénkodnak a többiek és nem, tényleg ő írta. Azt hittem egy elsős gyermek írása. Apósom pedagógus volt, ő mindig hangsúlyozta ezeket a hátrányokat de senki nem adott a szavára és nekem most be kellett látnom van igazság abban amit mondott.

Azt kell belekalkulálni, hogy hová megy majd középiskolába, egyetemre, ugyanis nagyon nehéz lehet egy más irányzat után beilleszkedni, legalábbis a nagyfiú 16 éves államiba ment középiskolába és a waldorfos jó eredményei ellenére ott rögtön 6 tantárgyból bukott és nem jött ki a tanárokkal illetve nehezen, mert ott más a rendszer, hozzáállás, pont amit írsz.

Nagyon hajlunk mi is a férjemmel a Waldorf felé, hisz példa is van előttünk mennyi mindenben pozitív, ugyanakkor félek attól is, mi van ha továbbtanulás, iskolaváltásnál meg ráébredek, hogy pont eltávolítottam a rendszertől, amiben meg tanulna, dolgozna...

Ugye az unokaöcséimnél pont az az áldásos szitu van hogy nagy eséllyel ők is művészek, kézművesek lesznek, oda meg nem kell egyetem, hanem tehetség..na de ha mást akar a gyerek? nem tudom, nekünk jövőre lesz ovikorú a gyermekünk és 10 perc autóútra van egy Waldorf ovóda is. Oviba elképzelhető, hogy odamegy, de iskolába nem hiszem-legalábbis egyenlőre mi ezt gondoljuk a férjemmel.

Amúgy azt javaslom, hogy nyugodtan érdeklődj az óvodánál a jelentkezés miatt, én már most érdeklődtem az ovinál itt -állami-, nálunk jövő januártól, amikor kisfiam 2 éves elmúlt kell jelentkeznünk. A Waldorfba is hamarosan telefonálok érdeklődni.

Sok sikert kívánok!

2014. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam,hogy ha az én gyermekem magatartás zavarral kűzdene,legyen az autizmus,hiperaktivitás,pszichés zavar vagy értelmi,esetleg testi fogyatékosság,biztos,hogy waldorfba íratnám,mert szerintem ott kezelnék ezt a legjobban.Viszont ha az én gyerekem teljesen rendben van akkor nem biztos,hogy előnyére válik mondjuk 2 autista meg 2 hiperaktív a csoportban.Nem tudom jobban megfogalmazni,pedig így úgy tűnik mintha bajom lenne az ilyen gyerekekkel,pedig nincs.
2014. máj. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hú. Hát most sikerült elbizonytalanodnom... alapvetően tetszik az a módszer, ahogyan ezekben az óvodákban, iskolákban a gyerekekkel foglalkoznak, viszont abban igazatok van, hogy amikor meg majd ki kell lépnie az életbe, nem biztos, hogy helyt fog állni. Azzal nem lenne feltétlenül bajom, ha hiperaktív, vagy autista, anspergeres gyerekek is lennének a közelében, hisz azt is meg kell tanulnia, hogy hogyan kezeljen másokat, akik másképp viselkednek, élnek stb... Abban viszont igazatok lehet, hogy ha ezt látja, talán az jön le neki, hogy ez is "normális". Nem tudom másképp megfogalmazni..Szóval nem szeretném, ha fiatal felnőttként pl teljesen normálisnak találná, ha valaki hirtelen dührohamot kap, vagy egyszerűen csak nem tud kommunikálni, introvertált. Mert sajnos a mai világban ez nem normális. Szeretném elfogadásra nevelni, mindenkivel szemben,szeretném, ha azzal foglalkozna majd, amit szeret, de szeretném, ha egészséges példát látna maga előtt, maga körül... Hát... azt hiszem, alszom még erre egyet. Nagyon köszönöm a sok hasznos kommentet, tényleg nagy segítség volt... :)
2014. máj. 29. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Mi mar dontottunk. Waldorf lesz. Beszelgess a mamami.hu-n. A waldorf szuloknek kulon foruma van tobb ezer hozzaszolas elso kezbol! Minden kerdesedre valaszt kapsz. Bocsi,hogy nincs ekezet,rohanok telefonrol,csak ezt feltetlenul meg akartam irni ;)
2014. máj. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 8. Megnézem :)
2014. máj. 31. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!