Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen a waldorf szülői /...

Milyen a waldorf szülői / családi közösség?

Figyelt kérdés
Milyen emberek választják ezt az alternatív irányt? Ismertek waldorfos családot? Honnan tudhatom, hogy "illünk-e" a közösségbe? Ez mennyire fontos?
2014. márc. 24. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a gyermeked (gondolom, őt szeretnéd Waldorf oviba vagy suliba íratni)amolyan fantáziavilágban élő, földtől nagyon elrugaszkodott, nehezen megy neki a koncentrálás..stb. akkor neki való ez a fajta alternatív irányzat.


Sokan nem tartják elég komolynak, kinevetik, pedig mindenekelőtt a,lélenek kell megadni, amit szeretne, és ha gyermeked lelke érzékeny, akkor nem szabad túl szigorú közösségbe vinni, mert nem feltétlen erősödik meg tőle, lehet, épp ellenkezőleg, csak még zárkózottabb lesz.


A Waldorfban nagy hangsúlyt fektetnek művészetekre, inkább hasonlít délutáni foglalkozásra az ovi is, suli is, mint a sima intézményekben.

2014. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az elsőt még annyival kiegészíteném, hogy gondolom az egyik szülő nem dolgozik, mert délig van óvoda. legalábbis nálunk :O


és igen, a kicsit (vagy nagyon) elvont művészlelkeknek való, talán a túlérzékeny gyerekeknek és szerintem sok enyhe autista is belefér

2014. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Igen, nagyon jól látja az első két válaszoló.


Én a saját és a fiam kárán tanultam meg, hogy realista és normálisan szocializálódott emberként, nincs ott jó helyünk (a gyereknek sem és nekem sem a szülői közösségben). Mondom mindezt úgy, hogy rettenetesen sajnálom, hogy ez lett a tapasztalatom, mert az ábrándozó felem nagyon odavágyott.


Külsőleg nagyon meseszerű minden. Az elvek és célok pedig szívet melengetőek. Csak sajnos a valóság nagyon más.


Ahová mi jártunk, az mint utóbb kiderült a gazdag szülők deviáns gyerekeinek gyűjtőhelye volt. Annyi hisztis, agresszív, durva, sértő gyereket egyrakáson azóta sem láttam. A szülők (pontosabban az anyák, mert én inkább csak őket ismertem) nagyon kedvesek és aranyosak voltak, rossz szavam nem lehet rájuk...de hogy nem lehetett velük értelmesen problémákról beszélni, mert mindent megmagyaráztak valami misztikummal (Isten, Földanya, erdei tündérek...kinek mi volt a fejében éppen) azzal nem tudtam mit kezdeni.


Mielőtt beleugrasz, tarts önértékelést. Te milyen ember vagy? Utána ismerj meg néhány waldorfos szülőt (ne neten, hanem valóságosan)...utána dönts!

2014. márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk van ovi-suli-középiskola, az ovin gondolkodtunk még anno, de pont az tartott vissza tőle, hogy nagyon nagy együttműködést várnak a szülőktől, pl. minden hétvégén közös program és hogy mindent oldjunk meg sk, pl. takarítás, teremdíszítés stb.

Ja és max. 12-ig van az ovi, mert meleg ételt és alvási lehetőséget nem tudnak biztosítani...

Na meg persze elvárás az is, hogy otthon ne legyen tv és csak gesztenyebabákkal meg kukoricacsuhé bábokkal játsszon a gyerek. Na jó, lehet még egy fagolyója is :)

Ill. az volt még kicsit taszító benne, hogy szinte csak tarisznyás, batikolt ruhás, bio-öko mamik voltak a szülőin, de ez már csak az én defektem :)

2014. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hol és hogyan ismerhetnék meg waldorfos szülőket az életben és nem a neten? Nem ismerek senkit sem, valahonnan el kell indulnom. Igen, tetszik a gyermekközpontúság, nem zavar a tennivaló, takarítok és segítek, amiben tudok, ha a gyermekeim nyugodt helyen nőhetnek fel és nem akkora stresszben, mint nekem kellett anno. A bio és öko dolgokkal sincs bajom, az erdei tündérkékkel már annál inkább. Ezért szeretnék beszélgetni olyanokkal, akik oda járnak/jártak, hogy a valóságot is lássam, ne csak a reklámot az ovik/sulik oldalán. Az elmélet tetszik, de mennyire sikerül ezt megvalósítani vajon? Ha olvassa ezt budapesti waldorfos szülő, kérem, írjon privátban, szívesen megismerném!
2014. márc. 24. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Budapesten tanítok waldorf gimiben. Van ovink is. Nem mondanék véleményt, mindent elárul, hogy ott dolgozok. :)

Szülőkkel nyílt napokon is tudsz beszélgetni, ami most zajlott, tehát sajnos lecsúsztál róla.

A mamami fórumon van waldorfos topik, ott is szülők vannak. Tudsz kérdezni, ismerkedni. Eléggé pörög a topik, kicsit nehéz kiigazodni.


[link]

2014. márc. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Én voltam a 3-as.

Jó, hogy írt neked egy bennfentes is, aki nem csak a negatív oldalról tud beszámolni. Mert biztos (sőt remélem) vannak jól működő és igazi gyermekközpontú waldorfos közösségek is. Kívánom, hogyha ez az utad, akkor találd meg.


De sajnos maga a szó, hogy waldorf...nem garancia a gyermekközpontúságra, sem a stresszmentes légkörre.


Facebook-on indulnék el. Keress rá mondjuk önnellátást hirdető csoportokra, jelentkezz be és ott érdeklődj...


A mamami, amit az előttem szóló írt, ugyancsak jó kiindulási pont. Én a győrimami készítőit ismerem (Na ők pl. pozitív példa).

De tényleg kell egy közös séta a parkban, vagy egy kirándulás együtt a másik családdal ahhoz, hogy az első benyomásnál valóságosabb képet kapj.


Sok sikert neked!


(Ui. Amúgy én hagyományos általános iskolai tanár vagyok. A szívem szorul össze, attól amit művelünk a gyermekeinkkel...jó lenne ha valóban létezne igazi alternatíva számukra. Sajnos itt Győrben nincs :( ...)

2014. márc. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos ötleteket, linket! Mindenkinek szép napot!
2014. márc. 25. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!