Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok az oviban gyakorlat,...

Nálatok az oviban gyakorlat, hogy az óvónéni ordít a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Tegnap mentem a fiamért, az udvaron voltak. Elképedve láttam, hogy nincs senki velük, egyedül vannak a kijárat melletti udvaron, és a kapu tárva-nyitva. Mikor beértem az udvarra, látom, hogy jön az ügyeletes óvónő a lenti udvarról. Ekkor odament két kisgyerekhez, akik nem tudom, mit csinálhattak épp, mert nem tűnt fel semmi durva, de elkezdett ordítani az egyikkel, kvázi torka szakadtából. Valami olyasmit, hogy ne szorítsa meg a másik karját, mert az apja megint neki fog balhézni. De ezt úgy, hogy a gyerek arcához hajolt 5 centire és idegbetegen ordított. A kisgyerek mondta, hogy csak játszottak, de nagyon meg volt ijedve. Bevallom, én is lefagytam. Kérdeztem a fiamtól, hogy ez az óvónéni gyakran szokott így ordítani? Erre mondta a fiam, hogy igen, vele is. pedig az enyém csendes, jó kisfiú, nem szokott panasz lenni rá. Ez az óvónő nem a saját óvónőnk, de sokszor van a fiamék csoportjával ügyeletben. Aggaszt a dolog:( Szerintetek ez mennyire normális és ti mi tennétek, ha egyáltalán tennétek valamit?
2014. máj. 29. 10:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

"kapu tárva-nyitva"


Na ez pl a szülők hibája, aki bemegy meg kimegy de becsukni luxus az ajtót. Nem nem szokott.

2014. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
A kislányom még kicsi, nem jár oviba de mi egy óvoda mellett lakunk. Egyházi. Számomra meglepő ami ott folyik, igen, sajnos idegbeteg ordítások vannak ahogy írtad. Nem tudom mit lehet tenni, én egyszer már szóvá tettem ezt egy pedagógusnak aki csak annyit mondott, hogy "valahogy fegyelmezni kell".
2014. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Ordítani nem hallottam még őket, de erélyesebben szólni, kiabálni már igen. Sajnos néha muszáj nekik, mert van olyan gyerek, aki a szép szóból nem ért, még akkor sem, ha 6-sor mondják neki...Amúgy fiatalok, humorosak, játékosak, de néha muszáj a szigor.
2014. máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Én óvodában dolgoztam,és igen előfordul,vagy aki nem ordít az rángatja a gyereket,esetleg beszólogat,megalázza.Elképesztő,én mindig azt mondtam,minek foglalkoznak az ilyenek gyerekekkeL???
2014. máj. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Te még sosem orditottál a gyerekeddel, ha kiborultál valamin? Nekem mãr sikerült. Pedig csak egy van. Az óvónő meg vagy húszra vigyáz, annyiért felelos. El tudom képzelni, hogy időnként kiakad. Plane, ha fenyegetés apuka is lebeg a szeme elott.

Mondjuk ha ez napi szintű es ok nelkuli, akkor mennêk az óvodavezetőhöt, mert az mar nem normalis.

2014. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
Persze pontozzátok le az első válaszom. Mert a szülők szentek és óvónő áll a kapu előtt és direkt kinyitja hogy elszökjenek a gyerekek. Vagy szerintetek óvónő dolga lenne a szülőket is megnevelni?
2014. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le, egyet értek veled abban, hogy nyilván a szülők hagyták nyitva a kaput. De nem helyes 20-30 vegyes korosztályú ovis gyereket egyedül hagyni az udvaron.


De, kiabáltam már a gyerekkel, szégyelltem is magam érte utólag. Viszont más gyerekével még sosem ordítottam, és képes vagyok az indulataimat türtőztetni, kontrollálni, főleg, ha tudom, hogy az udvaron vagyok és bárki hallhat/láthat. Ha a csoportszobában vannak, ahol senki nem látja és hallja, mi zajlik ott, akkor vajon ennél többet is megenged magának az óvónő fegyelmezés címszó alatt?

Sajnos attól tartok, a gyerekem emiatt nem szeret oviba menni, pedig a bölcsit nagyon szerette:(

2014. máj. 29. 10:58
 8/24 anonim ***** válasza:
55%

"Te még sosem orditottál a gyerekeddel, ha kiborultál valamin? Nekem mãr sikerült. Pedig csak egy van. Az óvónő meg vagy húszra vigyáz, annyiért felelos. El tudom képzelni, hogy időnként kiakad."


A kettőnek semmi köze egymáshoz. Ez nem olyan, mintha otthon ordít valaki a saját gyerekével. Ez az óvónőnek a munkahelye. Ha én a munkahelyemen akár csak egyszer is így viselkednék egy ügyféllel, vagy munkatárssal akkor páros lábbal rúgnának ki még aznap.

2014. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

Igaz, de nem ovi, hanem bölcsi. Lánykám imádja a bölcsit, ám ma reggel nem akart menni. Végülis megbeszéltük, hogy megyünk, de szólt előre, sírni fog, ha ott hagyom. Miközben fontam a haját, egyszer csak elkezdi mesélni, hogy tegnap .... néni csúnyán viselkedett, mert az egyik kislány nagyon sírt, és rákiabált a gyerekre, hogy takarodj innen, te kis hisztis 3,14csa. Néztem nagyon, szóval mostmár tudjuk, hogy honnan jönnek a csúnya szavak és az agresszív viselkedés, ...


A kapu nálunk is probléma, a kapun van egy nagyobb tábla, amire rá van írva, hogy a gyermekek biztonsága érdekében használjuk a kallantyút. De szülőin is elmondják, és semmi. Én már szóltam ezért szülőnek, amikor láttam, hogy nyugodtan vegye ki a seggéből a kezét és csukja be, mert közös érdek..

2014. máj. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%

8!

Mivel az ovono felettese maga is ovono, igy tisztában van vele, hogy igenis kiborulhat a gyerekek vislkedesen, igy nem fogjak kirúgni. Akkor viszont igen, ha ez mindennapos es ok nelkuli.

2014. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!